راهکار اهل سنت ایران و افغانستان در برابر سکولار زده ها

راهکار اهل سنت ایران و افغانستان در برابر سکولار زده ها

به قلم:  ابوبکر الخراسانی

هم اکنون دسته هائی از منتسبین به اهل سنت که در دایره ی منافقین (سکولار زده ها) و در کانالهای مختلف ماهواره ای و مجازی (ضرارها) خود را سازماندهی کرده اند به خاطر اینکه کفار سکولار جهانی و مرتدین محلی و عوام مقلد رسانه ها را از خودشان راضی کنند، می گویند که ما کشوری سکولار(مشرک) می خواهیم. این لفظ عین کفر است، چرا؟!! چونکه شما راضی به نظام و حکمی شده‌اید که در تضاد با حکم الله هست!!

ما حکومت سکولار (مشرک) می خواهیم، یعنی مُهر تایید بر حکم بما غیر انزل الله!! . راضی شدن و بهتر دانستن حکم بما غیر انزل الله، باعث می شود که شخص از دایره‌ی اسلام خارج شود و جزو نواقض اسلام هست.

ما اگر توانمند و لایق بودیم همان حکم سکولاریستها  (مشرکین) را بی حکم می کردیم.  یعنی اینکه تابحال چاره ای نبوده و هیچ عالم اسلامی هم جامعه اهل سنت ایران را برای پذیرش حاکمیت مذهب شیعه در امور کلان و حاکمیت مذاهب شافعی و حنفی در امور مدنی و خانوادگی تکفیر نکرده است.

حالا اینکه ما می خوایم آزادتر بشیم و قوانین بهتری به نسبت حکم کفار سکولار جهانی و مرتدین محلی حاکم شود چرا باید توسط دسته هائی از سلفیت خاص نجد تکفیر شویم؟!

البته تفاوت اینجاست که اگر حکم بی چون و چرای یکی از مذاهب اسلامی در جامعه اجرا شود هرگز حکم  سکولاریستها حاکم نخواهد شد.

ما نمی گوئیم حاکمیت ایران و حکومت امارت اسلامی افغانستان و امثالهم هدف نهایی است. اما فرصتی خواهد بود جهت ترمیم تخریبهای عقیدتی و فرهنگی و اجتماعی چندین قرنه و جمع نمودن حداکثرها و جهت دهی به آنها برای دسترسی به اصل هدف که همان خلافه علی منهاج النبوه است؛ و باید متوجه بود که رسیدن به این “مهم” نیازمند فرصت و صبر است.

دیدگاهتان را بنویسید