سرچشمه ی يقين به پيروزي قانون شریعت الله در اين دنيا (۳۷۷)

سرچشمه ی يقين به پيروزي قانون شریعت الله در اين دنيا (۳۷۷)

 

بر گرفته از کتاب روابط متقابل اسلام و دین سکولاریسم

مؤلف: ابوحمزه المهاجر هورامی

سالها پيش در هورامان غربي يك امارت كوچك اسلامي توسط اتحاديه ي انصار الاسلام  تشكيل شد، و اميد گسترش و پيروزيهاي بزرگتر آن مي رفت،  اما موشكهاي چند تني آمريكا از درياي سرخ و نيروهاي مسلح زميني اتحاديه ي جلال طالباني و غيره  و همكاري گروههاي  منافق به ظاهر اسلامي چون جماعت اسلامي علي باپير و اتحاد اسلامي صلاح الدين بهاءالدين، اسباب برچيده شدن اين امارت كوچك اسلامي گشتند، حالا سوال اينجاست اين پيروزي مجدد كي مي رسد؟

در همين ابتداي امر بايد گفت كه اين پيروزي رسيده وخیلی ها متوجه نيستند. ما سالهاست که صاحب دولت و حکومتی اسلامی هستیم که امارت اسلامی هورامان غربی در برابر آن جنینی بیش نبود .

در مورد اينكه نصر و پيروزي كي مي رسد ، خود قرآن جواب آن را داده است .  اما در مورد اتحاديه اي كه متشكل از آمريكا و اتحاديه ي ميهني جلال طالباني و حزب دمكرات بارزاني و منافقين  دارودسته ي علي باپير  و صلاح  بر عليه نيروهاي  حول و حوش ۹۰۰ نفري مجاهد در هورامان غربي تشكيل شده بود ، نمايانگر انتهاي قدرت و شكوه مجاهدين و انتهاي ذليلي و خفت دشمنان متحد بود . با اين وجود زماني كه عده اي بيعت مرگ داده و تا آخر ايستادگي نمودند و دسته اي هم به جنوب عراق هجرت نموده و گروهي نيز به ايران سرازير شده و باز به عراق برگشتند ، هسته هايي را تشكيل داده و به همراه سایر گروهها در نهايت تولید جریانات بزرگی را سبب شدند.

در اين زمينه گفته اي از سيد قطب رحمه الله به يادم آمد كه مي تواند پاسخي مناسب باشد . ايشان رحمه الله مي فرمايند : ” ﺇاﻥ ﺍﻟﻨﺼﺮ ﻓﻮﻕ ﺍﻟﺮﺅﻭﺱ ﻳﻨﺘﻈﺮ ﻛﻠﻤﺔ ﻛﻦ ﻓﻴﻜﻮﻥ؛  ﻓﻼ ﺗﻨﺸﻐﻠﻮﺍ ﺑﻤﻮﻋﺪ ﺍﻟﻨﺼﺮ ﻭﺍﻧﻤﺎ ﺍﻧﺸﻐﻠﻮﺍ ﺑﻤﻮﻗﻌﻜﻢ ﺑﻴﻦ ﺍﻟﺤﻖ ﻭ ﺍﻟﺒﺎﻃﻞ”  .

پيروزي دربالاي سرها منتظر عبارت  «كن فيكون» است ( يعني الله تعالي اجازه بدهد و انجام شود)، به همين دليل خودتان را به زمان آمدن پيروزي مشغول نكنيد تا بدانيد كي مي آيد، بلكه خودتان را به اين مشغول و سرگرم كنيدكه جاي شما در ميان حق و باطل كجاست؟ يعني با كداميك هستيد؟

با اينكه نگاه ما به مسئله ي پيروزي و شكست با نگاه سيستم جاهليت تفاوت اساسي دارد و خداوند نيز در همين دنيا به ما عزت و سربلندي و پيروزي  بر كفار خارجي و مرتدين محلي را بخشيده است، اما باز خود را به مسئله ي پيروزي در دنيا مشغول نمي كنيم  بلكه براي ما مهمتر آن است كه در كدام طرف قرار گرفته باشيم حتي اگر نتيجه ي دنيوي ما نتيجه اي باشد كه اصحاب الاخدود نصيبش گرديد .

برخلاف سكولاريستها كه تمام تلاش آنها اين است كه خودشان حاكم شوند و يا اينكه سهمي از حاكميت داشته باشند ، ما خواهان پيروزي و حاكميت يافتن قانون الله هستيم و برايمان مهم نيست كه خودمان مجري اين قانون و حاكميت باشيم يا ديگران .

در مورد پيروزي حتمي قانون الله بر ديگر برنامه ها و قوانين ،  الله متعال فرموده است كه در هر صورت قانون الله پيروز مي گردد ؛ و مخالفت و تنفر كفار و مشركين ( سكولاريستها )  نمي تواند جلو اين پيروزي را بگيرد و مي فرمايند :

  • يُرِيدُونَ أَن يُطْفِؤُواْ نُورَ اللّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَيَأْبَى اللّهُ إِلاَّ أَن يُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ .( التوبة/٣٢)
  • ‏يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ‏ * ‏هُوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَدِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ‏ (الصف /٨و٩)
  • ‏هُوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَدِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَكَفَى بِاللَّهِ شَهِيدًا‏ (الفتح/٢٨)

زماني كه  الله متعال  كه راستگو ترين است، و وعده هايش نيز حق و بدون شك محقق مي شوند،  وعده ي پيروزي را در كلام خدشه ناپذيرش به ما داده است . و اين وعده در دهها آيه ي صريح و محكم قطعي الدلاله و قطعي الثبوت  به ما داده شده است كه در صورت تبعيت از دستورات الله  پيروزي قطعي مال ماست .

دير و زود آن به ميزان پالفتگي و شايستگي خود ما در امر جهاد و قتال با دشمنان محارب بستگي  دارد . اين تصفيه خانه ي جهاد كار را به جايي مي رساند كه وعده ي رسول الله صلي الله عليه وسلم متحقق مي شود كه مي فرمايند : ” سيصير الأمر الى أن تكونوا فسطاطين فسطاط ايمان لا نفاق فيه وفسطاط كفر لا ايمان فيه  ” . يعني : كار به جايي مي رسد كه تبديل به دو دسته مي شويد ، دسته ي ايمان كه هيچ نفاقي در آن وجود ندارد ، و گروه كفر كه هيچ ايماني در ان وجود ندارد .

در اين هنگام  به راحتي صفها از هم جدا شده و جماعتي يكدست و متحد كه الله متعال آنها را دوست دارد تشكيل مي گردد : ان الله يحب الذين يقاتلون في سبيله صفا كانهم بنيان مرصوص .  به دنبال سپري شدن اين پروسه و تجزيه ي مسلمانها در آزمايشگاه قتال و جهاد ، اين وعده متحقق مي شود كه :  سَيُهْزَمُ الْجَمْعُ وَيُوَلُّونَ الدُّبُرَ (القمر/٤٥) و با شكست دسته ي دوم  پيروزي نهايي نصيب مسلمين و قانون الله مي گردد .

اين يعني اعتماد ، اطمينان ، ايمان  ما به گفته هاي الله متعال وسرچشمه ي اراده و قدرتي  كه  ما را بر کفار سکولار و اشغالگر خارجی و نوکران محلی آن پيروز مي گرداند .

 

دیدگاهتان را بنویسید