گروه جولانی و شریک کوچک آن فتاحی و انصار و … در جنگ بین رژیم صهیونیستی و ایران در کدام سمت ایستاده اند؟

گروه جولانی و شریک کوچک آن فتاحی و انصار و … در جنگ بین رژیم صهیونیستی و ایران در کدام سمت ایستاده اند؟

کاتب : ابوعبدالله جاف جوانرو  

این سوالی است که معمولا پس از مطالعه ی اخبار رسانه های وابسته به جولانی و گروهک کوچک انصار الاسلام و امثالهم  به ذهن مخاطبین خطور می کند که این گروهها «عملا» در کدام سمت ایستاده اند؟ چون زمانی که توپخانه، سامانه های موشکی و جنگنده های اسرائیلی  به یکی از مراکز متعلق به حزب الله لبنان یا پایگاههای نظامی ایران در سوریه حملاتی را انجام می دهند با تأئید اخبار کفار و صهیونیستها و نقل گزارشات رسانه ای  آنها نوعی اعلام رضایت در اخبار این گروهها نسبت به چنین عملیاتهائی مشاهده می شود .  حتی عده ای از برادران دوله با ذکر حملات آمریکا و ناتو به مجاهدین طالبان و کشتار زنان و کودکان اهل سنت حنفی مذهب ماتریدی نوعی اظهار خوشحالی و  رضایت هم در لحن آنها دیده می شود .

در اینجا سوالی که مطرح می شود این است که در نگرش اهل سنت و با استناد به آیات اولیه ی سوره ی روم  اگر بین یک کافر شبه اهل کتاب با یک کافر اهل کتاب (جنگ ساسانیان مجوس و روم نصرانی) جنگی رخ دهد یک مسلمان با ید با قلب و زبان و دست در کدام سمت قرار گیرد؟ مشخص است در جبهه ی کفار اهل کتاب قرار می گیرد .

یا پائین تر از آن اگر بین یک کافر مشرک(سکولار) و یهودی با یک مسلمان مخالف جنگی رخ بدهد ما باید در کدام سمت قرار بگیریم؟ حتی اگر بین یک کافر مشرک(سکولار) یا نصرانی با یک گروه اهل بدعت (مثل عبیدیان در عصر صلاح الدین ایوبی رحمه الله) جنگی رخ بدهد یک مسلمان اهل سنت باید در کدام سمت قرار گیرد؟  باز با استناد به منابع اصلی اهل سنت مشخص است که یک مسلمان همیشه در جبهه ی اهل قبله باقی می ماند هر چند که این اهل قبله مخالف او یا اهل بدعت هم باشد .

حالا سوال نهائی این است که دارودسته ی جولانی و گروهکهای مبلغ دموکراسی چرا به این سادگی برخلاف منهج اهل سنت عمل می کنند و گاه در صف ناتو و آمریکا و گاه در صف مزدوران انها چون آل سعود و قطر و کویت و پاکستان و غیره آشکارا بر علیه مسلمین مخالف خود وارد جنگ روانی یا حتی جنگ روانی – نظامی می گردند؟

اینها در صف و جبهه ای خطرناک ایستاده اند که  سرانجامی غیر از ذلیلی و شکست و نابودی در دنیا و (در صورت آگاهی و اختیار) غیر از عاقبت شری در قیامت چیزی در انتظارشان نیست .

 الله تعالی برادران ما را به منهج  صحیح اسلامی  در دشمن شناسی و درجه بندی شرعی دشمنان بازگرداند و با کنار نهادن تنفر نابجا عدالت را به قضاوتهای آنها برگرداند تا بار دیگر منبع قدرت و وحدت و عزت مسلمین گردند  که الله تعالی می فرماید :

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ کُونُواْ قَوَّامِینَ لِلّهِ شُهَدَاء بِالْقِسْطِ وَلاَ یَجْرِمَنَّکُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَى أَلاَّ تَعْدِلُواْ اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى وَاتَّقُواْ اللّهَ إِنَّ اللّهَ خَبِیرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ ‏(مائده/۸) ای مؤمنان ! بر ادای واجبات خدا مواظبت داشته باشید و از روی دادگری گواهی دهید ، و دشمنانگی قومی شما را بر آن ندارد که ( با ایشان ) دادگری نکنید . دادگری کنید که دادگری ( به ویژه با دشمنان ) به پرهیزگاری نزدیکتر ( و کوتاه‌ترین راه به تقوا و بهترین وسیله برای دوری از خشم خدا ) است . از خدا بترسید که خدا آگاه از هر آن چیزی است که انجام می‌دهید .‏

دیدگاهتان را بنویسید