جرقه های کشف حجاب و « تَبَرُّجَ الْجَاهِلِيَّةِ » در عربستان زده شد

جرقه های کشف حجاب و « تَبَرُّجَ الْجَاهِلِيَّةِ » در عربستان زده شد

به قلم: مسعود سنه ای

الله تعالی می فرماید : یَا بَنِی آدَمَ لاَ یَفْتِنَنَّکُمُ الشَّیْطَانُ کَمَا أَخْرَجَ أَبَوَیْکُم مِّنَ الْجَنَّةِ یَنزِعُ عَنْهُمَا لِبَاسَهُمَا لِیُرِیَهُمَا سَوْءَاتِهِمَا (اعراف/۲۷) ای آدمیزادگان ! شیطان شما را نفریبد، همان گونه که پدر و مادرتان را (فریفت و) از بهشت بیرونشان کرد و لباسشان را از (تن) ایشان بیرون ساخت تا عوراتشان را بدیشان نماید .

در این صورت به محض اینکه شخص گول شیطان را خورد و تابع شک و گمانهای جاهلی «ظَنَّ الْجَاهِلِيَّةِ» شد و همین شک و گمانها را به صورت قانون در آورد و تابع حکم جاهلیت«حُكْمَ الْجَاهِلِيَّةِ» شد اولین نشانه های ظاهری و قابل روئیت آن در لخت شدن زنان خودش را نشان می دهد یعنی: «تَبَرُّجَ الْجَاهِلِيَّةِ».

در این صورت داشتن حجاب یعنی تبعیت از قانون شریعت الله و بی حجابی مساوی است با جاهلیت و نماد جاهلیت و تبعیت از شیطان.

رژیم فاسد آل سعود که سالهاست در راه سکولار (مشرک) کردن سرزمین وحی قدمهای کوچک و بزرگی را برداشته است این بار قدم بزرگتر حرکت در مسیر کشف حجاب و زمینه سازی و تامین امنیت برای بی حجابان را برداشته است.  وزارت کشور عربستان با صدور دستورالعملی فوری برخورد با زنان بی‌حجاب را از ۲۳ سپتامبر (روز ملی) ممنوع اعلام کرد.

لازم به ذکر است که محمد بن سلمان هفته گذشته در مصاحبه با فرستنده سی‌ان‌ان گفت که خواستار پوششی “متین و محترم” برای زنان کشورش است. او توضیح داد که چنین پوششی “نباید عبایه [عبای زنانه] یا چادر سیاه باشد”.

با آنکه یک هفته قبل از سخنان ولیعهد آل سعود مسلمین در مدارس”جشن عبایه” گرفته بودند و زنان دارای عبایه به عنوان سرمشق زنان معرفی شده بودند، اما عربستان سعودی کشوری پادشاهی است و کلام پادشاه در آن عین قانون است.

طبق معمول، شورای علمای عربستان هم در توجیه و تائید سخنان ولیعهد اعلام کرد: “زنان سعودی دیگر نیازی نیست از چادر استفاده کنند به شرط اینکه ساده پوش باشند!”. البته زمانی که رئیس جمهور آمریکا هم دستوری در مورد کتب درسی عربستان یا گروههای جهادی یا هر امر دیگری صادر می کند این علمای نجدی درباری به سبک خودشان این سخنان را در قالب فتوا برای مردم بیان می کنند.

به نوشته  اشپیگل: ” دستور پلیس مذهبی یا ناظران شرعی دیگر کارساز نیست و این در حالیست که تا همین چند وقت پیش مأموران پلیس زنانی که حجاب اجباری را رعایت نمی‌کردند دستگیر می‌کردند و به پاسگاه می‌بردند یا تحویل “قیم” آنها می‌دادند که پدر یا همسر آنهاست. حال کسی جرأت نمی‌کند خلاف خواست ولیعهد سعودی عمل کند. برخی از مردم می‌گویند: «یک سال بگذرد، و بعد خلاص! دیگر قال عبایه کنده شده است”

دیدگاهتان را بنویسید