آنچه از کوردها و تأثیرات دین اسلام و دین سکولاریسم بر آنها گفته نشده

آنچه از کوردها و تأثیرات دین اسلام و دین سکولاریسم بر آنها گفته نشده

نویسنده : حسن محمود

مترجم: قادری (با دخل و تصرف)

عمر بن خطاب رضیَ اللهُ عَنهُ می گوید: بدانید که مردم همواره بر راه راستند مادامی که پیشوایان و راهنمایانشان بر راه راست باشند.

⏹ اولین بار مرزهای کوردها و اعراب و توسط مسلمانان مشخص شد و کوه حمرین را در عراق و جبل الاکراد را در سوریه و… مرز آن قرار دادند که در واقع مرزهای مناطق غربی ایران آن زمان را تعیین می کرد .در زمان حکمرانی مسلمانان به کوه حمرین ، جبل اکراد می‌گفتند!

⏹ اسلام و مسلمانان در زمان سلطان سنجر سلجوقی– برای نخستین بار –  بخشهائی از لرستان و ایلام و کرمانشاه را به کردستان نامگذاری نمودند و قبل از ان هیچ اسمی تحت عنوان کردستان وجود نداشت بلکه هر کدام از امیر نشنین ها  حاکمی محلی از ایران بودند . این بخش هم که تحت عنوان کردستان نام گذاری شد باز بخشی از ایران محسوب می گردید.

⏹ کردها در زمان حکمرانی اسلام ، ۶۴ امیر نشین و دولت داشتند …

⏺ بغداد چهار بار توسط کردها حکمرانی و اداره شده که یکی از مراحل چهارگانه توسط خان احمد خانی امیر اردلان بوده است.

⏺ زمانی که کوردها خالصانه به قانون شریعت اسلام چنگ زده بودند الله تعالی به آنها عزت و قدرت و شکوه داد چنانچه ترکها و عربها  زیر دست آنها بودند و سالهای سال بر بخشهای زیادی از جزیره العرب و یمن و مصر و فلسطین و سوریه و بخشهائی از عراق هم حاکمیت داشتند.

⏺ امیر بابان در به کار گماردن فرماندار بغداد تاثیر داشته است.

⏺ یک جهانگرد خاورشناس دولت بابان را امپراطوری بابان نامیده است.

⏺ ارمنی‌ها برای تشکیل دولتی ارمنی به انگلیسی‌ها گفته بودند: برای این کار بایستی کردها را راضی کرد؛ زیرا بدون رضایت آنها هرگز دولت ما شکل نمی‌گیرد!

❇️ در شرایطی که اروپا از نفوذ و اقتدار امپراطور عثمانی به ستوه آمده بود و می‌لرزید ، کردها توانستند توافقنامه‌ای با عثمانیها امضا کنند که ٣٠٠ سال خود مختاری آنها را تضمین نمود در حالیکه عربهای مصر ، عراق و حجاز مستقیماً توسط خود امپراطوری اداره میشدند.

❇️ شیخ عبیدالله نهری پس از خلیفه عثمانی ، دومین قدرت این امپراطوری به شمار می آمد.

⏹ دولت وقت عثمانی در سال ۱٩٢٠ میلادی با قرارداد بین المللیِ “سیفِر”، دولتی برای کُردهایی که در زمان صفویان از ایران جدا شده بودند تاسیس نمود؛ اما کردهای سکولار با تبعیت و دنباله روی از آتاتورک، این قرارداد را به “لوزان” تبدیل نموده و کردها را فدای سکولاریسم شان نمودند!

❇️ کردستان در زمان قدرت گرفتن سکولاریزم جهانی از هم پاشیده و تکه تکه شد …

✅ آنچه بر سر کرد و کردستان آمده و می‌آید حاصل خیانت رهبران سکولار وقت امثال حسن خیری و زولفی برزنجی زاده است که با کمال آتاتورک هم کاسه شدند.

✅ سکولاریزم شوروی بود که جمهوری مهاباد را متلاشی و نابود ساخت.

✅ سکولاریزم آمریکایی باعث شکست انقلاب کوردان موسوم به شورش ایلول شد و بدین مناسبت کیسنجر وزیر وقت امور خارجه‌ آمریکا گفت: ما سیاستمدار هستیم نه پیامبر ؛ ما را به اخلاق چه کار؟!

⭕️امروز نیز – تاریخ بر کوردان تکرار میشود و – سکولاریزم آمریکایی ، کردهای عراق و سوریه را مزدور و نوکر همه ی بدخواهان کورد نموده است و در واقع پس از اتمام کارش آنها را مورد معامله قرار می دهد و دور می اندازد ….   

⛔️ پس ای کرد سکولار؛ نیک بدان که با مخالفت کردنت با قانون شریعت اسلام هرگز نخواهی توانست حمایت و آغوش آمریکا و ناتو را بسوی کوردان بازگردانی ؛ پس – بی گدار به آب مزن و – بدان در حال خیانت به کوردها و نسلهای بعدی انها هستی …

📛 شایسته نیست شکست ها و ناکامی هایمان را به حساب اسلام بنویسیم، از چند سطر بالا فهمیدیم که پدران مان چه ابرمردهایی بوده اند و سکولاریستها نیز چه خائنان وطن فروش و مزدوران هر جائی هستند!!

 _________________________

منابع

١- ڕۆڵی عەلمانیەت لە دروستبونی مەینەتی كورد/ نوسینی مسعود عبدالخالق.

٢- د عوسمان علی ، چەند لاپەڕەیەک لە مێژووی هاوچەرخی کورد.

۳- کاراونی ژیانم، مستەفا زەڵمی. 🌺💐

دیدگاهتان را بنویسید