پیش بینی آینده ی گروههای مسلح اهل سنت در سوریه توسط طارق عبدالحلیم

پیش بینی آینده ی گروههای مسلح اهل سنت در سوریه توسط طارق عبدالحلیم

به قلم: سید مراد برادوست / اشنویه

در آذر سال ۹۶ و در پی تفرق و درگیرهای داخلی میان گروههای مختلف نجدی در سوریه شیخ ابوحمزه المهاجر هورامی پیامی به این گروهها فرستاد که به بخشهائی از این پیام اشاره می کنم:

  • برادران گرامی : نه فرماندهان شما به اندازه ی رسول الله صلی الله علیه وسلم از ایمان راسخ و تقوی و اخلاص برخوردارند، و نه همراهان شما در حد اصحاب احد قرار دارند. پس علت شکستهایی که حق کفار و دشمنان اسلام است  اما نصیب مسلمین شده را،  در مسائل انحرافی جستجو نکنید، و خودتان را با توجیهات و مسائل جانبی دلخوش نکنید، و دچار خودفریبی نشوید ..
  • به نظر من، و با توجه به آنچه خود دیده ام، آن گروههائی که شما در سوریه جان خودتان و خانواده هایتان را به انها سپرده اید … علاوه بر جهل به علم مبارزه به سبک اسلامی آن، مبتلاء به بیماری ، گناه و عذاب وحشتناکی چون تفرق و جنگ داخلی شده اند، تفرقی که  ازمهمترین دلایل به تاخیر افتادن پیروزی است. 
  • دلایل نشان می دهند که زمینه های پذیرش شورا، امت، اجماع ، وحدت و قدرت در میان دهها و بلکه صدها گروه اطراف شما وجود ندارد، بلکه بر اثر دسته بندی های بین المللی، و پشتوانه ی فتاوای علمای به اصطلاح موثق و ربانی هر گروهی، عذاب و آتش تفرق در حجم وسیعتری در حال گسترش خواهد بود؛ و بی طرفی شما نمی تواند زیاد دوام داشته باشد، و خواسته یا ناخواسته در عذاب تفرق گرفتار خواهید شد.
  • هم اکنون و در اطراف شما، مسلمین نعمت شورا، امت ناشی از این شورا، و اجماع ناشی از این امت، و وحدت و قدرت را با عذاب تفرق و ذلیلی و کشت و کشتار همدیگر و شکست از دشمنان عوض کرده اند
  • –        … اینها مشکلات اساسی هستند که وجود دارند و باعث شده اند دشمنان صائل شما روز به روز در حال تغییر باشند . امروز فلان گروه با شما متحداست و فلان گروه دشمن صائل شماست ، و فردا  همان گروهی که دیروز با شما متحد بود، بر اثر تغییر سیاستهای اربابش امروز دشمن صائل شما می شود، و به همین ترتیب گروهها به صورت نوبتی تبدیل به دشمن صائل همدیگر می شوند، تا زمانی که انرژی همدیگه را تحلیل می برند و همدیگر را ضعیف می کنند؛ و با خسته و نا امیدن کردن مسلمین، زمینه را، برای نابودی خود و تحکیم مجدد یکی از مذاهب دین سکولاریسم فراهم می کنند
  • زمانی که جهاد در مسیر صحیح قرار نگرفته باشد لجاجت جای صبر را می گیرد، ماجراجوئی جای جهاد را می گیرد، یأس و دودلی جای امید و ایمان راسخ را می گیرد. در اینجاست که اشتباهات را مثل كارهاي مفید قهرمانان جلوه می دهند
  • در اینجا ثبات و شجاعت و جسارت مشکل مجاهدین را حل نمی کند.

هم اکنون و پس از آنهمه کشت و کشتار و تحریک به جنایت توسط علمای ساکن در دارالکفرها یکی از این علمای نجدی به نام طارق عبدالحلیم در مورد جماعتهای مسلح شام می گوید: در لبه پرتگاه ایستاده اید و آنچنان گرفتار قتال و درگیری هستید که موی انسان را سفید می کند. شما به زودی شکست می خورید.

با آنکه مثل همیشه هر شیخ نجدی گناه را بر گردن گروه مخالف می اندازد این بار هم این شیخ ساکن در کانادا گفته است: تمام مسئولیت این درگیری ها بر عهده هیئت تحریر الشام هست که به لطف حمایت سکولارهای ترکیه به عنوان بزرگترین جماعت در ادلب فعالیت دارد و به بهانه مصلحت امتیازهایی را به ترکیه داده است !

اما انصاف این است که ریشه ی تمام تفرق و جنگهای داخلی و در نهایت شکستها و ذلیلی ها و امتیاز دادنها را در تفکر انحصار طلبانه ی نجدی جست، این تفکر است که حتی چند شیخ نجدی چون ابوقتاده و ابومحمد مقدسی و ابوبصیر طرطوسی و طارق عبدالحلیم و عبدالرزاق مهدی و هانی السباعی را نیز نمی تواند کنار هم قرار دهد چه رسد به دهها شیخ مسلح و غیر مسلحی که وجود دارند.

پس واقع بین باشیم و بدانیم که : مسئولیت تمام این جنایات بر عهده ی نجدی هاست.

دیدگاهتان را بنویسید