باطل نمودن سحر و شبهات سلفی های آل سلول (سعود ) در مورد اهل سنت و حکومت دست نشانده ی سعودی ( ۱ )

باطل نمودن سحر و شبهات سلفی های آل سلول (سعود ) در مورد اهل سنت و حکومت  دست نشانده ی سعودی  ( ۱ )

 

به قلم : ابوابراهیم هورامی

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

إن الحمد لله نحمده ونستعینه ونستغفره، ونعوذ بالله من شرور أنفسنا ومن سیئات أعمالنا، من یهده الله فلا مضل له، ومن یضلل فلا هادي له.

وأشهد أن لا إله إلا الله وحده لا شریك له، وأشهد أن محمدا عبده ورسوله.

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ حَقَّ تُقَاتِهِ وَلا تَمُوتُنَّ إِلاَّ وَأَنْتُمْ مُسْلِمُونَ ( سورة آل عمران، الأية : ۱۰۲٫ )

يَا أَيُّهَا النَّاسُ اتَّقُوا رَبَّكُمْ الَّذِي خَلَقَكُمْ مِنْ نَفْسٍ وَاحِدَةٍ وَخَلَقَ مِنْهَا زَوْجَهَا وَبَثَّ مِنْهُمَا رِجَالا كَثِيرًا وَنِسَاءً وَاتَّقُوا اللَّهَ الَّذِي تَتَسَاءَلُونَ بِهِ وَالأَرْحَامَ إِنَّ اللَّهَ كَانَ عَلَيْكُمْ رَقِيبًا  (سورة النساء، الآية : ۱٫ )

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَقُولُوا قَوْلا سَدِيدًا (۷۰) يُصْلِحْ لَكُمْ أَعْمَالَكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ وَمَنْ يُطِعْ اللَّهَ وَرَسُولَهُ فَقَدْ فَازَ فَوْزًا عَظِيمًا (سورة الأحزاب.  )

أما بعد :

فإن أصدق الحديث كتاب الله، وخير الهدي هدي محمد صلى الله عليه وسلم ، وشر الأمور محدثاتها، وكل محدثة بدعة، وكل بدعة ضلالة، وكل ضلالة في النار.

(اللهم رب جبريل وميكائيل وإسرافيل، فاطر السماوات والأرض، عالم الغيب والشهادة، أنت تحكم بين عبادك فيما كانوا فيه يختلفون، اهدنا لما اختلف فيه من الحق بإذنك، إنك تهدي من تشاء إلى صراط مستقيم).

مسلمانان گرامی ، برادران و خواهران محترمم السلام علیكم و رحمه‌ الله و بركاته‌

چندی است که در شبکه های ماهواره ای منتسب به اهل سنت شاهد اخبار دروغین و به دور از واقعیت در مورد برادران و خواهران مجاهدمان در سراسر دنیا و بخصوص مسلمین اهل سنت ایران و تمام کسانی هستیم که به نحوی مخالف سیاستهای آمریکا ، رژیم صهیونیتسی و طاغوتهای عربی چون عربستان،امارات ، بحرین ،اردن و دیگر نوکران حلقه بگوش بوده اند می باشیم  . و چون این شبکه ها با دخالت مستقیم امارات و عربستان  پخش می گردند به ناچار مبلغ سیاستهای خارجی این دو کشور مزدور در حمایت از سیاستهای مخرب آمریکا – ناتو و بر علیه مسلمین شریعت گرا گشته اند.  به همین دلیل بر آن شدیم به صورت تدریجی و با استناد به واقعیتهای موجود به باطل نمودن سحر این ساحران و شبهه افکنان بپردازیم . ان شاء الله

همچنانکه می دانیم به دنبال آنکه صهیونیستها و سکولاریستهای جهانی مشترکا توانستند در سرزمینهای مسلمان نشین مشتی عروسک خیمه شب بازی را به عنوان حاکم بر مردم تحمیل کنند و این حکام حلقه بگوش نیز با پروراندن دین فروشان درباری توانستند مشروعیتی نسبی به خود و اربابانشان بدهند ، فضای آلوده ای را به وجود آوردند که می توان به صراحت گفت : بدون شک  ما در عصری زندگی می کنیم که در آن حق را ناحق و ناحق را حق جلوه داده اند و راستیها را مشکل می توان تشخیص داد  و کار به جایی کشیده شد که « دارالاسلام » ( جایی که قانون اسلام در آن حکم می کند و قانون اسلام به عنوان قانون اساسی آن کشور است هرچند که اکثریت مردم آن غیر مسلمان باشند )  تبدیل به « دارالکفر»  ( جایی که قانون غیر اسلام در آن حاکم است هرچند که اکثریت مردم آن مسلمان باشند )  گردید .

چنانچه تاریخ ثبت کرده است  حکام دست نشانده ی سرزمینهای مسلمان نشین از انجام هیچ دین ستیزی ، وطن فروشی ، ظلم و فسادی کوتاهی نکرده اند و برای اینکه بتوانند این ارتداد آشکار و ظلم سیاه خود را از چشم افکار عمومی مردم پنهان نگه دارند ، عده ای ساحر را برای خود برگزیده تا با سحرهایشان از موجودیت آنها دفاع کنند …..در این میان ساحران آل سعود با ثروت ، رسانه و مرکزیتی که دارند تحت پرچم سلفیت و پیروی از فرقه ی مدخلیسم  از ربیع  بن هادی المدخلی گرفته تا عبدالمحسن العبیكان ، سالم الطویل ،  سعید الرسلان  و…. مخلصترین  و دلسوزترین سربازان اربابانشان بوده اند .

به هیچ شیوه ای اجازه نمی دهند که در مورد این رهبران نقدی صورت گیرد ، اینها را ولی امر مسلمین معرفی نموده که اطاعت از آنان واجب و قبول نکردن دستورات آنها حرام  است . هرحکومت ظالم غیر مذهبی که سرکار بیاید دست به سینه درخدمتش هستند و تا انجایی که برایشان امکان داشته باشد از وی دفاع کرده و برایش تاویل و شبهه می تراشند .

[هَا أَنْتُمْ هَؤُلَاءِ جَادَلْتُمْ عَنْهُمْ فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا فَمَنْ يُجَادِلُ اللَّهَ عَنْهُمْ يَوْمَ الْقِيَامَةِ  أَمْ مَنْ يَكُونُ عَلَيْهِمْ وَكِيلًا]

هان شما همانها هستید كه در زندگى دنیا از ایشان (خائنان) جانبدارى كردید، پس چه كسى در روز قیامت در برابر خداوند از آنان جانبدارى خواهد كرد؟ یا چه كسى (در آن روز،) وكیل و مدافع آنان خواهد شد؟  (۱ )

 

 

بله این طاغوتها همچون رهبرشان فرعون عده ای ساحر دور خود جمع کرده اند تا در برابر حق طلبان مردم را برایشان فریب دهند و ظلمها و خیانتهایشان را توجیه کنند و یکی از این مریدان فرعون ، شاه آل سلول (سعود) می باشد  ؛ که در ضربه زدن به قانون شریعت و مسلمین شریعت گرا در سراسر جهان اسلام  از هیچ خیانت و پلیدی کوتاهی نکرده است و با این حال سلفی های فرقه ی مدخلیت با جدیت هرچه تمامتر از آن دفاع نموده و او را ولی امر مسلمین و امیرالمومنین نامیده اند و به مسلمین چنین وانمود کرده اند که این جانور پلید مجری قانون شریعت است نه مجری قانون آمریکا و لابی های صهیونیستی .

از میان جنایات بی شمار ولی الخمر سلفی های فرقه ی مدخلیت تنها به بخش کوچکی از آن می پردازیم که به میزان پایبندی این حکومت و ساحرانش به  عقاید اهل سنت و میزان آزادی علمای اهل سنت در این سرزمین می پردازد .

لیست زیر آمار بعضی از خطباء و علمای سرشناس اهل سنت است که فقط به خاطر بیان عقاید اهل سنت و بدون شرکت در کوچکترین فعالیت غیر تبلیغی  ، و طبق فتوای همین سلفی های فرقه ی مدخلیت  در زندانها طاغوتهای آل سلول  به سر می برند .  این تنها بخشی از اسامی علمای اهل سنت در زندانهای آل سعود است و فقط الله می داند که چند ملای عادی مساجد و یا دانشجوی شریعت گرا به خاطر عقایدشان در حبس این دژخیمان به سر می برند :

۱ – عالم برجسته ولید بن عبدالله السناني که مدت ۱۵ سال است در زندان به سر برده  و هنوز دادگاهی نشده است و علاوه بر آن پسرانش را نیز به خاطر وی زندانی نموده اند .

۲-  عالم بزرگوار خالد بن ناصر العوان که در سال  -۱۴۲۷- هجری- ۲۰۰۶ میلادی دستگیر و زندانی گشته است .

۳ – عالم بزرگوار صالح بن ناصر العوان که در سال  -۱۴۲۷- هجری- ۲۰۰۶ میلادی دستگیر و زندانی گشته است .

۴- عالم بزرگوار سعید بن أحمد كارع الغامدي که در سال  ۲۰۰۴ میلادی دستگیر و زندانی گشته است

۵-  عالم بزرگوار ناصر الثقیل که در سال  ۲۰۰۲ میلادی دستگیر و زندانی گشته است

۶- عالم بزرگوار ابراهیم الحزیف که در سال  ۲۰۰۰ میلادی دستگیر و زندانی گشته است

۷ – عالم بزرگوار سعد بن زعیر که چندین بار دستگیر و زندانی گشته است تا اینکه آخرین بار زمانی که در سال ۲۰۰۳ آمریکا قصد اشغال عراق را داشت تنها به خاطر تلفنی صحبت کردن با شبکه الجزیره  و مخالفت با آمریکا دستگیر و تا به حال زندانی می باشد . سه پسرش هم تا به حال چندین بار به خاطر فشار روانی وارد کردن  بر پدرشان  زندانی گشته اند .

 

۸ – عالم بلند پایه عبدالعزیز بن صالح الجربوع در سال ۲۰۰۳ در نماز جمعه بر علیه اشغالگران آمریکائی فتوای جهاد داده بود و از آن تاریخ تا به حال زندانی است .

 

۹ –  عالم بزرگوار و مفسر برجسته ی قرآن خلف العنزی که از سال ۲۰۰۵ تا کنون در زندان به سر می برد .

۱۰ –  عالم برجسته فایز أیوب که از سال ۲۰۰۴ تا کنون در زندان به سر می برد

۱۱- عالم بزرگوار عامر القحطانی که مدت ۱۲ سال است که در زندان به سر می برد

۱۲-  عالم بزرگوار و مبلغ دلسور خالد الراشد که هنگام خطبه نمی توانست جلو اشکهایش را بگیرد و زمانی که کاریکاتوریست دانمارکی –لعنه الله – این اقدام قبیح را انجام داد ، این شیخ و عالم بزرگوار در سخنرانیش اعلام کرد که سفیر این کفار نباید در خاک سعودیه باقی بماند .به همین دلیل درست بعد از سخنرانی دستگیر گشته و حکم ۱۵ سال زندانی برایش صادر کردند .

۱۳ – عالم بزرگوار خلیل الجناحي یکی از شاگردان برجسته ی شیخ عثیمین – رحمه الله .

۱۴ – عالم بزرگوار عبدالرحیم المرباطی

۱۵ – عالم  بزرگوار علی بن خضیر الخضیر

۱۶- عالم  بزرگوار فارس الزهراني

۱۷- عالم  بزرگوار ناصر الفهد

۱۸ – عالم برجسته سلطان الدعیس الیمینی  ، این عالم بزرگوار در زندان شهر القصیم  پس از تحمل سالها زندان فوت نمودند . رحمه الله و خداوند به نعمت بهشت شادش فرماید .

۱۹- عالم برجسته محمد مقبل شاكر الزید الخالدي  چند روز پس از فوت مادرش دستگیر و در زندان الجوف که یکی از مخوفترین زندانهای  همراه با شکنجه ی آل سلول است زندانی گردید .

