زمانی که ترامپ هم کوردهای سکولار را به باد تمسخر می گیرد

زمانی که ترامپ هم کوردهای سکولار را به باد تمسخر می گیرد

به قلم: شاهو سنه ای

بارها و بارها مقامات آمریکائی اعلام کردند که نیروهای مزدور سکولار کورد در عراق و سوریه به عنوان پیاده نظام آنها وارد عمل می شوند . این مزدوران نیز تنها در سوریه بیشتر از ۱۱ هزار قربانی و بیشتر از ۲۳ هزار معلول تقدیم این ارباب جدید کردند و همین الان هم می گویند ما به جای دنیای سکولار با مسلمین جنگیده ایم و…  اما دیدیم که در بازی حساب شده و تکراری آمریکا اینها مورد معامله قرار گرفتند و آمریکا آنها را به ترکیه(ناتو) و روسیه فروخت.

نکته ی قابل توجه در مورد این کوردهای سکولار این است که این کوردها تنها در پناه قدرتهای منطقه ای و جهانی عددی هستند و چنانچه این قدرتها آنها را رها کنند غیر از مشتی ترسوی بزدل  چیزی نبوده و نیستند. مگر کومله ها ودمکراتها را ندیدیم که افسارشان دست صدام حسین بود و …. همین یکی دوسال پیش نبود که حشد شعبی عراق در عرض چند ساعت بیشتر از ۵۱ درصد خاک تحت تصرف کوردهای سکولار عراق را گرفت؟  یا همین چند روز گذشته ندیدیم که ارتش ترکیه چگونه در عرض چند ساعت آنهمه روستا و در عرض چند روز وارد شهرهای تحت کنترل مزدوران اوجالان شد و…؟

ترامپ در وصف این مزدوران چنین آنها را به باد تمسخر می گیرد و می گوید: «خیلی‌ها وقتی به همراه آمریکایی‌ها می‌جنگند خوب کار می‌کنند.» او در ادامه گفت: «وقتی شما یک جنگنده ۱۰ میلیارد دلاری دارید که ۱۰ مایل جلوتر از خط شما شلیک می‌کند، جنگیدن دیگر خیلی آسان می‌شود.»

در اینجاست که باید گفت: صدق و هو کذوب .

اینهم پهلوان پنبه های سکولار کورد و حقی که آمریکا گذاشت کف دستشان.

دیدگاهتان را بنویسید