ابوبصیر طرطوسی از مفتی های ناتو جولانی را عامل کوچ اجباری و فرار از سوریه و نتایج حاصله می داند

ابوبصیر طرطوسی از مفتی های ناتو جولانی را عامل کوچ اجباری و فرار از سوریه و نتایج حاصله می داند

به قلم : ابوخالد کردستانی

بدون شک گروههای متعددی که در شمال و غرب سوریه تحت عناوین مختلف در حال فعالیت داشته و دارند به نحوی از کانال یکی از کشورهای ذی نفع در جنگ سوریه سازماندهی و کمک مالی و لجستیکی می گردند . این واقعیتی است که امیر گروه نورالدین زنگی به صراحت آن را به رسانه ها اعلام نمود . حالا در نتیجه ی این جنگ نیابتی که مسلمین اولین قربانیان آن به شمار می روند هر گروهی سعی دارد نتیجه ی این خیانت آشکار را به گردن دیگری بیاندازد .

یکی از این افراد شخصی به اسم ابوبصیر طرطوسی و ساکن لندن است که در راستای اهداف ناتو و از کانال ترکیه جنایات مریدانش را توجیه شرعی می نماید، با این وجود  زمانی که نتایج وخیم فتواهایش را می بیند فورا آن را به گردن یکی دیگر از مفتیان صحوات و یا گروههای دیگر می اندازد . بازی جولانی خائن و ابوبصیر هم تابع همین قاعده ی ساده است . ابوبصیر در یک خیمه شب بازی مضحک در مورد جولانی می گوید :

“سخني كه بايد الجولانی از ما بشنود :

ممکن است شیوخی که در اطراف الجولانی جمع شده اند این سخن را به گوش او نرسانند؛ بنابراین ایشان باید از خود ما این حرف ها را بشنود: حضور شمار زیادی از جوانان در خارج سوریه… الجولانی در گناه کوچ اجباری و رها کردن جهاد توسط آنان شریک است هر چند که وی به تنهایی مقصر نیست… حضور بسیاری از قیادی ها و انقلابیون سوریه در خارج از این کشور…الجولانی نیز شریک گناه آنان است هر چند که وی به تنهایی مقصر نیست… حضور علماء و مبلغان سوری در خارج از این کشور که میان آنها و مردم فاصله ایجاد شده است… الجولانی در گناه آنان شریک است هر چند که وی به تنهایی مقصر نیست… بنابراین الجولانی مسئولیت بخش بزرگی از آثار و نتایج منفی را بر عهده دارد که بر اثر دور شدن این دسته از افراد از سوریه رخ داده است… این امر به دلیل رفتارها و اقدامات اشتباه الجولانی پدید آمده است که از روز اول که وی وارد سوریه شد و تا به امروز ادامه دارد… گویی این حدیث و دستور العمل پیامبر صلی الله علیه وسلم “بشروا ولاتنفروا”(مسلم) جز ادبیات و اولویت های الجولانی نیست.”

به نظر شما خود ابوبصیر با فتواهای زهرآگین خود مبنی بر مرتد و خوارج و… بودن مخالفین و ایجاد کشت و کشتار کم سابقه در میان مسلمین عراق و شام  به چه میزان از این دستور العمل پیامبر صلی الله علیه وسلم فاصله گرفته است ؟ آیا چنین شخصی شایستگی نصیحت دیگران را دارد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *