دعوای ساختگی شیعه و سنی

دعوای ساختگی شیعه و سنی

به قلم : عبدالباسط / بندر عباس مدرسه علوم دینی شیخ ضیائی  

پس از شکل گیری حکومت بدیل اضطراری اسلامی در ایران و دشمنی های آشکار آن با آمریکا و انگلیس و بخصوص رژیم صهیونیستی، دول عربی خلیج فارس در جنگ روانی و نیابتی خود چنین وانمود می کنند که تمام اهل سنت در صفا آنها و بر علیه حکومت ایران است و ديدگاه منفى نسبت به شيعه و انقلاب اسلامى ايران دارند تا به این طریق اراده رهبران ايران را در همراهي و ياري جنبشهاي اسلامي غيرشيعي سست كنند. 

البته دنیای سکولار غرب از همان ابتدای قرن ۱۹ با تضعیف و سرنگون ساختن حکومت بدیل اضطراری اسلامی عثمانی ها توسط حکامی چون آل سعود و غیره  و جایگزین کردن حکومتی سکولار بر ترکیه و تکه تکه کردن سرزمینهای اسلامی و به قدرت رساندن دست نشاندگان مزدور خود و مشغول کردن مسلمین به مسلمین، حکومتی سکولار و نژاد پرست به نام رژیم صهیونیستی را نیز درقلب سرزمنیهای اسلامی کاشتند . رژیم صهیونیستی با این حکومتهای دست نشانده دو روی یک سکه هستند.

تمامی این مشکلات نتوانست اهل سنت را بیدار کند بلکه اکثریت اهل سنت را به بیماریهای نژاد گرائی و ناسیونالیسم و یا آلوده شدن به یکی از مذاهب دین سکولاریسم کشاند و حتی نوعی ترس از غرب سکولار و خود کوچک بینی در میان آنها مشاهده می شد  تا اینکه انقلابی اسلامی در ایران با همدلی شیعه و سنی شکل می گیرد .

 این انقلاب تمام معادلات ساختگی را به هم می ریزد و با زیر سوال بردن الگوی سکولار غربی و و اسلام متحجر و لیبرال آمریکائی و تشیع انگلیسی الگوی نوینی را به مسلمین ارائه می دهد و وحشت از ابرقدرتهای سکولار را از ذهن و قلب مسلمین پاک می کند .

 اما کفار سکولار و اشغالگر خارجی و مزدوران محلی آنها به چنین اتفاقاتی راضی نبودند به همین دلیل ساکت ننشسته و انقلاب را به حال خود رها نکردند و سعی کردند اجازه ندهند این حرکت بیداری سالامی به ثمر بنشیند. ابتدا گروهکهای سکولار و التقاطی داخل ایران را تحریک کردند و با تولید جنگ داخلی سعی در تضعیف آن نمودند. زمانی که این گروهکها نتوانستند اهداف انها را براورده کنند اقدام به محاصره ی اقتصادی ایران و تحریک صدام حسین سکولار و تحمیل ۸ سال جنگ بر ایران شدند .

 تا اینجا این دشمنان سکولار در تمام نقشه های عملی و ظاهری خود شکست خوردند به همین دلیل به عملیات روانی و جنگ سرد بین شیعه و سنی از کانال علمای سوء چنگ زدند تا جلوی نفوذ این انقلاب به سرزمینهای سنی نشین خارج از ایران را بگیرند که متاسفانه به دلایل مختلف در این مرحله موفقیتهائی به دست آورد و حتی جنگهای مذهبی را نیز از کانال سلفیت خاص نجدیت بر شیعیان و حتی صوفی ها و… تحمیل نمود.

 طراح و فیلمنامه نویس این سناریوی ساختگی اتاقهای فکر کفار سکولار خارجی و دشمنان داخلی اهل سنت و شیعه هستند که به آراء شاذ عده ای از علمای گذشته در مورد غلاة شیعه چنگ زده اند که خود شیعیان قرنها پیش از چنین فرقه هائی برائت جسته اند. جنگ روانی و سرد اینها که توسط «علمای سوء» و «الرویبضه» و «دعاة علی ابواب جهنم» انجام می گیرد به اسلحه و ارتش نیازی ندارد بلکه به عقاید فاسد و دروغ و تدلیس و حقه بازی و اتهام زنی جهت فاسد کردن عقاید و طرز تفکرها نیاز دارد .

در این صورت می توان گفت که موضع ضدانقلابى و جنجال برانگيز این مجریان جنگ روانی پيرامون سنى و شيعى موضعى ريشه دار نيست، بلكه پديده اي ناگهانى و موقتي است كه قصد دارد آن را بر اهل سنت و شیعه و بخصوص جوانان اهل سنت شریعت گرا تحميل کند. می خواهند به این اهل سنتی که مدتها در گردونه شك و نوميدى بودند، چنین نشان دهند كه انقلابى كه اميدهايشان را زنده كرده، يك انقلاب اسلامى نيست، بلكه انقلابى شيعى است و شيعيان كافرند!

 اینها با این فتواهای بی اساس حکومت بدیل اضطراری اسلامی عثمانی را نیز به بهانه ی صوفی بودن، مشرک و کافر دانستند و قیام علیه آن به نفع کفار سکولاری چون انگلیس را برای خود مشروع جلوه دادند .

اگر مسلمین هوشیار نباشند و باز مثل جنگهای داخلی میان شافعی ها و حنفی ها و حنفی ها و حنبلی ها و… در قرون گذشته که باعث سستی و ضعف مسلمین و در نهایت غلبه ی مغولها و سرانجام چند دستگی و سلطه ی غربی ها را به دنبال داشت، این بار نیز با تولید جنگ ساختگی و بی پایه و اساس شیعه و سنی باز همان نتایج ذلت بار را به دست خواهند اورد و بیداری اسلامی به وجود آمده را به بن بست می کشانند.

دیدگاهتان را بنویسید