از عقايد سلفیت آمریکائی – سعودی : (۲۶۴)

از عقايد سلفیت آمریکائی سعودی :  (۲۶۴)

 

بر گرفته از کتاب روابط متقابل اسلام و دین سکولاریسم

مؤلف: ابوحمزه المهاجر هورامی

 • گفتار ناپسند گفتن نسبت به داعيان و تمام كساني كه با آنها همفكر نيستند [۱]
 • وصف نمودن غير هم فكرهايشان به اهل بدعت و گمراهي
 • درست كردن لقب و برچسب براي مخالفين
 • دنبال اشتباهات مخالفين گشتن و بزرگ نمائي اين اشتباهات كوچك جهت دور نمودن مردم از آنها
 • غيبت و جاسوسی كردن مخالفين نزد مسئولين و حكام  براي اينكه ضربه اي به آنها وارد نمايند
 • دست جلو انداختن در مخالفت  كردن و دشمني كردن با داعيان و مجاهدين قبل از مخالفت با سکولاریستهای اشغالگر جهانی، مرتدین محلی، يهود و نصارا آنهم به بهانه ي حفظ كردن “أصل الدین”!!
 • هر كسي كه با يكي از اساسهاي منحرف آنها مخالفت نمايد به كلي وي را پشت گوش انداخته و هيچ چيزي را از وي قبول نمي كنند، و هر كسي كه در پوچيات و گمراهي هايشان هم فكرشان نباشد؛ سريعا متهم مي شود به بدعت گرا، گمراه، خوارج، قطبي، سروري، رافضی، حزب گرا و…. و الفاظي ديگر از اين قبيل كه آنها حفظش كرده و اغلب معني شان را نيز نمي دانند .[۲]

جامي گري با اين ويژگيشان شبيه خوارج هستند . خوارج نيز بر اين قاعده ي بدعي هستند كه ” هر كسي دچار گناه شود و يا اشتباه كند گمراه گشته است ” . البته بر اين مبناء تما م كساني، غير از خودشان، كه دچار اشتباه مي شوند گمراهند !! و تا زماني از اين قاعده ي انتقائي (دست چين كردن) استفاده مي كنند كه با آرزوها و اهداف پليد اربابان و درون بيمارشان سازگار باشد .

 • جامي گري فرقه اي است كه «آل سعود» را اله و رب مي داند هرچند كه به ظاهر به سوی توحيد هم دعوت مي كند . حقيقت توحيد مورد نظر جامي گري اين است :يكتا دانستن «آل سعود» در اطاعت كردن، حالا اگر كسي مي خواهد كه جامي ها را عصباني كند تنها كافي است كه در مورد  جرمهاي فاحش آل سعود نقد يا ايرادي بگيرد . در نظر اينان هركسي كه به آشكارا «آل سعود» را نصيحت نمايد ، بايد فورا متهم  شود به خوارج و گمراه و گمراه گر و اهل فتنه و آشوب !!!

عده اي نسبت به اينكه گفته شده است كه جامي گري«آل سعود» را اله وخدا مي دانند  اعتراض دارند . حالا ما مي گوئيم : ”  آيا حلال را برايشان حرام  و حرام را برايشان حلال نمي كنند و جامي ها نيز دنبالشان نمي افتند ؟ اين پرستش آنها است ، اين پرستش آنها است ” جاميها و سلفی های آل سعود  هميشه با مسئولين و حكام خائن هستند چه در حلال كردنهايشان و چه در حرام كردنهايشان.

 • نيتهاي پيروان سلفیت آل سعود در تملق و چاپلوسي كردن و پشتيباني از«آل سعود» به تعداد افرادهايشان متفاوت است : در ميان آنها كساني يافت مي شوند كه در قبال كارش درخواست تابعيت سعودي را دارد (كه بيشترشان در اردن و يمن و الجزائر هستند)، و در ميان آنها كساني هستند كه درخواست مقام و منصب مي كنند، و عده اي هم به خاطر پول، و گروهي نيز به خاطر نفرت و كينه  و حسودي كه نسبت به دوستان و رفقايشان در دل دارند، و عده اي هم به خاطر تمام موارد ياد شده  وارد این جریان فاسد شده اند .

همگي اینان جزوهمان مزدوراني هستند كه «آل سعود» آنها را به عنوان سربازاني جهت مبارزه و مخالفت كردن با مخالفین خود ومجاهدين و اصلاحگران تحت شعار دروغين دعوت به توحيد و امر به معروف و نهي از منكر به كار گرفته است . اما رده هاي پائين و عوام اينها بر اين باورند كه  حكومت «آل سعود» در اين عصر تنها حكومت شرعي بر روي زمين است !

 • سلفیت آمریکائی – سعودی دايره ي بدعت را بسيار وسيع مي گردانند، و بر اين باورند كه مقابله كردن با بعضي از بدعتهاي كوچك مهمتر از مقابله كردن با اشغالگران سکولار  خارجی و جنایتکاران دست نشانده ی آنها مي باشد، در نتيجه و با اين وجود، هيچ برنامه اي جهت مقابله كردن با كافران اشغالگر ندارند و با وجود دامنه و وسعت شاخه هاي جهاد در جهاد شركت  نكرده اند . و تمام تلاش آنها گیر دادن به اشتباهات جزئی و کاملا شخصی مسلمین در آداب لباس پوشیدن، ریش، سیواک، آداب توالت، حیض، نفاس و … بوده است .

