من یکی از هواداران حزب دمکرات کردستان ایران هستم .حالا می خواهم توبه کنم و

من یکی از هواداران حزب دمکرات کردستان ایران هستم .حالا می خواهم توبه کنم و

(سری جدید سلسله درسهاي : پرسش از ما و شما ،  پاسخ  ساده از استاد مجاهد : ابوحمزه المهاجر هورامي )

سلام

من یکی از هواداران حزب دمکرات کردستان ایران هستم .حالا می خواهم توبه کنم و دوباره وارد دین اسلام شوم باید چکارکنم . تشکر

جواب :

علیکم السلام و رحمه الله

بسم الله والحمد لله

اما بعد :

خواهر و برادران گرامی بدانید :

هرکسی که قبلا تابع یکی از مذاهب اسلامی بوده و به دلایلی به یکی از احزاب سکولار و مرتد گرایش پیدا کرده است، اما هم اکنون پشیمان شده و قصد دارد دین خود را خالص برای الله گرداند؛ ابتدا باید «کفر به طاغوت» خود را اعلام نماید و از دین سکولاریسم و مذاهب مختلف آن «برائت» جوید که به معنی «لا اله» می باشد [۱]. بدین معنی که ابتدا باید اعلام برائت خود را از تمام برنامه ها و قوانین و احزابی که بر خلاف قانون شریعت الله حکم می کنند اعلام نموده و سپس شهادتین را بر زبان رانده و نماز بر پا یی دارند . انجام دادن فریضه نماز و روزه و سایر عبادات بدون اعلام برائت و بیزاری از دین سکولاریسم و احزاب و مذاهب مختلف آن برای شخص سودی در بر ندارد .

الله تعالی به من و شما رحم کند و عاقبت به خیرمان گرداند.

 

ابوحمزه المهاجر هورامی

۱۲/۲/۱۳۹۶ه.ش

…………………………………………..

[۱] لَا إِكْرَاهَ فِي الدِّينِ ۖ قَدْ تَبَيَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَيِّ ۚ فَمَنْ يَكْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَيُؤْمِنْ بِاللَّهِ فَقَدِ اسْتَمْسَكَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقَىٰ لَا انْفِصَامَ لَهَا ۗ وَاللَّهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ (بقره/۲۵۶) اجبار و اکراهی در ( قبول ) دین نیست ، چرا که هدایت و کمال از گمراهی و ضلال مشخّص شده است ، بنابراین کسی که به طاغوت کفرکند و به خدا ایمان بیاورد ، به محکم‌ترین دستاویز درآویخته است ( و او را از سقوط و هلاکت می‌رهاند و ) اصلاً گسستن ندارد . و خداوند شنوا و دانا است .

  • وَلَقَد بَعَثنا في كُلِّ أُمَّةٍ رَسولًا أَنِ اعبُدُوا اللَّهَ وَاجتَنِبُوا الطّاغوتَ ۖ فَمِنهُم مَن هَدَى اللَّهُ وَمِنهُم مَن حَقَّت عَلَيهِ الضَّلالَةُ ۚ فَسيروا فِي الأَرضِ فَانظُروا كَيفَ كانَ عاقِبَةُ المُكَذِّبين (نحل/۳۶). ما به میان هر ملّتی پیغمبری را فرستاده‌ایم ( و محتوای دعوت همه پیغمبران این بوده است ) که خدا را بپرستید و از طاغوت دوری کنید . . خداوند گروهی از مردمان را ( که بر اثر کردار نیک ، شایسته مرحمت خدا شدند ، به راه راست ) هدایت داد ، و گروهی از ایشان ( بر اثر کردار ناشایست ) گمراهی بر آنان واجب گردید ( و سرگشتگی به دامانشان چسبید ) پس ( اگر در این باره در شکّ و تردیدید ، بروید ) در زمین گردش کنید و ( آثار گذشتگان را بر صفحه روزگار ) بنگرید و ببینید که سرانجام کار کسانی ( که آیات خدا را ) تکذیب کرده‌اند به کجا کشیده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید