الگو پذیری و الگو سازی در مبارزات همه جانبه ی کنونی

الگو پذیری و الگو سازی در مبارزات همه جانبه ی کنونی

به قلم: مسعود سنه ای

خداوند می فرماید: وَکَذَلِکَ جَعَلْنَاکُمْ أُمَّةً وَسَطاً لِّتَکُونُواْ شُهَدَاء عَلَى النَّاسِ وَیَکُونَ الرَّسُولُ عَلَیْکُمْ شَهِیداً (بقره/۱۴۳) و بی‌گمان شما را ملّت میانه‌روی کرده‌ایم تا گواهانی بر مردم باشید و پیغمبر بر شما گواه باشد.

بدون شک برای یک مسلمان خدمت رسانی به دین الله و بندگان الله کانالهای مختلفی دارد و عرصه های حضور بی شمار و گاه بدون هیچ گونه محدودیتی هستند.

هم اکنون که کفار سکولار (مشرک) و اشغالگر جهانی به کمک نیروهای مسلح و تبلیغی خود تهاجم همه جانبه ای را بر مردم ما تحمیل کرده اند مسلمین نیز می توانند هر کدام به اندازه ی توان و تخصص خود در عرصه های مختلف دفاعی، فرهنگی، عقیدتی، سیاسی، اقتصادی، هنری، علمی و…  در همه جا و همه نوع فعالیت وارد شوند و در برابر این تهاجمات همه جانبه موضع مناسب بگیرند.  

کسانی هستند که خودشان در این عرصه ها نخبه و الگوئی هستند برای دیگران و افرادی هم هستند که بعد از وارد شدن به این عرصه ها به تدریج برجسته و بزرگ می شوند و رسول الله صلی الله علیه وسلم به عنوان یک رهبر و دعوتگر و حاکم و… در تمام زمینه ها برای مسلمین الگو و سرمشق است. چنانچه الله تعالی می فرماید:

لَقَدْ کَانَ لَکُمْ فِی رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ لِّمَن کَانَ یَرْجُو اللَّهَ وَالْیَوْمَ الْآخِرَ وَذَکَرَ اللَّهَ کَثِیراً ‏(احزاب/۲۱)

سرمشق و الگوی زیبائی در ( شیوه گفتار و کردار) پیغمبر خدا برای شما است. برای کسانی که (دارای سه ویژگی باشند:) امید به خدا داشته، و جویای قیامت باشند، و خدای را بسیار یاد کنند .‏

شما در این جنگ فراگیر سکولاریستها(مشرکین) در کدام عرصه فعال هستید که رسول الله صلی الله علیه وسلم در مورد این مشرکین (سکولاریستها) امر کرده است که :

جَاهِدُوا الْمُشْرِکِینَ بِأَمْوَالِکُمْ وَأَنْفُسِکُمْ وَأَلْسِنَتِکُمْ. با مال ها، جان ها و زبانهایتان با مشرکان بجنگید.

دیدگاهتان را بنویسید