چگونگي جواب دادن به گفته هاي فرقه ي سلفیت آمریکائی – سعودی: (۲۶۷)

چگونگي جواب دادن به گفته هاي فرقه ي سلفیت آمریکائی سعودی: (۲۶۷)

بر گرفته از کتاب روابط متقابل اسلام و دین سکولاریسم

مؤلف: ابوحمزه المهاجر هورامی

۱-   قبل از هرچيزي بايد از راست بودن گفته هايي كه از افراد نقل مي كنند مطمئن شد . يعني بايد مطمئن شويد كه اين حرفي كه به اشخاص نسبت مي دهند واقعا مال همان شخص است یا نه . علاوه برآن  مواظب باشيد كه اين گفته هايي كه نقل مي كنند نصف و نيمه يا تحريف شده  يا يا جعلي و نسبت داده شده ي به دروغ  به اشخاص نباشد ، چون انجام دادن اين كارها در ميان فرقه سلفیت آمریکائی – سعودی بسيارزياد است .

۲-   نبايد به فهم سلفیت آمریکائی – سعودی از گفته هاي نقل شده از اشخاص اطمينان داشت ، بلكه بايد  به دقت به سخني كه نقل شده مراجعه نمود و از مقصود اصلي گوينده ي اين سخن نقل شده اطمينان حاصل كرد .

۳- از عادتهاي فرقه ي سلفیت آمریکائی – سعودی يكي اين است كه گفته هاي متشابه را گرفته و محكمات را رها مي كنند ، همچنين گفته هاي كلي را گرفته  و به گفته هاي آشكار و روشن پشت مي كنند، و بسيار اتفاق مي افتد كه گفته ي قديم كسي را گرفته و گفته هاي جديدش را رها مي كنند، بايد  در برابر تمام اين موارد هوشيار بود .

إبن تیمیة رحمه الله در «الجواب الصحیح» مي گويند: “بايد بعضي از گفته هاي گوينده با بعضي ديگر از گفته هايش تفسير شود ، و گفته هايش را در هرجايي گرفت، و فهميده شود كه عادتا منظورش چه بوده از آن لفظي كه به كارش مي برد و با آن صحبت مي كند، و آن معاني فهميده شوند كه فهميده شده است كه در جاهاي ديگر منظورش بوده است، حالا اگر عرف و عادت آن شخص در معني الفاظش فهميده شد چنين كاري در فهميدن اهدافش كمك كننده است . حالا به عنوان نمونه نگاهي به كار ربيع المدخلي در كتابش تحت عنوانأضواء إسلامیة بيانداز، و همچنين نقد شيخ ابوبكر زيد رحمه الله   بر اين كتاب را بعنوان تفصلي بر اين مسئله ملاحظه نمائيد .

۴-   اگر به گفته هاي سلفیت آمریکائی – سعودی نظر بيافكنيم تماما با همديگر در تضاد هستند : آنچه را كه در اين جا به عنوان اصل قرار مي دهند، در جاي ديگر آنرا به عنوان بدعة قرارش مي دهند، و آنچه را كه در اينجا به آن اعتراف مي كنند در جاي ديگر انكارش مي كنند، هركسي كه در كتابهايشان تحقيق نمايد خيلي راحت اين را فهميده  و  به آساني احساسش مي كند . بر كسي كه قصد دارد جواب اينها را داده و روشنگري نمايد لازم است كه كتابهايشان را حتما ملاحظه نمايد ، براي نمونه مي توان شيخ ابن باز رحمه الله  را مثال زد :  سلفیت آمریکائی – سعودی خيلي از وي تعريف و تمجيد كرده و آنرا به عنوان سندي براي خودشان به كار مي برند با اين وجود ربيع المدخلي به وي ناسزا مي گويد همچنانكه به شيخ ألباني و إبن جبرین و بكر أبو زید و ديگر علماي بزرگ معاصر اين امت ناسزا گفته است  . مي بيني كه سلفیت آمریکائی – سعودی جهت تائيد گفته ها ي خود و خدمت به اهدافشان، بخشي از گفته هاي اين بزرگان را به عنوان مدرك و سند مي آورند و در جاهاي ديگري بي انصافانه بر آنها حمله برده و ذمشان مي كنند !!

۵-   فرقه ی سلفیت آمریکائی – سعودی جهت فرار از مخالفين  ، مكر و حيله هاي زيادي دارد . مي بيني كه عده اي از آنها مي گويند كه جهاد بر عليه دشمنان اشغالگر فرض است، اين هم به خاطر اينكه اجماع امت بر ان است . اما در همان لحظه هم مي گويند : بايد جهاد پرچم شرعي داشته باشد و بايد علاوه بر آن موافقت ولي امر هم برآن باشد و وي از اين كار راضي باشد، و در اين باره هم نقلهايي دلبخواهي و ناقصي از علما مي آورند . اين عمل آنها  ، بر كساني كه حكمهاي جهاد را نمي دانند به آساني تاثير مي گذارد. حالا هر انسان مسلماني بايد بداند كه شرط پرچم و ولي امر در جهاد طلب است نه جهاد دفع . اما سلفیت آمریکائی – سعودی هر دو جهاد را با همديگر مخلوط نموده و از  ناداني مردم و جهلشان از گفته هاي اهل علم، سوء استفاده مي نمايند . به همين دليل بر كساني كه قصد دارند جواب اين گمراه گريهاي جامي ها را بدهند لازم است كه بر مسائلي كه قصد دارد جوابشان را بدهد آگاهي كاملي داشته باشد .

۶-   همچنين از مكر و حيله هاي آنها اين است كه حكمي عمومي يا مطلق را آورده و مردم را به آن ملزم مي كنند و در برابر، احكام مخصص و مقيد را پنهان مي كنند . یکی از آنها «واجب بودن فرمانبرداري از حكام و مسئولين» است . حكمها در اين باره زيادند اما فرمانبرداري مقيد (بسته شده است) به : معروف و شرعي بودن و گناه نكردن .  فرقه ي سلفیت آمریکائی – سعودی از اين قيود و شروط صحبتي به ميان نمي آورند .

۷-   كسي كه با سلفیت آمریکائی – سعودی وارد گفتگو مي شود بايد آگاه باشد كه اكثر اين افراد براي حكام جاسوسي مي كنند . به همين دليل گفتگو كننده بايد مواظب باشد و خودش را بي جهت گرفتار نكند . و بسياري از عوام جامي در باره ي گفتگوههايي كه انجام مي دهند به شيوخشان خبر رساني مي كنند و اين شيوخ هم به عنوان يك وظيفه، به حكام خبر رساني مي كنند .

۸-   كسي كه قصد دارد با اينها وارد گفتگو شود بايد آرامش و سعه ي صدر خود را حفظ كند ، زیرا جهل سلفیت آمریکائی – سعودی انسان عاقل را به راحتي عصباني مي كند . چون بسياري اوقات اتفاق افتاده است كه كسي كه مي خواهد با اينها وارد گفتگو شود از مرزهاي شرعي گفتگو تجاوز نموده و شروع به ناسزاگفتن و لعنت كردن جاميها مي كند، البته اين هم تنها به خاطر كم عقلي جاميها و واكنش به بي ادبي آنها مي باشد . همچنين به كساني كه با اينها گفتگو و بحث مي كنند سفارش مي كنم كه پس از اتمام گفتگويشان حتما  به قرائت قرآن مشغول شده  يا اينكه به مطالعه ي كتابهاي رقائق كه دل آنها را نرم مي كند بپردازند، اين هم به اين دليل است كه كتب و حرفهاي فرقه ي جامي گري مسلمان را به سخت دلي  مي كشاند .

۹-   به عنوان مقدمه و پيشنياز سفارش مي شود كه  ابتدا سخنان شاذ آنها كه خارج از كتاب و سنت و مذهب اهل سنة و جماعة مي باشند گردآوري شده و همچنين سخنان آنها  را كه به صورت صوتي و تصويري بر عليه ثوابت اسلام و علماي اين امت گفته اند را در سايتي قرار داده تا در اختيار عموم قرار گيرند . چون معمولا عوام كمتر مطالعه مي كنند و چيزهاي ديدني و شنيداري تاثرات خاص خودش را دارد . اين كارها صرفا به اين نيت است كه حقيقت اين فرقه ي گمراه براي همگان روشن شود . انجام دادن اين وظايف از باب دعوت به سوي خداوند بزرگ است، زیرا فتنه و خطر جامي گري هرگز كمتر از غلات منتسب به تشيع و صوفي هاي تندرومتسب به اهل سنت و امثال اينها نيست. به  همين دليل و  به خاطر مطالعه ي كم عوام، فقط نوشتن كافي نيست . بايد از طريق اين سايت و روشهاي ديگر به مردم معرفي گردند كه اين فرقه ي گمراه  با وجود ادعاهاي كاذبشان ،هيچ ارتباطي با منهج سلف ندارند ، بلكه ساخته و پرداخته ي سازمان جاسوسی آمریکا و  وزارت داخله ي «سعوديه» مي باشند ، همچنانكه انگليس فرقه ي قادياني را درست كرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *