قرضاوی مفتی ناتو و ارزش فتواهای او نزد مرغهای مصنوعی اش (۲)

قرضاوی مفتی ناتو و ارزش فتواهای او نزد مرغهای مصنوعی اش (۲)

به قلم : مسعود سنه ای

مورد دیگری که می تواند چهره ی واقعی این مفتی ناتو را بیشتر نشان دهد موضعگیری های او در برابر گروههای جهادی و کفار سکولار جهانی و مرتدین محلی  و جبهه ای است که خود را به آن متصل کرده و از آن انتظار کمک و یاری دارد.

آیا شما دیده یا شنیده اید که  قرضاوی از جهاد و مجاهدین ملت مظلوم افغانستان یا سومالی یا یمن و… در برابر آمریکا و ناتو حمایت کرده باشد؟  اما در این مورد سوریه اتفاقات قابل توجهی رخ داد که برای هر کسی که زره ای ایمان در وجودش باشد و یا از نعمت عقل بهره ای برده باشد برایش مشخص می شود که قرضاوی کیست و مریدان زبان دراز و چند چهره اش چه کسانی هستند؟

ابتدا شایعه ای بود که در آن آمده بود که قرضاوی حزب کمونیست و مرتد کارگران اوجالان (pkk) که دستش به خون هزاران مسلمان اهل سنت ترکیه و عراق و سوریه آلوده شده است را تروریست خوانده است!!  اما فوراً دکتر علی قرداغی نائب قرضاوی گفت: تبلیغات دروغینی که به نام اتحاد جهانی علمای مسلمین و دکتر یوسف قرضاوی منتشر شده مبنی بر اینکه ایشان حزب کارگران کردستان ترکیه(PKK) را تروریست خوانده واقعیت ندارد.

به این هم بسنده نکردند و خود قرضاوی با ادبیاتی شبیه سکولاریستهای محلی کورد گفت: “من چنین موضعگیری را در هیچ رسانه ای اعلام نکرده ام. ما درحالی این اخبار بی اساس را تکذیب می کنیم که در خصوص مشکلات برادران کُردمان در هر چهار بخش کردستان تاکید می کنیم.”

در کنار این، زمانی که فتوای جهاد در سوریه را صادر کرد و کسی از مریدانش تکان نخوردند گفت: “در حالی که ایران با ارائه تسلیحات از نیروهای سوری پشتیبانی می‌کند، چرا ما نباید دراین باره کاری انجام دهیم.” اما کارش چه بود ؟

  • ابتدا تمام کسانی که در کنار حکومت سوریه بودند را تکفیر کرد . به عنوان مثال در مورد حزب الله لبنان گفت: “اين حزب که در لبنان است،‌ حزب شيطان است زيرا به حکومت ديکتاتوري و ظالم سوريه کمک مي‌کنند!”

الله تعالی می فرماید: الَّذينَ آمَنوا يُقاتِلونَ في سَبيلِ اللَّهِ ۖ وَالَّذينَ كَفَروا يُقاتِلونَ في سَبيلِ الطّاغوتِ فَقاتِلوا أَولِياءَ الشَّيطانِ ۖ إِنَّ كَيدَ الشَّيطانِ كانَ ضَعيفًا﴿۷۶﴾  کسانی که ایمان دارند، در راه خدا پیکار می‌کنند؛ و آنها که کافرند، در راه طاغوت . پس شما با یاران شیطان، پیکار کنید! (و از آنها نهراسید!) زیرا که نقشه شیطان، (همانند قدرتش) ضعیف است.

  • کار دوم قرضاوی این بود که گفت: ” ما از همه جهانيان و جامعه بين الملل از جمله ايالات متحده آمريکا،‌ فرانسه،‌ بريتانيا، آلمان،‌ ايتاليا و همه و همه مي‌خواهيم که عليه آنهايي که ضد ملت سوريه مبارزه مي‌کنند،‌ بايستند!”

بله، قرضاوی این است. ای کاش خودش را در جبهه ای قرار می داد که مسلمانند (حالا فرق نمی کرد جبهه ی مخالفش بشار است یا حزب الله یا …) تا می شد برایش عذری قائل شد، اما  قرضاوی تمام این مقدمه چینی ها و تکفیرها و تلاش جهت تولید جنگ شیعی- سنی را انجام می دهد تا در نهایت آمریکا و اعضای ناتو را به عنوان منجی معرفی کند.  

دیدگاهتان را بنویسید