هیئت علمای شام ،ابوبصیرو ضرورت مذاکره از نگاه طارق عبدالحلیم

هیئت علمای شام ،ابوبصیرو ضرورت مذاکره  از نگاه طارق عبدالحلیم

به قلم: ابوخالد کردستانی

چنانچه پیشتر ذکر شد در زمان قحط الرجالی و نبود علماء و شیوخ جهادی در میان گروههای مسلح و متعدد موجود در سوریه، هر گروهی جهت توجیه خود و آماده سازی به ظاهر شرعی گروه خود در راستای اجرای دستورات صادره از جانب اربابان سعی نموده است کسانی را به عنوان عالم و هیئت شرعی بشناساند.

مشخص است، زمانی که این افراد علاوه بر دست نشانده بودن از فقهه لازم و درک شرعی نصوص برخوردار نباشند همیشه در کانالهای افراط و تفریط جولان خواهند زد . طارق عبدالحلیم در مورد ماهیت این افراد و بخصوص یکی از بزرگان این هیئت به نام ابوبصیر طرطوسی نکاتی را بیان کرده است که نمی توان واقعیت آن را انکار نمود . این شخص در این زمینه می گوید:

“هیئت عملاء (مزدوران) شام درباره ضرورت مذاکرات، آتش بس و خلع سلاح فتوا صادر کرده است… طرطوسی همانند فردی است که عقل یک پسر بچه در جسم یک مرد نامید و کناره گیر در او نمایان شده است. او اهل خود در سوریه را رها کرده و از معرکه می گریزد.”

علت اساسی طول کشیدن کشت و کشتار وسیع مردم و آنهمه آواره و ویرانی را نباید در عاملی خارجی جستجو نمود، مشکل اساسی همین گروههای متضاد و رنگارنگی هستند که هر روز در راستای اهداف یکی از دشمنان خارجی مسلمین به تفرق و کشت و کشتار همدیگر دامن زده اند . إِنَّ اللَّهَ لا يُغَيِّرُ ما بِقَومٍ حَتّىٰ يُغَيِّروا ما بِأَنفُسِهِم .

 

دیدگاهتان را بنویسید