موافقین آتش بس با حکومت سکولار بشار اسد از نگاه طارق عبدالحلیم

موافقین آتش بس با حکومت سکولار بشار اسد از نگاه طارق عبدالحلیم

 

به قلم : ابو خالد کردستانی

جنگ نیابتی در سوریه یعنی جنگی که در آن منافع دشمنان خارجی ملت سوریه حفظ می گردد و همین دشمنان نیز مسیر جنگ و ائتلاف و صلح و مذاکره را مشخص می کنند. اخیرا اشخاصی چون ایمن هاروش ( از شیوخ برجسته احرار الشام )، لبیب النحاس ( دفتر روابط خارجی احرار الشام )، عباس ابوتیم الشریفه ( از بزرگان گروه جیش الحر) طبق توافقات اربابان خارجی خود با حکومت دمشق از افراد موافق آتش بس و مذاکره با حکومت سکولار بشار اسد بودند. این توافق که راستای تشکیل جبهه واحد بر علیه دوله تشکیل گردید با دیدگاه بعضی از شیوخ کتابخانه ای خوشایند نبود . طارق عبدالحلیم  در واکنش قابل پیش بینی ای به شیوخ جماعت های احرار الشام و جیش الحر تا خته و نوشت:

” هاروش، شریفه، نحاس و گروه تازه به دوران رسیده آنها کشتی جهاد را با ادعای حكمت پیش دستانه سوراخ کرده اند و در یک امت به تمرین پرداخته اند. جلوی آنان را بگیرید.”

حالا اگر جلو این افراد هم گرفته شود ، با اینهمه اختلاف راهبردی میان این دسته از شیوخ ساکن در دارالکفر و با دشمنیهای آشکار امثال ابوبصیر با جماعت القاعده و با اینهمه درگیری و کشت و کشتار میان گروههای حافظ منافع خارجیها در خاک سوریه چه راهی برای اتحاد و حتی ائتلاف مسلمین سوریه باقی مانده است ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *