آمریکا و آل سعود از کُردهای سکولار سوریه لژیونهای مزدور با تاریخ مصرف مشخص می سازند

آمریکا و آل سعود از کُردهای سکولار سوریه لژیونهای مزدور با تاریخ مصرف مشخص می سازند

به قلم: جعفر رشیدی / بوکان

اگر به قرنهای قبل از میلاد و جریان مزدور گیری رومی ها بر علیه مخالفین برگردیم متوجه خواهیم شد که استفاده از مزدوران جهت رسیدن به اهدافی خاص یکی از سنتهای غربیها بوده است، در این سو نیز کُردهای سکولار موجودیت خود را با خیانت به دین و ملت و فرهنگ و ارزشهای خود و ارزان فروشی خون کُردها شروع کرده اند.

اجازه دهید فقط به بخشی از کُردهای سکولار بپردازم آنهم در خاک سوریه . مزدوران حزب کارگران اوجالان (پ.ک.ک) که مزدوری آنها برای دشمنان ملت کورد برای هر اهل شعوری واضح و روشن شده است، از زمانی که صدام حسین کمپ مخمور را در اختیار این گروه سکولار قرار داد تا همین الان که بازیچه ی سیاستهای آمریکا و آل سعود قرار گرفته، غیر از تحویل مشتی شعار و خیانت به کُردها و برآورده کردن اهداف دشمنان ملت کُرد و حتی خدمت به دشمنان انسانیت ثمره ای در بر نداشته اند.

شما با آرامش این دستور ترامپ رئیس جمهور آمریکا را نگاه کنید که روز پنجشنبه در توییتی خطاب به مزدوران اوجالان در شمال سوریه، نوشت: زمان آن فرا رسیده که کُردها به منطقه‌ای در سوریه بروند که میادین نفتی وجود دارد.

در راستای این دستور است که :

  1. کُردهای سکولار اوجالان اسم «کردستان سوریه» را کلاً از رسانه ها و کتب خود حذف می کنند.
  2. کُردهای سکولار اوجالان با سایر قومیتهای عرب و ترکمان و سریانی متحد شده  و قوات سوریه دمکراتیک«قسد» را می سازند. یعنی هیچ اسمی از کُرد وجود ندارد.
  3. کُردهای سکولار اوجالان طبق توافقات آمریکا با ناتو (ترکیه عضو فعال ناتو) از مناطق کُرد نشین عفرین تا عین العرب (سریکانی) فرار کرده و در عوض به مناطق عرب نشین دیرالزور می روند که صدها کیلومتر آنطرفتر حتی یک کُرد هم زندگی نمی کند و روزانه در همین مناطق کُردها را جهت محافظت از چاههای نفت و معابر تحت کنترل آمریکا قربانی می کند.پ و به راهزن نفت مشهور می شوند.
  4. رژیم فاسد آل سعود هم در همین راستا ابتدا ۱۲۰ میلیون دلار مزد به سران کُرد فروش حزب کارگران اوجالان پرداخت می کند.   

البته در مراحل بعد و جهت کم رنگ کردن و تضعیف تدریجی مزدوران سکولار اوجالان، ریاض و واشنگتن قصد دارند با ادغام دو گروه مسلح سکولار و مزدور کُرد به همراه قبایل مطیع عرب، یک گروه مسلح تازه در شمال سوریه تشکیل دهند. به همین دلیل پس از ۲۱ روز نشستهای مستمر، آمریکا تلاش کرد که گروههای سکولار کُرد «جنبش جامعه دموکرات» و «شورای ملی کُرد» به توافق برسند. جامعه دموکرات تحت سیطره پ.ک.ک قرار دارد و شورای ملی نیز عضو ائتلاف معارضان سوری و خارج از تسلط مزدوران اوجالان و تحت کنترل مستقیم ترکیه و بارزانی و در راستای اهداف آمریکا هستند.

یعنی با اینکه این دو گروه سکولار سالها نیروهای کُرد همدیگر را قتل عام می کردند و در ررسانه ها همدیگر را متهم می کردند اما ارباب هر دو یکی است. این همان جهالت و نفهمی و کورکورانه جنگیدنی است که تمام سکولارهای کُرد چندین دهه است در آن افتاده اند.

رسانه ها اعلام کردند که: آمریکا به این دو گروه سکولار کُرد اعلام کرده است که قصد دارد با ادغام بین عناصر آنان، یک گروه تازه تشکیل دهد.عربستان سعودی مطابق معمول، بخشی از این طرح است و عربستان سعودی به مدت سه سال، ۵۲۰ میلیون دلار برای این طرح هزینه خواهد کرد و ۲۰۰ میلیون دلار دیگر نیز، صرف هزینه‌های جانبی این طرح خواهد شد.

در مرحله نخست قرار است که این گروه نظامی متشکل از مزدوران عرب و کُرد از ۱۲۰ هزار نفر به همراه ۶۰۰ نفر دیگر تشکیل شود. این ۶۰۰ نفر، از یگان «مبارزه با تروریسم» هستند و شاید «مستشاران نظامی جدیدی به این منطقه بیایند».

بنا بر این گزارش، در گزارشی که وزارت دفاع آمریکا به دونالد ترامپ رئیس جمهر این کشور ارائه کرده، این وزارتخانه ده هزار نفر را از شمال سوریه گردآوری کرده و تحت حمایت خود قرار داده است.

در بخش عربهای مزدور نیز باز شاهد تحرکاتی از سوی محور آمریکایی- سعودی بودیم. عربستان مسئول تشکیل و رهبری شورای متشکل از عربهای شرق سوریه موسوم به «التیار العربی المستقل» (جریان عربی مستقل) به عنوان لایه دوم از لایه های حفاظتی آمریکا در شرق سوریه است. در مرحله اول اواسط خرداد «ثامر السبهان» وزیر مشاور سعودی در امور خلیج فارس، «جوئل رابین» معاون وزیر خارجه آمریکا و «ویلیام روباک» سفیر سابق آمریکا در بحرین وارد دیرالزور در شرق سوریه شدند و با برخی از شیوخ و افراد سرشناس عشایر این منطقه نشستی برگزاری کردند.

این سرانجام مبهم و مجهول تمام افراد و اقوامی  است که امیدها و سرنوشت خود را دست مزدوران سپرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید