در مبارزه با دیکتاتوری دین سکولاریسم ، در کناردلیل و به حمایت از دلیل ، اسلحه یگانه چاره است (۳۸۱)

در مبارزه با دیکتاتوری دین سکولاریسم  ، در کناردلیل و به حمایت از دلیل ،  اسلحه یگانه چاره است (۳۸۱)

بر گرفته از کتاب روابط متقابل اسلام و دین سکولاریسم

مؤلف: ابوحمزه المهاجر هورامی

 

در طول تاریخ هیچ حاکم و طبقه ی ظالمی بدون قهر از ظلم کردن دست نکشیده و هیچ مظلومی هم بدون قهر آزادی را به دست نیاورده، خواه این قهر به وسیله ی باد، باران، صاعقه، زلزله و… از جانب الله جل جلاله بوده باشد یا از طریق اسلحه و زور از جانب خود مستضعفین و مظلومین.

دنیای خشن و فریبنده ی کنونی نیز با وجود تبلیغات فریبانه ی روانی کنونی در راه صلح و دمکراسی در پشت نقاب دروغینش ضرورت استفاده از سلاح را برای حل تضادهای میان ظالم و مظلوم به اثبات رسانده است. به همین دلیل قدرت های امپریالیستی و دست نشانده های مستقیم یا غیر مستقیم آن ها، حق استفاده از اسلحه و به کار گیری قهر و خشونت را برای خود انحصاری کرده اند و راه خشونت بی سابقه و وحشیانه ی بی انتهایی را برای خود باز کرده اند که در برابر هیچ قانون و شخصی حاضر به جوابگویی و توضیح نیستند.

از باریدن بمب های چند تنی بر سر زنان و کودکان افغانستان، پاکستان، چچن، عراق، سوریه، یمن، صومالی و… تا استفاده از بمب های میکروبی ، شیمیایی و حتی هسته ای در فلوجه، افغانستان و… ، کشتار بی انتهای جوانان فلسطین ، شلیک گلوله به مغز تظاهر کنندگان در دمکراسی های غربی، مصر، اردن، سوریه، کردستان عراق و… ، آتش زدن زندانیان در ترکیه ، اعدام غیر رسمی جوانان سیاه پوست در امریکا… همه و همه می رساند که دشمنان مظلومین، هرگز کارد سلاخی خود را زمین نگذاشته و نخواهند گذاشت هر چند استفاده و حتی داشتن آن را برای مظلومین ممنوع ، خلاف قانون و اصول بین المللی… می دانند.

بنابراین مظلومین جهان برای رها و آزاد شدن هیچ راهی جز فرار از تبلیغات دروغین و در هم شکستن جنگ تبلیغاتی دشمنان با دلیل و برهان روشنگرانه از یک طرف و به کار گیری اسلحه و قدرت اسلحه ی مناسب با روز، جهت در هم شکستن ارتش های ضد مردمی و از میان برداشتن خشونت و توحش کثیف تحمیل شده بر خود را ندارند. پیروزی ها و نبردهای سراسر تاریخ بشریت علیه بیدادگران بی رحم و انقلابات اکنون و چند دهه ی گذشته خود بزرگترین شاهد عینیت این حقیقت خدشه ناپذیرند.

امروزه امپریالیست های سکولار و مزدوران داخلی  آنها می خواهند با جنگ روانی خود چنین لاف بزنند که شکست ناپذیرند و دیگر هیچ نیرویی نمی تواند در برابر تسلیحات و امکانات پیشرفته نظامی تاب بیاورد. اما شکست روسیه در افغنستان و زمین گیر شدن روسیه در چچن، امریکا در افغانستان، عراق، صومالی، آل سعود در یمن و… نمایانگر حقیقت عینی دیگری اند که واقعاً «مکر شیطان ضعیف است» و تار عنکبوتی قدرت واهی شان در صورت آگاهی و آگاهانه و به روز عمل کردن مظلومین کاملاً صدمه پذیر و رفتنی اند و تمام ادعاهای کاغذی ظالمین و مستکبرین را می سوزاند و خاکستر می کند.

بله، مبارزه مسلحانه تا بر قراری حکومت مجری احکام الهی در زمین شکل اصلی مبارزه است و قطعاً با آلودگی هایی که جنگ روانی مزدوران سکولار محلی و جهان خواران مستکبر سکولار عالمی به وجود آورده اند، مبارزین به هیچ وجه در همان آغاز فعالیت و با شتاب جاهلانه ،منتظر حمایت بلا واسطه خلق ستمدیده نیستند. هر چند که به کرات دیده شده است که ستمدیدگان به ندای پیشاهنگ مسلح خود زودتر از وقت مورد انتظار پاسخ مثبت داده اند.

در این گونه موارد تنها کافی است که پیشاهنگان و سابقون الاولون با فداکاری و رشادت به حکومت و منافعش یورش برند تا مردم ستمدیده پشت سر او قرار بگیرند. در چنین اوضاعی با گسترش عملیات آزادی خواهانه در مدت کوتاهی می توان جهت زدن ضربات محکم تر به سربازگیری گسترده در شهر و روستا پرداخت.

در هر صورت وظیفه ی اساسی و مرکزی و شکل عالی بیداری اسلامی عبارت است از تسخیر و به دست آوردن قدرت به وسیله ی مبارزات مسلحانه و جنگ. این یگانه حل و اصلی است ثابت که در همه جا صادق است. مبارزات مسلحانه آزادی خواهانه در برابر جنگ مسلحانه مستکبرین  ظالم.

آن چه که بیداری اسلامی از همان آغاز پیدایشش در هر نقطه از سرزمین های مسلمان نشین به عنوان وظیفه ی اصلی خود با آن مواجه می گردد عبارت است از فراهم آوردن بیشترین متحد ممکن و سازماندهی مبارزه مسلحانه بر حسب موقعیت و متناسب با زمان کنونی جنگ. در غیر این صورت مؤمنین هرگز مقام و عزت شایسته ی خود را به دست نیاورده و هرگز به صورت شایسته و کامل به وظایف آزادی بخش و اسلامی شان عمل نمی نمایند و در واقع شخصیتی ناقص و عقیده ای ناقص را عمل خواهند نمود. این مهم را تاریخ بشریت و تجربیات کنونی به ما نشان می دهد که لازمه ی هر تحول اساسی حل این اصل است و حل این اصل یعنی برقراری قانون و حکم خدا، برقراری رفاه و امنیت در جامعه است.

بدین ترتیب هر گونه فعالیت رفرمیستی در سرزمینهای مسلمان نشین تحت سلطه سکولارها زیر پا نهاده می شود و برای رسیدن به جامعه ای امن و مرفه و آزاد خط مشی مبارزه ی مسلحانه با هدف بر پا کردن یک جنگ مردمی طولانی مطرح می گردد. در این صورت مبارزات مسلحانه نه تنها به عنوان یک وسیله ی تبلیغ و ترویج، یا به عنوان وسیله ی دفاع از خود و نه به عنوان یک وسیله ی فشار بر دشمن یا وسیله ای برای تشکیل یک جماعت یا حزب بلکه به عنوان خط مشی اصلی مبارزه در راه برانداختن و نابود ساختن جاهلیت و برقراری سیستم مجری احکام و قوانین الهی مطرح می شود. هر چند در ضمن این کار همه ی آن وظایف را نیز به موقع خود انجام می دهد. مبارزات مسلحانه راه را برای آگاهی مردم از نیروی ایمانی و عقیدتی خود و برای این که بیداری اسلامی و سازمان هدایت کننده ی آن به یک ارتش مردمی تبدیل شود و جنبش را تا پیروزی نهایی اش رهبری کند، هموار خواهد ساخت.

 

 

 

تنها راه سالم سازی جامعه در برابر دین سکولاریسم و حکم جاهلیت

دیدگاهتان را بنویسید