اسامه بن لادن و نمایش کلیپهای کشتن مخالفین توسط دولت اسلامی (قسمت سوم)

اسامه بن لادن و  نمایش کلیپهای کشتن مخالفین توسط دولت اسلامی (قسمت سوم)

 به قلم: ابوصلاح الدین الکردی

زمانی که گروههایی چون انصارالسنه در عراق تولید کلیپ سربریدن سکولاریستها و نمایش جسد کشته شده های دشمن به عموم را در خاک عراق رایج نمود این روش به تدریج به گروههای دیگری چون جماعت توحید و جهاد ابومصعب زرقاوی و قاعده الجهاد فی بلاد الرافدین و مجلس شورای مجاهدین و دولت اسلامی در عراق و در نهایت دولت فعلی ابوبکر بغدادی منتقل گردید.

نشان دادن جسد کشته شده های مشرک به مشرکین و بخصوص به نزدیکان مشرک  آنها کار ناپسندی است که رسول الله صلی الله علیه وسلم به شدت آن را نهی نموده است و از اینکه یکی از یارانش نزدیکان مشرک یکی از کشته شده های مشرک جنگ را وادار به دیدن جسد نمود به شدت برافروخته  شده و این صحابی را به سنگدلی متهم نمود .

البته به تبعیت از این روش نیکو، بزرگان و علمای اسلام نیز از چنین کاری نهی نموده اند . بدون شک این کار در جنگ روانی تبعات منفی برای مسلمین و بخصوص مجاهدین به همراه دارد و گرنه به این شکل منع نمی گردید . حالا تصور کنید که گروهی اسلامی بیاید و جسد مسلمان زاده های کشته شده  و یا عمل سربریدن مسلمان زاده ها را به به پدر و مادر و خواهر و برادر و دیگر نزدیکان مسلمانش نشان دهد . به نظر شما چه اسمی می توان بر این عمل نهاد و چه تبعاتی را به همراه خواهد داشت؟ اسامه بن لادن رحمه الله با اشاره به بخشی از این تبعات در «توجیهات لترشید العمل الاعلامی» می گوید:

” فلابد من مراعاة الدقة في الكلمات والإصدارات حتى لا نثبت في أذهان المسلمين بعض ما اتهمنا الأعداء به من أننا متوحشون مستبدون نستلذ بسفك الدماء ”

ما مجاهدان باید در گفته ها و بیانات و کلیپ هایی که صادر می کنیم نهایت دقت را به خرج دهیم تا آنچه را که دشمنان ما را به آن متهم می کنند در ذهن مسلمانان به ثبوت نرسد که ما خود رای و مستبد و وحشی هستیم و از ریختن خون لذت می بریم.”

حالا به نظر شما شایسته است که برادران ما در دولت اسلامی علاوه بر نشان دادن جسد مردگان، کلیپهایی از نحوه ی سربریدن، جان کندن، منفجر نمودن اشخاص و… مسلمان زاده را به نمایش بگذارند؟ آیا به تأثیرات منفی این اقدام خود در میان مسلمین توجه نموده اند ؟

من بر این باورم که این عمل برادرانمان در دولت اسلامی بر خلاف سیره رسول الله صلی الله علیه وسلم و برخلاف  رهبران بزرگ جهاد بوده و به جای ترساندن دشمنان کافر و سکولار اشغالگر خارجی باعث تخریب پایگاه مردمی مجاهدین و موفقیت دشمنان اشغالگر خارجی و مرتدین محلی در جنگ روانی بر علیه مسلمین و بسیج مردم توسط آنها خواهد گردید.

 

4 دیدگاه دربارهٔ «اسامه بن لادن و نمایش کلیپهای کشتن مخالفین توسط دولت اسلامی (قسمت سوم)»

 1. پس شما هنوز قاعده پیروزی به وسیله وحشت را درک نکردی
  اخی جان دولت اسلامی با این کار خود پیروزی های زیادی بدست اورده ولی شما که با تاکتیکهای جنکی نا اشنایی برای همین این کاررا ناپسند میدانیی برادر شما باید واقع بینانه تر به مسله نگاه کنید اگر به تاکتیک های جنگی سیف الله خالدبن ولید نگاه کنید خواهی دانست دولت اسلامی از ان روش استفاده میکند…

  پاسخ
 2. در ضمن کجا این کار دولت اسلامی خلاف رهبران جهادی است خود ابومصعب سربریدن با دستان خودشان وفیلم هم گرفتند

  پاسخ
 3. در مورد افکار عمومیـ
  خداوند درباره افکار عمومی جهان می فرماید
  وَإِن تُطِعْ أَكْثَرَ مَن فِي الْأَرْضِ يُضِلُّوكَ عَن سَبِيلِ اللَّهِ ۚ إِن يَتَّبِعُونَ إِلَّا الظَّنَّ وَإِنْ هُمْ إِلَّا يَخْرُصُونَ (انعام ۱۱۶)
  و اگر از بیشتر کسانی که در روی زمین هستند اطاعت کنی، تو را از راه خدا گمراه می کنند،زیرا آنها جز از گمان پیروی نمی کنند، و جز به دروغ سخن نمی گویند.
  پس من موظف نیستم به خاطر اینکه دل افکار عمومی به درد نیاید حقایق را نگویم و اکاذیبشان را نشان ندهم.
  و اگر کسی مایل است با قافله افکار عمومی راه بیوفتد پس راه بیوفتند

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید