تنها ضامن بقای ارزشهای اسلامی در جامعه

تنها ضامن بقای ارزشهای اسلامی در جامعه

به قلم: ابوعبدالله جاف جوانرو

زمانی که کفار سکولار جهانی و سکولار زده های محلی آنهمه بر ارزشهای عقیدتی و فرهنگی خودشان که در واقع ضد ارزش هم هستند آنهمه تعصب و لجاجت به خرج می دهند؛ ما چرا بر سرِ ارزشهای عقیدتی و فرهنگی خودمان پافشاری نداشته باشیم؟

اما باید بدانیم که تنها پافشاری کافی نیست زمانی که حاکمیت در دست کفار سکولار باشد. زمانی که سکولاریستها (مشرکین) قوانینی دارند که در تضاد کامل با قوانین شریعت الله و ارزشهای عقیدتی و فرهنگی ما هستند پافشاری کردن نه تنها بی فایده بلکه نوعی قانون شکنی و هنجار شکنی به شمار می رود.

اگر می خواهیم ارزشهای الهی در جامعه حاکمیت داشته باشند نیاز به نهادی جهت ضمانت دارد که حکومت اسلامی است که برقراری حاکمیت ارزشهای شریعت الله تعالی در جامعه را ضمانت می کند.

در هر جا دیدیم که مومنین می توانند به تمام شریعت الله عمل کنند و احساس کردند که محیط اجتماعی برای آنها محیط راحت و مطلوب و قابل تنفّسی است، معلوم می‌شود که در این جامعه، ارزشهای الهی حاکم است. حکومت اسلامی است که ضمانت می کند ارزشهای اسلامی در جامعه حاکم باشد چنانچه الله تعالی می فرماید: « الَّذِینَ إِن مَّکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّکَاةَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنکَرِ وَلِلَّهِ عَاقِبَةُ الْأُمُورِ ‏»(حج/۴۱)

( آن مؤمنانی که خدا بدیشان وعده یاری و پیروزی داده است ) کسانی هستند که هرگاه در زمین ایشان را قدرت بخشیم ، نماز را برپا می‌دارند و زکات را می‌پردازند ، و امر به معروف ، و نهی از منکر می‌نمایند ، و سرانجام همه کارها به خدا برمی‌گردد .

تنها در چنین جامعه و با داشتن حکومتی اسلامی است که مسلمین می توانند به تمام آنچه در قانون شریعت الله آمده است عمل کنند و تنها در چنین جامعه ای است که می توان جلو منکرات را گرفت .

تنها حکومت اسلامی است که اجازه نمی دهد منکراتی چون همجنس بازی و ازدواج با حیوانات قانونی شود

تنها حکومت اسلامی است که اجازه نمی دهد روستاهای حرامزادگان مثل شمال هند ایجاد شود که در آن زنان با دهها مرد ارتباط دارند

تنها در حکومت اسلامی است که انواع مفاسد اخلاقی و عقیدتی و رفتاری منع می شوند و ارزشهای اسلامی جایگزین می گردد و گرنه در نظامهای سکولار تحت شعار دروغین آزادی های شخصی و دمکراسی تمام مفاسد رسمیت می یابند و با قدرت نظامی و حکومتی حمایت می شوند و در برابر تمام ارزشهای اسلامی که مخالف این مفاسد و قوانین سکولاریستی است ممنوع می گردند.

آیا فریب خوردگان سیستم سکولاریستی بیدار می شوند یا خودشان بخشی از این مفاسد هستند؟

دیدگاهتان را بنویسید