البته در قاموس این اشخاص فراموشی، خطا، گناه صغیره  و اولویت بندی احکام شریعت وجود ندارد. علاوه بر آن هيچ چهار چوبه و معيار آشكاري در مفهوم و معني واقعي بدعة  و چگونگي حكم دادن بر سر اهل بدعة ندارند، در حقيقت منابع شرعي تنها عاملي در دستشان هستند جهت برآورده كردن منافعشان و نزديكتر شدن به مسئولين حكومتي ….[۳]

 • مريدان سلفیت آمریکائی- سعودی از جاهل ترين افراد هستند نسبت به سوالهاي مورد اختلاف و روشهاي گفتگو كردن علمي . بر اين باورند كه راي آنها عين حقيقت و جاي هيچ گونه اختلافي را نمي گذارد، در حالي كه در ميان خودشان هم دچار اختلاف هستند، اينهم يكي از ويژگيها و خصوصيات عجيب آنها ست كه تا حد زيادي شبيه فلسفه ي غلات مي باشد .

شیخ الإسلام إبن تیمیة فرموده است :  بسياري اوقات در ميان جاهلان بي سواد و كساني كه كلمات را به شيوه اي عوض مي نمايند كه نشانه هايي از دورويي و نفاقشان در آن نمايان است حق پايمال مي شود . همچنانكه خداوند بزرگ مي فرمايند : أَفَتَطْمَعُونَ أَنْ يُؤْمِنُوا لَكُمْ وَقَدْ كَانَ فَرِيقٌ مِنْهُمْ يَسْمَعُونَ كَلَامَ اللَّهِ ثُمَّ يُحَرِّفُونَهُ مِنْ بَعْدِ مَا عَقَلُوهُ وَهُمْ يَعْلَمُونَ( البقرة /٧٥ )  آيا اميدواريد كه به شما ايمان بياورند با اين كه گروهي از آنان) سخنان خدا را مي‌شنيدند و پس از فهميدن كامل آن ، دست به تحريفش مي‌زدند ؟ و حال آن كه علم و اطّلاع داشتند[۴]

مريدان سلفیت آمریکائی – سعودی با وجود اينهمه بلا و مصيبتي كه به بار آورده اند چنين تبليغ كرده و مدعي هستند كه «سلفي» مي باشند و از تمام انسانهاي ديگر هم  بيشتر شايسته ي اين اسم و لقب مي باشند !! و چنين مي پندارند تنها موافقين افكار و مذهب گمراه آنها هستند كه شايستگي لقب سلفيت را داشته و در آن داخل مي گردند !!.

مريدان سلفیت آمریکائی – سعودی تابع قاعده ي جورج بوش در جنگ صليبي اش هستند : «اگر با ما نيستي پس بر عليه ما هستي» . بدين ترتيب هر كسي كه تابع راي آنها نباشد پس دشمن شان است !! و هر كسي هم با كساني كه آنها دوست دارند  دوستي نكند،و با كساني دشمني نكند كه آنها با او دشمنند، و اعتقاد به امامي نداشته باشد كه آنها به آن اعتقاد دارند، در اين صورت چنان شخصي تابع آن«سلف» ي  نيست كه آنها به آن اعتقاد دارند !!

سلفيت مخصوص آنها هم يعني : تبديع و تفسيق (اهل بدعت و فاسق دانستن) دعوتگران و مسلمين و تمجيد و تعريف از حاكمان (بخصوص آل سعود) و پاك دانستن آنها از عيب و نقص و اشتباه  و ناسزا گفتن به مجاهدين و درست كردن شك و گمان در پرچم و علمها يشان، و ناسزا گفتن به  دولت اسلامی ما، احزاب و جماعتهاي اسلامي تابع فرقه ي ناجيه .

 • مريدان سلفیت آمریکائی – سعودی بر اين باورند كه آنها پرچمدار«الجرح والتعدیل» در اين عصر هستند و اين هم لقبي است كه به شيخ طريقت شان ربیع بن هادي المدخلي چسپانده اند، و اين فقير هم اين لقب را درست دانسته و به آن باور كرده است ودر انتهاي حماقت و نفهمي بر سر علما، دانشمندان و مبلغين حكم صادر مي كند !

 

[۱]  و منظور ما در اينجا از كلمه ي داعيان : كساني هستند كه حكام موجود از آنها راضي نيستند . به همين دليل مشكل است كه عالم و دانشمند و داعي وجود داشته باشد كه از دست اينها سالم مانده باشد ، اينها بيشتر شبيه غلات هستند كه بيشتر ياران خودشان را نيز تكفير نمودند.

[۲]   سلفیت آل سعود  به بيماري گرفتارند كه شيخ ” بكر أبو زید” رحمه الله آنرا‌  در كتاب ارزشمندش تحت عنوان  “تصنیف الناس بین الظن والیقین” كه كتابي ناياب و ارزشمند است به  ” وظيفه ي ابليسي ” نام برده است .

[۳] براي اينكه خواننده به درك صحيح گذشتگان صالح اين امت در مورد بدعة و چگونگي حكم دادن بر سر اهل بدعة دست يافته و اين درك صحيح را با حرفها و احوال جامي گري مقايسه نمايد ، بهتر است كه كتاب  (أصول الحكم علی المبتدعة عند شیخ الإسلام إبن تیمیة” تاليف : “د. أحمد الحلیبي” را مطالعه نمايد .

[۴] / ابن تیمیه ،  مجموع الفتاوی: ۲۵\۱۲۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *