ترجمه فارسی «چشم انداز جریان جبهه ی جهانی اسلامی برای جهاد بر ضد سکولاریسم در دارالاسلامها»

بسم الله و الحمد لله

اما بعد: السلام علیکم و رحمه الله و برکاته[۱]

مناسب می بینم در این زمانی که شاهد هزیمتهای آشکار آمریکا پرچمدار مشرکین زمان حاضر و متحدین جهانی و مزدوران محلی اش در سرزمینهای اسلامی هستیم، چشم انداز جریان جبهه ی جهانی اسلامی برای جهاد بر ضد سکولاریسم در دارالاسلامها را به صورت مختصر و موردی خدمت تمام برادران و خواهران مومنم ارائه دهم:

  1. هم اکنون دایره ی آگاهی ها وسیع شده و به اصطلاح علم زیاد شده است، در این صورت ما با تکیه بر درسهای مقدماتی و قیامت شناسی-بإذن الله- وارد دایره ی مومنین مجاهدی شده ایم که الله تعالی در موردشان می فرماید: «إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذِينَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ لَمْ يَرْتَابُوا وَجَاهَدُوا بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنفُسِهِمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ ۚ أُولَٰئِكَ هُمُ الصَّادِقُونَ».[۲]
  2. ۲-     به دنبال این، جهت تامین «أَطْعَمَهُم مِّن جُوعٍ وَآمَنَهُم مِّنْ خَوْفٍ» و فراهم کردن زمینه های مناسب «فَلْيَعْبُدُوا رَبَّ هَٰذَا الْبَيْتِ» و ارتقای حکومت بدیل اضطراری اسلامی فعلی به «خلافةً على مِنهاجِ نُبُوَّةٍ»[۳] با در نظر داشتن «وَقَاتِلُوا الْمُشْرِكِينَ كَافَّةً كَمَا يُقَاتِلُونَكُمْ كَافَّةً ۚ»[۴] وارد جهاد سه گانه با تمام سکولاریستها خواهیم شد که رسول الله صلی الله علیه وسلم در شیوه ی برخورد با آنها امر کرده است: جَاهِدُوا الْمُشْرِكِينَ بِأَمْوَالِكُمْ وَأَنْفُسِكُمْ وَأَلْسِنَتِكُمْ[۵] و به این شکل با اعمال خود معلم دیگران می شویم. در این صورت ما برای سازماندهی «عمل» تلاش می کنیم و شعار ما هم این است: لَس٘تُ معلِّمَكُم٘ إلّا بِال٘عمل[۶].
  3. برای حرکت در این مسیر و تنظیم اقدامات عملی خود، متناسب با شرایط خاص و وضع موجود هر منطقه و نیازهای روزش- که ممکن است با وضع موجود و نیازهای روز سایر مناطق تفاوتهائی داشته باشد- «اولویت بندی» خواهیم کرد.

یکی از صفات خائنین و دارودسته ی منافقین که همیشه وجود داشته و خواهند داشت برهم زدن آگاهانه، عمدی و اختیاریِ اولویت بندی هاست و سعی دارند مومنین را به مراحلی بکشانند و برای مراحلی بعدی دعوت دهند که اگر همان مراحل هم فرا برسند هرگز خودشان در این مرحله نیز همراه مومنین نخواهند بود.

یعنی با آنکه اولویتها را به هم می زنند و با مومنین نیستند اگر همان اولویت هم زمانش برسد با مومنین نخواهند بود الله تعالی با ذکر عبرتی در مورد این گروه می فرماید: إِذْ قَالُواْ لِنَبِيٍّ لَّهُمُ ابْعَثْ لَنَا مَلِكاً نُّقَاتِلْ فِي سَبِيلِ اللّهِ در آن وقت به پيامبر خود گفتند: شاهی براي ما انتخاب كن تا در راه خدا جنگ مسلحانه و قتال كنيم. قَالَ هَلْ عَسَيْتُمْ إِن كُتِبَ عَلَيْكُمُ الْقِتَالُ أَلاَّ تُقَاتِلُواْ (پيامبر) گفت:آیا خود را چنان می بینید که اگر قتال برشماواجب شد از جنگیدن شانه خالی نکنید؟ قَالُواْ وَمَا لَنَا أَلاَّ نُقَاتِلَ فِي سَبِيلِ اللّهِ وَقَدْ أُخْرِجْنَا مِن دِيَارِنَا وَأَبْنَآئِنَا گفتند: چگونه ممكن است در راه خدا جنگ مسلحانه نكنيم، در حالي كه از خانه و فرزندانمان رانده شده ايم؟ فَلَمَّا كُتِبَ عَلَيْهِمُ الْقِتَالُ تَوَلَّوْاْ إِلاَّ قَلِيلاً مِّنْهُمْ وَاللّهُ عَلِيمٌ بِالظَّالِمِينَ ‏(بقره/۲۴۶) امّا هنگامي كه دستور جنگ مسلحانه به آنان داده شد، همه جز عده كمي از ايشان سرپيچي كردند و خداوند آگاه است از ستمكاران.‏

  • در این صورت این ستمکاران و روافض موجود در مذهب و منطقه ی خود را نیز شناسائی کنید. صاحب منهاج می گوید:«فلا يُنكَر أن يكون في المنتسبين إلى الأئمة الأربعة من هو زنديق ملحد مارق من الإسلام، فضلا عن أن يكون رافضيا!»[۷]انکار نمی‌کنیم که در میان منتسبین به امامان اربعه فرد زندیق و ملحدی باشد، چه رسد به اینکه در میان آنها فردی رافضی باشد!

پس در میان مذاهب اربعه هم کسانی ملحد و رافضی یافت می شوند. اینجاست که باید متوجه شد که روافض در میان تمام مذاهب اسلامی وجود دارند و مختص به شیعه یا شافعی و حنفی و … نیست. روافض چه کسانی هستند؟ کسانی هستند که در موقع نیاز شما را رها می کنند. اینها بخشی از دارودسته ی بزرگ منافقین و سکولار زده ها هستند؛ آنها را شناسائی کنید و با حذر و هوشیاری خواسته شده در قرآن، در برنامه ریزهای خود لحظه ای چشم از آنها برندارید.

  • سیستم همیشگی و مداومِ انتقادِ از خود در مسائل ظاهری و اجرائی را به همراه ارائه ی بدیل و جایگزینِ مناسبِ با وضعِ موجودِ خود و نیازهای روزتان برقرار کنید و همچون آینه و آزمایشگاهی دقیق به آسیب شناسی مبارزاتی خود بپردازید. عیبها را رفع کنیم قبل از اینکه دیگران از کانال این عیبها به ما حمله کنند.
  • تا می توانید قدرتمند شوید. نگاه کنید از کدام کانال شرعی می توانید قدرت به دست بیاورید حتماً این کار را بکنید.

 اگر قدرت در حلف و سندیکا و صنفِ بازرگانی یا صنعت یا معلمی و خطیبی و امام مسجد و شورای محل و انجمنی علمی یا انجمن زنان یا انجمنی فرهنگی و ادبی و ورزشی وغیره است حتماً موانع را از طریق شرعی بردارید و با پرهیز از حزب گرائی کسب قدرت کنید.

  • برای برداشتن موانعی که قطعاً وجود خواهند داشت از کانالهای قانونی دست به هر اقدام شرعی بزنید.

به دلیل کناره گیری و تماشاچی بودن امثال شما افرادی غیر صالح وارد مراکز قدرت شده اند، و علاوه بر آن، افرادی سودجو و نفوذی در میان سیستم حکومتی نیز وجود دارند که ممکن است به همراه این افرادِ غیر صالح و برخلاف قوانین کشوری برای ما ایجاد مشکل کرده و سنگ اندازی هائی انجام دهند، برای برداشتن این موانع حتماً و بدون شرم حتی با استناد به «اذْكُرْنِي عِندَ رَبِّكَ»[۸] به تمام ابزارهای قانونیِ دفع این آفتها پناه ببرید و در صورت توان برای چنین هدفی مجمعی از اولی الامر و متخصین امور حقوقی تولید کنید. «وضع موجود» و «نیاز روز» و «هدف دور یا نزدیک» خود را در نظر بگیرید نه ابزارهایی که شرعی هستند و باید استفاده شوند اما ممکن است به میل شما نباشد.

  • هرگز امروز شما مثل دیروز نباشد. این یعنی اینکه هرگز در جا نزنید و با برداشتن موانع و طی کردن مراحل اولویت بندی شده و در نظر گرفتن مراحل تکاملی «۳ابزار»[۹] همیشه رو به جلو در حرکت باشید و هرگز فراموش نکنید که ما تنها یک عمر با سالهائی محدود در اختیار داریم .