۲۰ – عالم بزرگوار فهد عبدالله الزامل به مدت ۹ سال است که در زندان به سر می برد

۲۱ – عالم  بزرگوار ناصر علی القحطانی

۲۲- عالم  بزرگوار إبراهیم السید محمد صادق

۲۳- عالم  بزرگوار عبدالله الیوبي

۲۴- عالم  بزرگوار سلطان راشد الرفاعي الجهني

۲۵ – عالم برجسته عبدالله العمران  که به مدت ۷ سال است در زندان الحائر به سر می برد . این زندان یکی از مخوفترین و وحشتناک ترین زندانهای آل سلول می باشد .

۲۶ – عالم  بزرگوار عبدالله الحواس

۲۷- عالم  بزرگوار بلال حبشی گبري

۲۸- عالم  بزرگوار فهاد سلیمان الفهاد که مدت ۸ است در زندان به سر می برد .

۲۹- عالم  بزرگوار أبو عبدالملك عبدالرحمن سمارة

۳۰- عالم  بزرگوار علی التویجري  به مدت ۸ است که در اسارت به سر می برد .

۳۱- عالم  بزرگوار أحمد صالح عبدالعزیز التمیمي بیشتر از ۷ سال است که در زندان به سر می برد .

۳۲- عالم  بزرگوار صعب التمیمي

۳۳ – عالم برجسته حجاج العریني عضو موسسه ی خیریه ی الحرمین بود ( مؤسسه‌ الحرمین الخیریه‌ ) .

۳۴ – عالم برجسته دکتر محمد رزق گرهوني

۳۵- عالم  بزرگوار عبدالمحسن سالم العتیبي بیشتر از ۷ سال است که در زندان به سر می برد .

۳۶ – عالم بزرگوار ماجد الراشد  که به همراه دو فرزند نوجوانش به نامهای قتیبه و سیاف دستگیر و سالهاست در زندان به سر می برند .

۳۷ –  عالم برجسته علی السحیباني که مدت ۵ سال است در زندان به سر می برد .

۳۸ – عالم بزرگوار ماجد بن عیاچ آ‌ل حامد که ۳ سال است در اسارت به سر می برد .

۳۹ – عالم بزرگوار دباسي الدباسي  که مدیر عامل انجمن خیریه ی الحرمین بود و در زندان مخوف الحائر زندانی شده است .

۴۰  – عالم بزرگوار عبدالله بن ابراهیم الحریس

۴۱ – عالم بزرگوار عمر بن ابراهیم  الفارس به مدت بیشتر از دو سال در زندان الحائر زندانی شده است .

اینها فقط اسامی تعدادی از علمای اهل سنت است که در زندانهای مخوف آل سلول  به سرمی برند ، چون عده ی زیادی از علما نیز در زندانها وجود دارند که رسانه ها از آنها بی خبر می باشند و یا اطرافیانشان را تهدید کرده اند که حق ندارند اسم آنها را به رسانه ها اعلام کنند . اینها علمای اهل سنتی هستند که حاضر نشده اند در برابر کفار  و فتوای کاسه لیسهای سلفی فرقه ی مدخلی سرخم نمایند ، کاسه لیسهایی که جاده صاف کن کفار سکولار و صهیونیست و طاغوتهای بومی بوده اند . این زندانی شدن برای علمای اهل سنت مایه ی عزت و برای طاغوتها و دین فروشان مایه ی زبونی و خفت است .

علاوه بر اسامی علما ، به ذکرنام چند مسلمان مدنی مبارز اشاره می کنیم که تنها به خاطر بیان عقاید اهل سنت به زندانهای دراز مدت و مخوف محکوم گشته و سالهاست در اسارت به سر می برند :

۱ – ممدوح المرزوقی در زندان ذهبان به خاطر تغییر فکرش نسبت به مسلمانان زندانی شده دستگیر گشته و بیشتر از ۸ سال است که در زندان به سر می برد .

۲ – سلیمان المرزوقی بیشتر از ۷ سال است که در زندان الحائر به سر می برد .

۳- محمد بن المنصور الزهرانی مدت ۹ سال است در زندان به سر برده و به خاطر شکنجه یکی از چشمهایش را از دست داده است .

۴ – عبدالله العید مدت یک است در زندان الحائر زندانی گشته است .

۵ – سعید الأحمدي

۶ –  فیصل بن عبدالله العیدان از سال ۲۰۰۳ به خاطر گفتن جملاتی بر علیه آمریکا دستگیر و زندانی گشته است

۷ – ریاض الشهري

۸- محمد الشریهي از سال ۲۰۰۲ به نقد سیاستهای جنگ طلبانه ی آمریکا در سرزمینهای مسلمان نشین دستگیر و زندانی گشته است .

۹ – معاذ المخلف به مدت ۵ سال است که در زندان به سر می برد .

۱۰ – سعود البلیهد به مدت ۵ سال است که در زندان به سر می برد

۱۱- عبدالرحمان الفوزان بیشتر از ۳ سال است که در زندان الحائر به سر می برد .

۱۲- عبدالكریم المطرفي به مدت یک سال است که در زندان به سر می برد

 

۱۳- عمر الیحیى

۱۴- عبدالعزیز عبدالوهاب النفیسة‌ به مدت ۹ سال است که دستگیر و زندانی گشته است .

۱۵ – عبدالرحمان بن فهد الزاید به مدت ۷ سال است که دستگیر و زندانی گشته است

۱۶ – عبدالله السمر در عمر ۲۲ سالگی دستگیر گشته و ۳ سال است در زندان به سر می برد .

۱۷ – أنس المرشد به مدت یک سال و نیم است که در زندان به سر می برد

۱۸ – طارق العاطفی

۱۹ – عبدالله ممدوح المرادش از  سال ۲۰۰۸ زندانی گردیده است .

۲۰ – عبدالرحمان الكشیري در سن ۱۹ سالگی دستگیر گشته و هنوز پس از چند سال خانواده اش از سرنوشت وی خبر ندارند .

۲۱ – رائد الجمیل دو سال قبل در زندان الحائر در زیر شکنجه شهید گردید . تقبله الله .

۲۲- نبیل مرضي السلمي سالهاست که در زندان الحائر در زیر شدیدترین شکنجه ها به سر می برد .

۲۳ – مروان الیحیی که مدت ۵ سال است در زندان به سر می برد .

۲۴ – أحمد محمد السعید  ؛ مادر این جوان عکس وی را بلند کرده و بر روی آن نوشته بود فرزند بی گناهم را آزاد کنید .

۲۵-  سعد نواف البدیری المطیری در سن ۱۹ سالگی دستگیر و زندانی گردید و هم اکنون ۲۶ ساله می باشد .

۲۶ – ناصر عبدالله بدران به مدت ۵ سال است که در زندان به سر می برد .

۲۷ – یاسر الصاعدي بیشتر از ۸ سال است که در اسارت به سر می برد و به چندین زندان مختلف منتقل گشته است و هم اکنون در زندان مخوف  ذهبان می باشد .

۲۸ – خالد بن محمد بیشتر از ۵ سال است که در زندان به سر می برد .

۲۹ – عبدالله‌ القویعان بیشتر از ۵ سال است که در زندان به سر می برد.

۳۰ – بزیع حبیب الحربي به مدت ۹ سال است که در زندان مخوف ذهبان به سر می برد .

۳۱ – فتحی المحیمیس الخالدی  بیشتر از ۴ سال است که دستگیر و زندانی گشته است .

۳۲ – و…..

ما در این لیست از ذکر اسامی هزاران خواهر و برادر مسلمان اهل سنتی که به خاطر عقاید جهادی در زندانهای آل سعود به سر برده و یا اعدام گشته اند و همچنین از ذکرنام  صدها زن  ، فرزند ، پدر و برادر بی گناهی که به خاطر اطرافیان مجاهدشان دستگیر و به عنوان گروگان زندانی گشته اند چشم پوشی نموده ایم .  و علاوه بر آن از ذکر نام هزاران شیعه ی مخالف و منتقد نظام آل سلول صرف نظر کرده ایم که در زندانها به سر برده و یا اعدام گشته اند . در اینجا فقط سعی بر آن شده است  که بدون پرداختن به لیست اعدامیها و آنهایی که دوران زندان خود را گذرانده و آزاد گشته اند ، تنها به بخشی از اسامیی اشاره شود که هم اکنون  تنها به خاطر بیان فکروعقاید اهل سنت و نقد سیاستهای کفاری چون آمریکا و دانمارک و صهوینستها نسبت به مسلمین  ،  دستگیر و روانه ی زندانهای مخوف گشته اند .

ما به مریدان و دراویش خائن الحرمین  می گوییم کمی فکر کنید و بیاندیشید تا کی ولی الخمرتان باید مسلمین را به خاطر بیان عقاید اهل سنت زندانی و شهید نماید ؟ تا کی ولی الخمرتان باید به کمک مالی و نظامی سکولاریستهای آمریکا ولابی های صهیونیست و اتحادیه ی اروپا در ضربه زدن به مسلمین بپردازد ؟ آیا به نظر شما چنین نظام ،حکومت و شاهی مسلمان است ؟  دوست دارم فرقه ی مدخلیت که در زیر نقاب سلفیت خود را مخفی نموده و تنها به تکفیر و تبدیع مسلمین و ذکر آداب حیض و نفاس و دستشوئی و دفاع از طاغوتها خود را مشغول و مردم را سرگرم کرده اند ، به این سوالات اهل سنت پاسخ دهند .

ما به اینها می گوییم تا زمانی که وقت هست و در توبه باز است برایتان بهتر است که توبه کنید ، چون هیچ بهانه ای برای روز قیامت ندارید . تا کی برای طاغوتها مشغول سحر کردن مردم و شبهه پراکنی هستید ؟ تا کی به دروغ  ، مخالفین شریعت گرای طاغوتها را با القابی چون خوارج و تندرو و تکفیری و نوکر ایران وغیره متهم می کنید ؟

این گوشه ای از احوال و اعمال آل سلول و ولی الخمرتان می باشد ( کسانی که دوست دارند در مورد آل سعود بیشتر بدانند کتاب كواشف الجلیة‌ فی كفر دولة السعودیة  اثر مقدسی را بخوانند ) و جهان شاهد است که با آنکه هم مرز با اسرائیل و رژیم صهیونیستی می باشد اما دهها سال است که هیچ اقدامی در دفاع از ملت فلسطین و یا مردم غزه انجام نداده است اما هواپیماهایش صدها کیلومتر آنطرفتر به همراه دولتهای قطر ، اردن ، امارات ، بحرین و کویت  به بمباران مناطق مسکونی مسلمین در خاک سوریه و عراق مشغول هستند و صدها زن و کودک و پیرو جوان مسلمان را قتل عام کرده اند  ؛ بله ، کفار را رها کرده اند و در کنار آمریکا به قتل عام مسلمین مشغول گشته اند . آیا می دانید این صفت متعلق به چه فرقه ای می باشد ؟ آیا از اینکه اربابانتان با اسلحه و زندان و خودتان با زبان و قلم خویشتن را  به مسلمین مشغول نموده و کفار از دست و زبانتان در آرامش هستند خجالت نمی کشید ؟ آیا فکر نمی کنید که ملت باسواد و آگاه گشته است و روزی باید در پیشگاه مردم و الله پاسخگو باشید ؟

برادر و خواهر مسلمانم : « فك الأسير واجبُ علی المسلمین » آزاد نمودن زندانیانمان واجبی بر گردنمان می باشد ، بخصوص علما قبل از همه در این زمینه مسئولند . تحت هیچ عنوانی نمیرید در حالی که در دفتر اعمالتان نوشته شده باشد که از طاغوتها و ساحرانشان  بر علیه مسلمین و مجاهدین شریعت گرا دفاع نموده ای .

 

 

 

………………………………………

۱ – بخشی از پیامهای این آیه :

۱- خائنان، به حامیان امروز خود دلخوش نباشند كه فردایى هست. همه‏ى حمایت‏ها از خائنان، موقّت و زودگذر است. «فمن یجادل اللَّه عنهم یوم القیمة»

۲- حكم دادگاه در دنیا نافذ است، ولى مجرم، حساب كار خود را براى قیامت بكند كه آن روز تنهاست. «فمن یجادل اللَّه عنهم یوم القیامة»

۳- وكیل مدافع خائن نشویم و فریب حقّ الوكاله را نخوریم. «فمن یجادل اللَّه عنهم»

۴- مظلومانى كه در دنیا نتوانند حقّشان را بگیرند، دلگرم باشند كه در قیامت، پشتیبان دارند و به حساب ظالم رسیدگى مى‏شود. «فمن یجادل اللَّه عنهم…»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *