آشفتگی مُلا فتاحی از تکفیر حزب «ولی امر»ش توسط شیخ ابومحمد مقدسی (۱)

آشفتگی مُلا فتاحی از تکفیر حزب «ولی امر»ش توسط شیخ ابومحمد مقدسی (۱)

به قلم : ابوعبدالله موکریانی

چندی پیش ابوقتاده فلسطینی مطلبی دروغین و کاملاً بر خلاف واقع در مورد چگونگی انقلاب اسلامی ۵۷ ایران نشر داده بود که توسط گروه مُلافتاحی و طرفداران جولانی در سطح وسیعی در تمام گروهها و کانالهای مختلف نشر می شد .

ابوقتاده فلسطینی در حالی این مطالب را نشر داده بود که حتی یک انسان بی سواد ایرانی اما اهل انصاف می دانست که تمام سخنانش با استناد به سخنان گروه رجوی و سکولاریستهای مرتد ایرانی و دشمنان انقلاب و مردم شیعه و سنی ایران است، و هیچ ربطی به واقع ایران نداشت . 

حالا که شیخ ابومحمد مقدسی بعد از صدها عالم نجدی دیگر (به درست یا غلط) فتوائی مبنی بر تکفیر دارودسته ی جولانی نشر داده است مُلا فتاحی را آشفته کرده و در دفاع از «ولی امر»ش و در نقد شیخ ابومحمد مقدسی می گوید: «با توجه به اینکه برای فتوا فهم واقع لازم است و شیخ مقدسی حفظه الله و هداه  حضوری فیزیکی در شام ندارد و اطلاع و آگاهی‌اش از ساحه شام  ناقص و ناچیز است نمی‌تواند نظرش صواب باشد.»

ما کاری به تکفیر کردنهای نجدی ها نداریم (چون ماهیت نجدی را می دانیم) اما این سخن مُلا فتاحی هم درست است و هم مغالطه:

 از این بابت درست است : چون هیچ عالمی نمی تواند بدون فهم واقع و واقعیتی که در آن مناطق وجود دارد فتوائی صادر کند. پس کسانی که داخل ایران نیستند و از نزدیک با واقعیتهای داخل ایران سروکار ندارند از درک واقع آن نیز عاجز هستند و نمی توانند در مورد روش عمل اهل سنت ایران تعیین تکلیف کنند. این خود اهل سنت داخل ایران هستند که شایستگی تعیین تکلیف برای خود را دارند.

اما اینکه مُلا فتاحی با انکار بدیهیاتی چون :

  • مزدوری «ولی امر»ش برای ناتو از کانال حکومت سکولار ترکیه
  • و کتمان علت فتوای ابومحمد مقدسی که بر تمام جریانات موجود در شام و خارج از شام واضح و بدیهی است

بخواهد فرا افکنی کرده و اصل موضوع مزدوری و خیانت«ولی امر»ش را پنهان کند تدلیس و مغالطه ای بیش نیست. موضع اهل سنت در برابر کسانی که در راه طاغوتها و بر علیه مسلمین و یا در راه طاغوتی بر علیه طاغوت دیگری قتال می کنند واضح و روشن است، حالا فرق ندارد این حقیقت را یک صوفی بیان کند یا نجدی یا …..

شرعی ها و امرای «ولی امر»ش به چنین حقایقی اقرار کرده اند و مناصرین «ولی امر»ش به همراه طرفداران خودش در فضای مجازی ماههاست که جهت توجیه این خیانت بزرگ عذرتراشی غیر شرعی می کنند؛ مُلا فتاحی چه چیزی را می خواهد انکار کند؟

البته مُلا فتاحی چون یک شیخ (که از قضا نجدی و هم فکر خودش هم هست ) در خارج از سوریه در مورد «ولی امر»ش فتوا داده اینگونه هراسان شده و به درو دیوار می کوبد و گرنه همین شیخ و کسانی چون ابوقتاده فلسطینی و هانی السباعی و طارق عبدالحلیم و … دهها فتوای ضد اسلامی بر علیه مخالفین جولانی صادر کرده اند و مُلا فتاحی نه تنها سکوت کرده بلکه مجری فتوای این اشخاص نیز بوده اند که بر اثر آن خون هزاران مسلمان اهل سنت پایمال شده و به ناموس هزاران دختر و زن اهل سنت تجاوز شده و هزاران زن و مرد – اکثراً مهاجر – اهل سنت یا در زندانهای «ولی امر»ش به سر می برند و یا تحویل ناتو از کانال حکومت سکولار ترکیه شده اند.

👈🏻 مُلا فتاحی اگر سکوت می کرد برایش بهتر بود . اهل سنت دیر زمان است او و تمام همفکران نجدی او را می شناسند.

دیدگاهتان را بنویسید