سناریوی مرتد شدن حسان نايف الحسين(حسان أبو حمزة ) و واکنش کشورهای مدعی حقوق بشر در برابر آن

سناریوی مرتد شدن حسان نايف الحسين(حسان أبو حمزة ) و واکنش کشورهای مدعی حقوق بشر در برابر آن

ارائه دهنده: کارزان شکاک

حسان نايف الحسين  معروف به  حسان أبو حمزة  متولد سوريه – مدينة الطبقة – القرية  با میزان تحصیلاتی دوره ی ابتدائی از پیروان ابو القعقاع محمود أغاسي المعروف بود که با همکاری سازمان اطلاعات سوریه در زمان اشغال عراق توسط آمریکا در سال ۲۰۰۳ نیروهای داوطلب مجاهد را به مرز سوریه منتقل می کرد  و چنانچه کسی از ورود به عراق منصرف می شد وی را تسلیم نیروهای اطلاعاتی سوریه می نمود . این شخص هرگز به عراق وارد نشده و هرگز گلوله ای به سمت آمریکائی ها شلیک نکرده است . قبیله و خانواده ی وی نیز به عنوان طرفداران نظام سوریه مشهور  وساکن محله ای تحت عنوان البحيرة  بودند که به “العملاء” یعنی مزدوران مشهور بود.

با ورود نیروهای دوله  به شهر الرقة او به صفوف آنها می پیوندد اما پس از کشتن یکی از برادران و پسر عمویش مورد تعقیب قرار گرفته و به دنبال کشتن یکی از فرماندهان دوله  به سمت حومه ادلب فرار کرد و زمانی که به جبل الزاوية  رسید به جبهةثوارسوريا ملحق شد که جمال معروف رهبریت آن را به عنده داشت و در بخش تبلیغات آن مشغول کار شد . در یکی از روزها وارد یکی از زندانهای جمال معروف گردید و متوجه شد تعدادی از مهاجرین در آن به سر می برند و در میان مهاجرین نیز کسانی را می شناخت که قبلا با آنها آشنایی داشت در نتیجه در صدد آزاد نمودن آنها بر آمد اما موفق نشد و لو رفت وخودش نیز زندانی گردید .

چندی نگذشت که در حمله مشترک جبهة النصرة واحرار الشام به گروه جمال معروف، وی نیز به همراه سایر زندانیان آزاد گردید . به دنبال این واقعه به كفرزيتا رفت و در آنجا به گروه« تجمع ابناء حماه» ملحق شد . پس از مدتی به همراه یکی دیگر از افراد همین گروه متهم به سرقت تجهیزات « تجمع ابناء حماه» گردید و به زندان افتاد و پس از گذراندن بخشی از حکم خود به زندان گروه احرار الشام در باب الهوى متقل گردید و به دنبال تجدید نظر در پرونده اش وی را از اتهام وارده بری دانسته و وی را از زندان آزاد نمودند . وی نیز پس از آزادی راهی ترکیه گردید و چیزی از وی شنیده نشد تا اینکه سروصدای نصرانی شدن وی در آلمان رسانه ها را به خود مشغول نمود .  

با این وجود، در یک ویدئوی منتشره در اینترنت که در کنیسه ی انطونيوس نزدیک شهر فرانكفورت آلمان ضبط شده،  خود را القاضي الشرعي  جبهه النصره، و از شهر الرقه معرفی می کند. این شخص بازاظهار می دارد که مؤسس حزب وحدت گرای سوسیالیست سوریه از نزدیکانش بوده است. و بعد از اینکه در سراسر عمرش مسیحیان را تروریست می دانسته است، کم کم به آیین مسیحیت گرایش پیدا کرده است! وی با اشاره به اینکه قبلا بر این باور بوده است که آیین مسیحیت کشتار، حمله و ویرانی در سراسر جهان توسط آمریکا و همپیمانانش را تأیید می کند می گوید: فکر می کردم اقدامات آمریکا، همان عملی کردن آموزه های حضرت عیسی (ع)است. زیرا من هیچ وقت انجیل را نخوانده بودم.
این شخص در مراسم غسل تعمید نام “پولس” را برای خودش انتخاب کرده است و دکتر محمد رحومه رئیس سابق دانشکده مطالعات عربی دانشگاه منیا در مصر در کنار وی به چشم می خورد که وی نیز سالها پیش با ادعای مسیحی شدن به غرب پناهنده شده است. چنانچه این دسته از اشخاص به هندوستان پناهنده می شدند بدون شک آئین برهمنی و هندوئی را بر می گزیدند. اللهم ثبتنا علی دينك.

با بررسی سیر زندگی این دسته از اشخاص در می  یابیم که این افراد قاتل و دزد و مجرم نسبت به هیچ عقیده و باوری پایبند نبوده اند و عجیب نیست در برابر وعده ی پناهندگی یا سایر امکانات مادی به راحتی دین خود را عوض نمایند. نکته ی مهم ماجرا در این است که آیا حکومت سکولاری که به وی پناهندگی داده است و نصارایی که وی را به دروغ قاضی شرع اسلام و نماینده ی اسلام معرفی نموده اند وی را به دلیل جاسوسی و قتلهایی که مرتکب شده و جرمهایی که در پرونده اش وجود دارد مورد محاکمه قرار می دهند ؟ یا اینکه عدالت و آزادی و حقوق بشر و … تنها شعار است و بس و شامل مسلمین نمی گردد و هر جاسوس و قاتل مجرمی که قصد فرار از دست عدالت را داشت می تواند با خیمه شب بازی تغییر دین و مذهب  از همه چیز تبرئه گردد !!

این همان آزادی و برابری و حقوق بشر و دموکراسی است که دول غربی برای مسلمین می خواهند، اما عده ای از مسلمین خود را به حماقت زده اند و عمق خباثت و نقشه های کفار سکولار خارجی در حق مسلمین را نمی خواهند درک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید