اختلافات داخلی و سرگردانی نیروهای مسلح شام جان امیر کتیبه امام بخاری الشيخ صلاح الدين الأوزبكي را گرفت

اختلافات داخلی و سرگردانی نیروهای مسلح شام جان امیر کتیبه امام بخاری الشيخ صلاح الدين الأوزبكي را گرفت

ارائه دهنده : ابوخالد کردستانی

الشيخ أبو إسماعيل صلاح الدين الأوزبكي ، رهبر و بنیانگذار كتيبة “الإمام البخاري”  از اعضای برجسته ی “حركة أحرار الشام”، به همراه تعدادی از نزدیکانش در دفتر امور تبلیغاتی این کتیبه در نزدیک مسجد جامع شعیب در شهر ادلب بعد از اداء نماز مغرب  توسط یکی از اعضای سابق این گروه به قتل رسید .

الشيخ أبو إسماعيل صلاح الدين در افغانستان به همراه حركة “طالبان” بر علیه آمریکائیان و نیروهای حکومت مرکزی افغانستان جنگید سپس به همراه کتیبه ی خود راهی سوریه شد و به صفوف “حركة أحرار الشام” پیوست و یکی از فعالان مصمم این حرکت گردید.

جابر الأوزبكي  از اعضای كتيبة ی “الإمام البخاري” در بخش طبی مشغول کار بود که سال گذشته به “هيئة تحرير الشام” و جبهه جولانی بیعت داد اما اخیرا قصد داشته که به کتیبه ی سابق خود برگردد که در این گیرودار قتل امیر کتیبه و کشته وزخمی شدن ۹ نفر دیگر از نتایج این سرگردانی بوده است . قبل از این و در کمتر از چند ساعت، ۴ نفر از جنگنجویان «الحزب الإسلامي التركستاني» در محله ی  “الضبيط” در شهر إدلب  ترور گردیدند .

با آنکه  “هيئة تحرير الشام”  اعلام کرده که قاتل الشيخ أبو إسماعيل صلاح الدين  را در شهر أريحا در حومه إدلب الغربي دستگیر نموده است اما در طول این دوسال گذشته إدلب  شاهد تصفیه های درون گروهی و قتل تعداد زیادی از رهبران و افراد برجسته ی گروههای مختلف مسلح از طرق مختلف در این مناطق به اصطلاح «آزاد شده » بوده است که مفهوم «آزادی و آزاد شده» را با خفقان و ترور و گسترش نا امنی و فقر و ویرانی و دامنه زدن به تفرق بیشتر مترادف نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید