مزدوران مرتد سکولاریست کردستان هم مزدور می گرفتند

kofare.kord

مزدوران مرتد سکولاریست کردستان هم مزدور می گرفتند

 

چنان چه دریافتیم مرتدین مناطق مسلمان نشین خود مزدور بزرگ قدرتمندان به شمار می رفتند اما برای پیاده کردن اهداف اربابانشان خود نیز نیاز به مزدور داشتند که توان زهر چشم گرفتن داشته باشند به همین دلیل بدترین و آشغال ترین تولیدات جامعه را که هم کاسه یشان به شمار می رفتند دور خود جمع نمودند. به عنوان نمونه علاوه بر محمد رشید بانه و حاج بابا شیخ و… به این مورد هم می پردازیم:

« در تاریخ ۷ آذرماه ۱۳۲۴ یکی از گزارش ها می آورد که: گزارش رسیده بود که محمد آقا نام قاچاق نوکر سعید قولی نام در قریه درگه سنگ سلدوز مقتول شده است. در این مورد به استانداری چهارم جهت تعقیب و دستگیری قاتل نوشته شد گزارش داده اند که نامبرده به دست چای پز ارباب خود به قتل رسیده و قاتل که در نزد قاضی محمد توقیف شده بوده است به وساطت سعید قولی آزاد و فعلاً در مهاباد مشغول کسب شده است و چون اوضاع آن جا با وجود نفوذ قاضی محمد و اتباع او اجازه تعقیب این قبیل کارها را نمی دهند موضوع موکول به ایجاد امنیت در آن حدود و رفع موانع فعلی است». برخی از شهروندان مهاباد خطاب به مقامات کشور گزارش هایی ارسال داشته و ابراز نگرانی کردند.[۱]

در همین انقلاب ۵۷ هم وضعیت تغییری نکرد و مزدوران دیگر مزدوران را اجیر می کردند که شاه اویسی استاندار وقت کردستان در این مورد می گوید:

« من از بسیاری از شخصیت ها پرسیدم: آیا کسانی که اکنون پادگان نوسود را در میان گرفته اند و به آن حمله می کنند و خودشان را کرد تلقی می کنند، از شما هستند؟ همه آن ها تکذیب کردند، ولی حقیقت این است که اکنون پادگان نوسود از اطراف گرفته شده است و ارتش ناگزیر از خود دفاع خواهد کرد. برادران کرد که نمایندگان مردم کرد هستند، به من گفتند هیچ یک از گروه های کرد در اطراف نوسود به سر نمی برند. در چنین حالی چه کنیم وقتی که خبر قطعی داریم که از آن سوی مرز کسانی برای توطئه می آیند؟»

این ها کسانی غیر از مزدوران طالبانی و محمود عثمانی و دیگر اراذل و اوباش همفکر مرتدین نبودند که هر روز در اختیار یکی بوده اند.

ولله الحمد والمنه

و الله اكبر

ابوسلیمان هورامی

 

 

 

[۱] . شماره ۱۰۷۸/۵ مورخ ۸/۸/۱۳۲۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *