رئیس هیئت قضایی حرکة احرار الشام وقایع امروز شام را مصیبتی حقیقی در همه ابعاد دانست

رئیس هیئت قضایی حرکة احرار الشام وقایع امروز شام را مصیبتی حقیقی در همه ابعاد دانست

به قلم: ابوخالد کردستانی

شیخ احمد محمد نجیب (رئیس هیئت قضایی حرکة احرار الشام الإسلامیة) درباره حوادث جاری در غوطه شرقی بین جیش الاسلام با فیلق الرحمن و هیئت تحریر الشام نوشت: ما به بغی یک فصیل بر فصیل دیگر اقرار نمی کنیم و آنچه که امروز در شام حاصل شده است، مصیبتی حقیقی در همه ابعاد است. جوانان اسلام به دست برخی دیگر از خودشان کشته می شوند.

این برای اولین بار نیست که سرکردگان گروههای مسلح سوری به این واقعیت تلخ اقرار می کنند . اما فراموش می کنند که خود انها نیز بخشی از این مصیبت هستند و حاضر نیستند که جهت برداشته شدن این مصیبت اقدامی عملی انجام دهند بلکه با وابسته نمودن خود به آمریکا، ترکیه، آل سعود و دیگر دشمنان اهل سنت تنها به قضاوت در مورد دیگران می پردازند .

با آنکه شکی نیست که جنگ و کشت و کشتار جوانان اهل سنت در گروههای مختلف بر علیه همدیگر در خاک سوریه مصیبتی حقیقی در همه ابعاد است اما این را نیز فراموش نمی کنیم که عامل این کشت و کشتارها تنها جبهه جولانی یا جیش الاسلام وابسته به آل سعود نیست بلکه گروههای دیگری چون جیش حر و احرار الشام و… دیگران نیز که وابستگی آشکار خود به آمریکا، ترکیه ، آل سعود و قطر و…. را اعلام نموده و در پروسه ی دموکراسی و جامعه ی مدنی آمریکا شرکت کرده اند دستشان به این جنایت هولناک آلوده است .

 

دیدگاهتان را بنویسید