ابومحمد مقدسی یک خارجی سرسخت فتنه گر پست کینه توز یا ……

ابومحمد مقدسی یک خارجی سرسخت فتنه گر پست کینه توز یا ……

 

به قلم: ابوخالد کردستانی

زمانی که ابوانس شامی در رسالات خود به عنوان امیر شرعی جماعت القاعده در بلاد رافدین شیعیان مخالف آمریکا را برادر صدا می کرد، و زمانی که تمام گروههای مذهبی بر علیه آمریکا و انگلیس و متحدین آنها در یک صف وارد کارزار شده بودند ، و زمانی که زمین در زیر پای اشغالگران سکولار خارجی تبدیل به آتشی توفنده شده بود ؛ به ناگاه در انگلیس شخصی به اسم ابوبصیر طرطوسی رساله ای تحت عنوان الروافض طائفته الشرک و الرده  نوشت تا به نحوی بتواند این اتحاد را به جنگ و درگیری میان مبارزین مبدل سازد .

با آنکه هیچ یک از شیوخ آن زمان در برابر این جزوه ی ویرانگر  موقف روشنی نشان نداد اما با وجود کسانی چون ابوانس تولید جنگ داخلی غیر ممکن بود . پس مرگ ایشان و اسامه بن لادن و تحولات عراق ،ابوبصیر تبدیل به یکی از شیوخ جهادی گردید. جز اندکی در آن زمان کسی نمی دانست که اهداف پشت پرده ی چنین انسانی چیست؟

پس از آنکه عنوان کتاب ابوبصیر یکی از عقاید ابومصعب زرقاوی و جانشینان وی تا کنون گردید جنگ بی امان با تمام شیعیان با شدت بی سابقه ای گسترش یافت. اما این هدف نهایی کسانی چون ابوبصیر نبود، به دنبال قدرت یابی گروههای سنی مذهب در برابر گروههای سکولار و دست نشانده ای چون ارتش آزاد در سوریه این بار این گروههای منتسب به اهل سنت با برچسب «خارجی و سگ جهنم» بودن مورد هدف قرار گرفتند که ثواب جنگ با این خوارج از جنگ با کفار سکولار و صهیونیستهای اشغالگر بالاتر و بهتر معرفی گردید؛ و به این ترتیب، جنگ میان گروههای اهل سنت نیز همچون جنگ میان تشیع و تسنن شعله ور گردید و سناریوی صهیو – آمریکائی به تکامل خود نزدیک گردید .

در زیر شما یک نمونه از برخورد این انسان با مخالف فکریش را مشاهده می کنید تا برایتان روشن گردد که چه کسانی جهاد در سوریه را به نیابت از دشمنان مسلمین (آمریکا، ترکیه-ناتو- آل سعود و…) هدایت می کنند:

” شیخ خوارج و اهل غلو تنها سم تنفس می کند!

شیخ خوارج و اهل غلو “المقدسی” به اطمینان خاطر نمی رسد مگر اینکه بداند که اهل شام و مجاهدان و فصائل آنها به دنیا اعلام جنگ کرده اند و باید این امر را آشکارا اعلام نمایند و همه دنیا را تحریم کنند و هرگز با کسی هم‌نشین نشوند و هرگز خوستار کمک فردی نباشند و هر چند که به قوانین دین و انقلاب خود پایبند باشند نباید با هیچ فردی مذاکره کنند و یک لقمه آسان و لذیذ برای طاغوت نصیری و متحدان آن باشند. در آن زمان است که تنها چشم المقدسی روشن و خاطر او آرامش می یابد و اینگونه کینه و عطش خود را سیراب می کند و در غیر اینصورت دیگران در دین و ناموس و جهاد خود متهم هستند… چوب تکفیر و خائن دانستن دیگران شما را تعقیب می کند!

او یک خارجی سرسخت فتنه گر پست کینه توز است و تنها عطش و کینه او با کشته شدن جوانان مسلمان در نبردهای بی فایده و احمقانه سیراب می شود. ضرر او بیشتر از نفع اوست بلکه او سودی ندارد و حمله به دیگری و زندانی شدن دیگران در تاریکی زندان و یا تاریکی غارها تنها موجب خوشحالی او می شود پس از اینکه او دیگران را به موحد و ممیع تقسیم می کند و در این زمان است که وی آرام گرفته و از دستاوردهای خود لذت می برد و در غیر این صورت دیگران متهم به نقض توحید هستند و آنها موفق به دست یافتن به توحید خالص که وی خواستار آن است نشده اند.”

این سرانجام تمام کسانی چون ابومحمد مقدسی است که در برابر انحرافات کسانی چون ابوبصیر دچار «خیانت سکوت» گردیدند و زمانی که انحرافات آشکار این شخص را می دیدند به قول رسول الله صلی الله علیه وسلم تبدیل به «شیطان لال» گشته بودند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *