اسلام کامل و اسلام ناقص آمریکائی و تنها راه داشتن اسلام کامل

اسلام کامل و اسلام ناقص آمریکائی و تنها راه داشتن اسلام کامل

به قلم: ابوعبدالله جاف جوانرو

سید قطب رحمه الله زمانی که می فرمود: «یا اسلام کامل یا هیچ» در واقع عملا به رد کسانی می پرداخت که خواهان اسلامی ناقص بودند که الله تعالی در موردشان می فرماید: وَيَقُولُونَ نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَنَكْفُرُ بِبَعْضٍ وَيُرِيدُونَ أَنْ يَتَّخِذُوا بَيْنَ ذَٰلِكَ سَبِيلًا (نساء/۱۵۰) و می‌گویند: «به بعضی ایمان می‌آوریم، و بعضی را انکار می کنیم» و می‌خواهند در میان این دو، راهی برای خود انتخاب کنند…

و در کنار این شعار پرمحتوا سید قطب رحمه الله برای این طرفداران اسلام ناقص از عبارت اسلام آمریکائی استفاده کرد . اسلام کامل یعنی اسلامی که با کفر به طاغوت و ولاء و براء و برائت از مشرکین(سکولاریستها) تنها به قانون شریعت الله و حکومت اسلامی راضی است . یعنی اسلام ظلم‌ستیز، اسلام عدالتخواه، اسلام مجاهد، اسلام طرفدار محرومان، اسلام مدافع حقوق پابرهنگان و رنجدیدگان و مستضعفان. اسلام آمریکائی هم یعنی اسلام تشریفاتی، اسلام بی‌تفاوت در مقابل ظلم، در مقابل زیاده‌خواهی، اسلام بی‌تفاوت در مقابل دست‌اندازی به حقوق مظلومان، اسلام کمک به زورگویان، اسلام کمک به اقویا، اسلامی که با همه‌ی این مفاسد می سازد.

 اسلام کامل هم، تنها در پناه قدرت حکومت اسلامی و تحکیم شریعت الله امکان پیاده سازی و عمل به آن وجود دارد و جز با حاکمیت اسلام و تشکیل نظام اسلامی امکانپذیر نیست به همین دلیل اگر ما دارای چنین قدرت حکومتی هستیم حراست و صیانت از آن واجب‌ترین واجبهاست؛ چون داشتن و صیانت از اسلام کامل وابسته به داشتن و صیانت از قدرت حکومت اسلامی است و اسلام کامل بدون داشتن قدرت حکومتی امکان پذیر نیست.

دیدگاهتان را بنویسید