صحابه در یک نسل علاوه بر خود کل شبه جزیره ی عربستان و دو امپراطوری بزرگ آن زمان را تغییر دادند، حالا نگاه کن داری چکار می کنی؟ و به چه میزان پیش رفته ای؟ و در کتاب زندگی ات چه می نویسی که باید در روز قیامت آن را به عنوان گزارشِ کارِ دنیایِ خودت بخوانی زمانی که به شما خطاب می شود: اقْرَأْ كِتَابَكَ كَفَىٰ بِنَفْسِكَ الْيَوْمَ عَلَيْكَ حَسِيبًا ‏(اسراء/۱۴) كتاب (اعمال) خودت را بخوان. كافي است كه خودت امروز حسابگر خويشتن باشي.

اللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ الجَنَّة وَمَا قَرَّبَ إِلَيْهَا مِنْ قَوْلٍ وَعَمَلٍ، وَأَعُوذُ بِكَ مَنَ النَّارِ وَمَا قَرَّبَ إِلَيْهَا مِنْ قَوْلٍ وَعَمَلٍ.

رَبَّنَا أَعِزَّنَا بِالإِسْلامِ، وَأَعِزَّ بِنَا الإسْلامَ، اللَّهُمَّ أَعْلِ بِنَا كَلِمَةَ الإسْلاَمِ، وَارْفَعْ بِنَا رَايَةَ القُرْآنِ.

سُبْحَانَكَ اللَّهُمَّ وَبِحَمْدِكَ، لاَ إِلَهَ إِلاَّ أَنْتَ، أَسْتَغْفِرُكَ وَأَتُوبُ إِلَيْكَ

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته


[۱] ترجمه ی سخنرانی تصویری عربی شیخ ابوحمزه المهاجر هورامی حفظه الله

[۲] حجرات/۱۵ . مؤمنان تنها کسانیند که به خدا و پیغمبرش ایمان آورده‌اند ، سپس هرگز شکّ و تردیدی به خود راه نداده‌اند، و با مال و جان خویش در راه خدا به جهاد برخاسته‌اند. ایشان به حقیقت راستگو (و همان راستگویان) هستند.‏

[۳] ثُمَّ تَكُونُ خِلَافَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ / پس از آن خلافت یک بار دیگر بر منهج نبوت قائم خواهد شد / رواه الطیالسی في مسنده (۱/۳۴۹-۳۵۰) ، والبزار (۳/۳۵۲-۳۵۳)، وأحمد في المسند  (4/273 ،۱۶۳) والبيهقي في دلائل النبوة (۶/۴۹۱)

[۴] توبه/۳۶٫ (اي مؤمنان) با همه مشركان بجنگيد همان گونه كه آنان جملگي و متّفقا با شما مي‌جنگند.

[۵]  رواه أبوداود ۳/۲۳ (۲۵۰۴) وأحمد ۳/۱۲۴ والنسائی (٧/۶) (۳۰۹۶) وابن حبان في صحيحه (۱۶۱۸) و الحاکم ۲/۸۱ والدارمی ۲/۲۱۳ / با مشرکان جهاد کنید به وسیله ی اموالتان و جان ها و زبان هایتان

[۶] تاریخ طبری به نقل از عمر بن خطاب رضی الله عنه / نصیحت و سخنرانیِ من، رفتار من است.

[۷] منهاج السنة النبوية، الناشر: جامعة محمد بن سعود الإسلامية، ج ۴، ص ۱۳۴

[۸] وَقَالَ لِلَّذِي ظَنَّ أَنَّهُ نَاجٍ مِّنْهُمَا اذْكُرْنِي عِندَ رَبِّكَ (یوسف/۴۲)  (يوسف خطاب) به يكي از آن دو كه مي‌دانست آزاد مي‌گردد گفت : مرا در پيش سرور خود (يعني شاه مصر) يادآور شو (و شرح حال مرا بدو بگو. باشد كه از زندان رهايم كند) .

[۹] سه ابزار:

۱-         خِلاَفَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ که اولین و مهمترین ابزار و وسیله ست.

۲-         حکومت بدیل اضطراری اسلامی که در زمان نبود خِلاَفَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ به حکم ضرورت انجام وظیفه می کند.

۳-         شورای واحد مجاهدین که در بدترین حالت و در صورت نبود خِلاَفَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ و حکومت بدیل اضطراری اسلامی انجام وظیفه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید