احمق آمریکائی گفت و ابله باور کرد

احمق آمریکائی گفت و ابله باور کرد

احمد فارسی

پترايوس والدین را به سوزاندن كودكانشان به منظور وحشی جلوه دادن امریكا در افغانستان متهم كرد

‘دیوید پترايوس’ فرمانده نیروهای امریكایی در افغانستان در جلسه ای غیرعلنی، در تلاش برای توجیه آمار بالای تلفات غیر نظامیان در قتل عام  ولایت کنر،  والدین را به كشتن كودكان شان به منظور وحشی جلوه دادن اشغالگری امریكا متهم كرد.

آژانس خبری ‘انتی وار’ روز دوشنبه نوشت: شاید تصور كنید كه تلاش برای كم اهمیت جلوه دادن كشتار ۶۴ غیر نظامی كه اكثر آنان را كودكان تشكیل می دهند ، برای شعله ور ساختن خشم ضد امریكایی كافی باشد، اما ظاهرا، پترايوس، فرصت را غنیمت شمرده تا با گفتن دروغ شاخدار جهان را احمق سازد.

وی در یك نشست خصوصی كه به هدف توضیح دلیل كشتار غیرنظامیان تشكیل شده بود، بی شرمانه وابلهانه والدین این كودكان را جهت تلاش برای بالا بردن آمار كشته شدگان و بد جلوه دادن امریكا با اقدام به سوزاندن فرزندانشان متهم كرد.

انتی وار در ادامه مینویسد که البته اگر تنها یك مورد وجود داشته باشد كه نیروهای اشغالگر در افغانستان در موردش نیازی به كمك وتقدیم شواهد نداشته باشد، همانا زشت ووحشی جلوه كردن آنان است. اتهامات مذكور خشم مقامات دولت مزدور ‘حامد كرزی’ را نیز بر انگیخته است. البته این مطلب فورا از سوی مقامات محلی تكذیب شد ولطمهء شدیدی بر اعتبار امریكا در ارتباط با افزایش آمار كشته شدگان غیر نظامی وارد كرد.

امریكا ید طولایی در فکاهی سازی و فرضیات مضحك برای توجیه آمار كشته شدگان غیر نظامی دارد. برای مثال، درباره كشتار جمعی  ولایت فراه در ماه می سال ، مقامات امریكایی ابتدا ادعا كردند كه نیروهای طالبان شمار زیادی غیر نظامیان را كشته و قبل از آنكه امریكا را برای بمباران این منطقه فریب دهند، اجساد آنان را در خانه ها گذاشتند. اما بعدا، خودشان اعتراف كردند كه این ادعا به كلی خودساخته وبدور از حقیقت بوده است.
امریكا همواره غیر نظامیان افغان را به جعل سازی داستان كشته شدن دوستان خود در تلاش برای بدست آوردن مبلغ ناچیز غرامت مالی از ارتش اشغالگر صلیبی كه برای كشتار تصادفی غیر نظامیان در نظر گرفته شده، متهم كرده است. اما به نظر می رسد این نخستین باری است كه مقامات ارتش آمریكا ‘والدین’ را به كشتن كودكان شان برای وحشی جلوه دادن اشغالگری این كشور، متهم می كنند.

(به نقل از مطبوعات جهانی)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *