حملات شدید طارق عبدالحلیم به ابومحمد المقدسی بر سر رهبریت هیئت تحریر الشام

حملات شدید طارق عبدالحلیم به ابومحمد المقدسی بر سر رهبریت هیئت تحریر الشام

 

به قلم: ابوخالد کردستانی

بدون شک علت اساسی خیانت کسانی چون جولانی به امرای سابقش حب مقام و دستیابی به رهبریت بود و طبعی است که در هر گروهی که وارد می شود تمایل به رهبر بودن بر تمایل به مصالح گروه برتری دارد . بر این اساس اختلاف بر سر فرماندهی یکی از مشکلات اساسی این دسته از افراد خواهد بود. حالا مریدان ابومحمد مقدسی فرماندهی را حق خود می دانند و مخالفین نیز این پست را حق خود می دانند . مثل همان جنگ میان ربانی و حکمتیارو احمد شاه مسعود و دوستم قبل از روی کار امدن طالبان در افغانستان. در زیر طارق عبدالحلیم یکی از شیوخ کانادا نشین و از مخالفین ابومحمد مقدسی با اشاره به این اختلاف آشکار بر سر تعیین فرماندهی هیئت تحریر الشام چنین می گوید:

” همچنان برکت البرقاوی (ابومحمد المقدسی) بار دیگر شامل حال شام شده است! پیروان این آقا اعتقاد دارند که فرماندهان هیئت آنچنان که به آنان وحی شده است مناسب نیستند و العریدی به خاطر اینکه او نیز جزء گروه البرقاوی (المقدسی) است هیئت را ترک می کند.

چرا رفتار البرقاوی (المقدسی) در شام تا این حد شرم آور است؟ و قبل از آن نیز رفتار او درباره عراق این گونه بوده است؟ لغزش های او ضررهای زیادی دارد. ما از آسیب های ناراحت هستیم گویی که او هم البغدادی است. ”

آشفتگی و کشت و کشتار مسلمین شام توسط همدیگر و ایجاد آنهمه خسارت و ویرانی از نتایج و ثمرات این دسته از شیوخ ساکن در دارالکفر و دارالحرب است، که خود در کنار اهل و خانواده ی خود و به دور از نا امنی و سرما و گرما و گرسنگی به سربرده و از دور آتش تفرق و کشت و کشتار میان مسلمین را شعله ور می گردانند. دنباله روی کردن این دسته از انسانها شرط عقل سلیم نیست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *