موضع گیری رسانه ی انصارالاسلام و اشاراتی از ارتباط حکومت شیعه مذهب ایران با رژیم صهیونیستی

موضع گیری رسانه ی انصارالاسلام و اشاراتی از ارتباط حکومت شیعه مذهب ایران با رژیم صهیونیستی

به قلم : ابوعائشه موکریانی

ما بارها شنیده ایم که حکومت شیعه مذهب ایران در زمان جنگ تحمیلی حکومت سکولار و مرتد بعث عراق علیه ایران با واسطه هائی «یکبار» از رژیم صهیونیستی اسلحه خریداری کرده است.  مسئولین حکومتی ایران استفاده از یک کافر اصلی بر علیه یک مرتد را با دلایل شرعی برای خود توجیه می کردند . اما کل دول عربی و مفتی های درباری آنها که در آن زمان به نحوی از حامیان اصلی صدام حسین به شمار می رفتند این معامله را به سبک دیگری تفسیر و تبلیغ کردند؛ و با آنکه کل دول عربی غیر از حکومت بعث عراق و سوریه به صورت رسمی آشکارا و پنهان با حکومت اشغالگر اسرائیل پیمان امنیتی و روابط دیپلماتیک سیاسی و اقتصادی و حتی فرهنگی و… داشتند، اما با نادیده گرفتن تمام این روابط این معامله ی ایران در شرایط حاد جنگی را برجسته نموده و با قیاس بالنفس چنین به مخاطبین القاء نمودند که این شعارهای مرگ بر اسرائیل و… نوعی بازی است و حقیقت ندارد .

اما در کنار این، ما سالهای سال است که حمایت مستقیم حکومت شیعه مذهب ایران از گروههای مسلح فلسطینی مثل حماس و جهاد اسلامی و… را داریم که آشکارا هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ کمکهای نظامی و امنیتی بر علیه رژیم صهیونیستی  ساپورت می شوند، در حالی که دول عربی و خلیج این گروهها را جهت راضی نگه داشتن اسرائیل گروههای تروریستی معرفی می نمایند؛ و حتی با ممنوع کردن تمام دفاتر آنها در سرزمین خود – مثل امارات-  هزینه ی حمله به شهرهائی چون غزه را نیز به ارتش اسرائیل پرداخت می کنند و یا اگر الله تعالی از طریق آتش سوزی بلائی بر آنها بفرستد این دول عربی مثل آل سعود و کویت و…  هستند که هزینه های این بلایا را تقبل و جبران می کنند و… یا همچون ترکیه بنزین هواپیماهای اسرائیلی را برای کشتار مسلمین فلسطین و بخصوص غزه تامین نموده و با پیمانهای امنیتی که دارد مخالفین اسرائیل را اعم از زن و مرد تحویل اسرائیل می دهد و… و همه ی این خائنین با شعار و دروغ رسانه ای عده ای را فریب داده اند .

این بخشی از واقعیت حاکم بر این روابط است که هیچ انسان منصف و عاقلی توان انکار آن را ندارد . حالا سایت تمکین که به نحوی از گروه چند نفره ی انصارالاسلام حمایت می کند و سابقه ای در خبر رسانی دارد  با بیان خطر واقعی حکومت شیعه مذهب ایران برای رژیم صهیونیستی گفتگوی میان مقامات اسرائیل و روسیه را می آورد که ایران به عنوان یک خطر جدی برای اسرائیل سعی دارد به مرزهای غیر شرعی این اشغالگران نزدیک شود و این نزدیک شدن و حتی حضور ایران می تواند خطری برای موجودیت اسرائیل قلمداد شود .

با آنکه این رسانه ی خبری چنین گزارش واضحی را می آورد و بر یکی از واقعیتهای دوران ما انگشت می گذارد، اما در برابر،  به نقد حکومت ایران در این خطر آفرینی  و به نحوی و به سبک علمای درباری دول خلیج و رسانه های مسموم آنها به حمایت غیر مستقیم از اسرائیل مبادرت می کند . در حالی که قاعده ی شرعی در دشمن شناسی و درجه بندی شرعی دشمنان بر این بنا شده که از هر مذهب اسلامی و حتی اهل بدعتی که با ان مخالف هم هستیم در برابر یهود و سکولاریستها حمایت شود نه بالعکس.

این یعنی مخالفت آشکار با منهج اهل سنت در دشمن شناسی و درجه بندی شرعی دشمنان و قرار دادن نفرت و کینه به جای عدالت در حالی که الله تعالی به صراحت می فرماید :  يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ كُونُواْ قَوَّامِينَ لِلّهِ شُهَدَاء بِالْقِسْطِ وَلاَ يَجْرِمَنَّكُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَى أَلاَّ تَعْدِلُواْ اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى وَاتَّقُواْ اللّهَ إِنَّ اللّهَ خَبِيرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ ‏*  وَعَدَ اللّهُ الَّذِينَ آمَنُواْ وَعَمِلُواْ الصَّالِحَاتِ لَهُم مَّغْفِرَةٌ وَأَجْرٌ عَظِيمٌ * ‏ وَالَّذِينَ كَفَرُواْ وَكَذَّبُواْ بِآيَاتِنَا أُوْلَئِكَ أَصْحَابُ الْجَحِيمِ ‏ ‏(مائده/۸-۱۰)

اي مؤمنان ! بر اداي واجبات خدا مواظبت داشته باشيد و از روي دادگري گواهي دهيد ، و دشمنانگي قومي شما را بر آن ندارد كه ( با ايشان ) دادگري نكنيد . دادگري  و عدالت كنيد كه دادگري ( به ويژه با دشمنان ) به پرهيزگاري نزديكتر ( و كوتاه‌ترين راه به تقوا و بهترين وسيله براي دوري از خشم خدا ) است . از خدا بترسيد كه خدا آگاه از هر آن چيزي است كه انجام مي‌دهيد.‏ خداوند به كساني كه ايمان بياورند و كارهاي شايسته انجام دهند ، وعده مي‌دهد كه آمرزش ( او گناهانشان را دريابد ) و پاداش بزرگي ( و ثواب فراواني ) از آن ايشان باشد .‏و كساني كه كافر شوند و آيات ما را تكذيب كنند ، آنان اهل دوزخ هستند .‏

در اینجا آنچه برای همه ی واضح است این است که یک حکومت شیعه مذهب با یک حکومت اشغالگر یهودی – سکولار در حال درگیری و جنگ است، و هر کدام از طرفین هم، در جنگی سرد و حتی گرم دشمنان طرف مقابل را حمایت می کنند، در این صورت منهج اهل سنت هرگز بر این قرار نگرفته است که از دشمن اصلی اسلام و مسلمین بر علیه یکی از فرق دیگر که با آن مخالفتهائی هم دارد حمایت شود؛ و این حمایت از کفار اصلی بر علیه هر اهل قبله ای – حتی با نصف کلمه هم باشد – را نوعی و لاء و پشتیبانی از کفار بر علیه مسلمین و خطری جدی برای ایمان قلمداد نموده است .

از الله منتعال خواستاریم که برادارن ما را به منهج صحیح اهل سنت برگرداند و از شر تبلیغات مسموم و آلودگی های خبری و عقیدتی دول خلیج و بخصوص آل سعود و رسانه های ماهواره ای و مفتی های درباری و وابسته ی آن و سایر مفتی های ساکن در دارلکفرها پاک گرداند .

دیدگاهتان را بنویسید