حکومت سکولار-سلفی مصر و اخراج واعظان مرتبط با جریان فکری سید قطب از مساجد

حکومت سکولار-سلفی مصر و اخراج واعظان مرتبط با جریان فکری سید قطب از مساجد

به قلم: آغسار تورکمن

سلفیون درباری آل سعود که تفکرات سید قطب رحمه الله را یکی از تهدیدات جدی برای خود می دانند از هیچ تلاشی و از همکاری با هیچ کافر و مرتدی  برای مقابله با این تفکرات اسلامی کوتاهی نکرده اند . در مصر این گروه سلفی درباری نجدی به پشتوانه ی دلارهای عربستان و امارات و کویت با سکولاریستهای مرتدی چون سیسی در قتل عام مسلمین همکاری جدی داشته و دارند . همین الان هم در لیبی و افغانستان با حکومتهای دست نشانده و مسلمان کش همکاری صمیمانه دارند .

البته بارها و بارها دیده ایم که در کشورهائی چون عربستان و امارات و … از طریق قدرت حکومتی که دارند کتابهای سید قطب را جمع آورده نموده و سوزانده اند و صدها عالم و واعظ مرتبط با جریان فکری سید قطب رحمه الله را نیز یا اعدام کرده اند یا هم اکنون در زندانهای آنها به سر می برند.

اینبار و در اقدامی جدیدتر وزارت اوقاف مصر با هدف سرکوب جریان فکری سید قطب رحمه الله، دهها خطیب و امام از واعظان و امامان جماعت مرتبط با  این جریان فکری مبارک را از ورود به مساجد منع کرده است؛ این در حالی است که چندین دهه است که انواع تفکرات کمونیستی و چپ و فمنیستی و ضد اسلامی و ضد اخلاقی در آزادی کامل به سر برده و کسی مانع فعالیت آنها نمی گردد.

این است چهره ی واقعی اسلام آمریکائی که سید رحمه الله چند دهه قبل در مورد آن به مسلمین هشدار جدی داده بود.

دیدگاهتان را بنویسید