مناطق تحت نفوذ احرار الشام (اشرار الشام) و ماهیت داخلی آن توسط یکی از رهبران مذهبی ان

مناطق تحت نفوذ احرار الشام (اشرار الشام) و ماهیت داخلی آن توسط یکی از رهبران مذهبی ان

به قلم: ابوخالد کردستانی

اخیرا جماعت احرار الشام (اشرار الشام) اطلاعاتی درباره گروه هایی که این جماعت شامل آن می شود، گروه هایی که در خلال سال ۲۰۱۷ به این گروه پیوسته اند، مناطق نفوذ آنها و مهمترین جبهه هایی که در آن حضور دارند منتشر کرد

جماعت احرار الشام (اشرار الشام) که تحت نفوذ مستقیم دول خارجی مشغول جنگی نیابتی بر علیه مخالفین خود در سوریه است ابتدا در «گفتار»با شعار تشکیل دولت اسلامی و تطبیق قانون شریعت الله وارد میدان گردید. اما این شعار دیری نپائید و «عملا» ثابت نمود که خواهان حفظ منافع اربابانش در خاک ویران شده ی سوریه می باشد، با این وجود در «گفتار» همان تشکیل دولت اسلامی و تطبیق قانون شریعت الله را در رسانه هایش جار می زد؛ تا اینکه اخیرا «گفتار و عمل» خود را هماهنگ نموده و با برداشتن ماسک خود و شرکت در کنفرانسهای بین المللی و منطقه ای سکولاریستها و هماهنگ شدن با سیاستهای آنها ، هدف خود را «تطبیق دموکراسی» به جای تشکیل دولت اسلامی و تطبیق قانون شریعت الله اعلام نمود .

دکتر طارق عبدالحلیم از مفتی های بارز طرفدار این جماعت و شعله ور کننده ی جنگ آن با سایر مسلمین در بیاناتی به آنالیز و ماهیت داخلی این جماعت پرداخته است که عبرت آموز و تکان دهنده است . او در مورد این گروه می گوید:
“همه افراد مخلص که از احرار تبعیت می کنند باید بدانند که مشکل از ناحیه فرماندهان و نظریه پردازان آنهاست. این افراد هیچگونه تجربه و دانشی ندارند و در عقیده آنها نیز خلل وجود دارد و از اینکه در فهرست تروریسم قرار بگیرند همانند بیماران دچار مرض شده اند.”

آیا چنین جهادی فی سبیل الله است یا فی سبیل طاغوت و فی سبیل دموکراسی و فی سبیل آمریکا؟ نتایج کشت و کشتار چنین گروهها یی برای مسلمین رفاه و امنیت و آسایش و حاکم گردانیدن قانون الله است یا انتشارفقرو فحشاء و نا امنی و قتل و غارت و نابودی مسلمین و در نهایت حاکم گردانیدن قانون کفر  سکولاریستها؟!

آیا ریختن خون مسلمان، که  طبق فرموده ی رسول الله صلی الله علیه وسلم ارزش آن از کعبه هم بالاتر است، در این راه شرعی و عاقلانه است ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *