آسیب شناسی گروههای مسلح بلوچ(۹) : جنگ جیش العدل و الفرقان و… در مسیر قانون شریعت الله و اهل سنت بلوچستان یا بر ضد آن ؟

 آسیب شناسی گروههای مسلح بلوچ(۹) :  جنگ جیش العدل و الفرقان و… در مسیر قانون شریعت الله و اهل سنت بلوچستان  یا بر ضد آن ؟

کاتب: بِراهُندگ بلوچ

بسیاری از نا آگاهان به منهج و برنامه ی گروههای مسلحی چون جیش العدل و الفرقان و… در میان بلوچها زمانی که شعارهای شبه اسلامی این گروهها را می شنوند یا می بینند خیال می کنند که این گروهها برای تطبیق قانون شریعت الله و عوض کردن حکومت شیعه مذهب ایران به حکومتی حنفی مذهب در حال جنگ هستند . اما واقعیت چیزی های دیگری را نشان می دهد .

طبق گفته های مستند عبدالمالک ریگی و سایر سخنگویان و امیران این گروههای متفرق و رنگارنگ هدف اصلی آنها تطبیق قوانین سکولاریستی و تثبیت دموکراسی در ایران و بعد تشکیل جامعه ای فدرال می باشد .

این یعنی چه؟ یعنی اینها برای دین سکولاریسم (مشرکین) می جنگند نه برای دین الله و قصد دارند با کنار زدن قانون شریعت الله دین سکولاریسم را بر مردم تحمیل کنند و تجربه های خونبار پهلوی ها و صدام حسین و قذافی و جمال عبدلناصر و جامعه ای مثل  پاکستان و هند و ازبکستان و تاجیکستان و … در میان اهل سنت ایران تکرار کنند .

شکی نیست که دین سکولاریسم(مشرکین) و دموکراسی سکولاریستها به عقيده جمهور علماي اسلام كفر است معناي اصلي و حقيقت ريشه اي دموكراسي يعني ؛ حاكميت ملت، يعني ملت بر ملت حكومت كند، در حاليكه الله و رسولش و كتاب و سنت همگي اعلام مي كنند كه حاكميت فقط از آن الله است و فقط الله نحوه ي حكومت را تعيين مي كند نه ملت و جامعه و شعب اما جيش العدل خودش را جماعتي ميخواند كه براي برپايي دموكراسي سلاح به دست گرفته است.

حسين گمشادزهي در گفتگو با ماف نيوز در تاريخ نهم مرداد ماه ١٣٩٥ چنين گفته است: ما تنها براي آزادي و دموكراسي مردم كار ميكنيم … ما به هيچ عنوان خواهان جدايي نيستيم. …. فدراليزم را موثرترين گزينه براي ايران مي تواند بهترين گزينه باشد …

 علاوه بر این عبدالرئوف ريگي سخنگوي اسبق جيش العدل در گفتگو با شبكه تيشك تي وی رسانه ی رسمی یکی از شاخه های حزب دمکرات کوردستان ایران در سال ٢٠١٤ جيش العدل را يك جماعت دموكراسي خواه مي خواند

ريگي در گفتگوي تلويزيوني با این شبکه ی سکولار و مرتد مي گويد:اگر دولت ايران فضاي فعاليت هاي مدني را براي ما (جيش العدل) فراهم سازد اسلحه را كنار مي گذاريم[۱]

 یعنی اگر ایران به آنها اجازه دهد که به نام فعالیتهای مدنی برای تطبیق سکولاریسم و دموکراسی و آلوده کردن افکار اهل سنت بلوچ فعالیت کنند اینها دست از اسلحه بر می دارند . پس هدف واضح و روشن است و ربطی به دین اسلام و تطبیق قانون اسلام بر اساس فقه حنفی یا سایر مذاهب اهل سنت ندارد بلکه هدف تطبیق قوانین و فرهنگ و اخلاق دین سکولاریسم و دموکراسی سکولاریستهاست که ایران چنین اجازه ای به آنها نمی دهد .

البته دیده ایم که در این مسیر جیش العدل مثل شبکه های ماهواره ای کلمه و نور و غیره با تمام کفار و مرتدین دوستی کرده و در برنامه هاي آنان حاضر مي شود تا ثابت نمايد هيچ ارتباطي به قانون شریعت الله جل جلاله   ندارند.

البته برایشان فرق ندارد این سکولاریست و دموکراسی خواه ضد اسلام یک شیعه زاده ی فارس و ترک و عرب و… است یا یک کورد سکولار و مرتدی که همه زا سابقه ی جنایات آنها در حق اهل سنت کوردستان آگاهیم . [۲]

اگر غیر از رسانه ی سکولاریستهای مرتد کوردستان  شبکه هائی چون «تلويزيون آزاد» را می بینیم که تبدیل ب یکی از رسانه های امثال جیش العدل الفرقان تبدیل شده باید بدانیم که این شبکه را شیعه زاده های سکولار و مرتدیاداره می کنند که هدف خود را « تلاش دموكراتيك براي آزادی» معرفی کرده که در صفحه نخست وبسايت خود به طور علني بنر تبليغاتي گروه سلطنت طلب سکولار(مشرک)و ضد دين انجمن پادشاهي ايران را نشر كرده بود.

به همین دلیل است که امثال جیش العدل مشکلی با آموزش بر اساس مسیحیت و بهائیت در میان مسلمین ندارند و از بهاييان تعريف و تمجيد مي كند و فرقه گمراه آنان را دين

ميخواند و پيگير مسائل آنان است. بهائيت همان جماعتي است كه مي گويد اسلام دين عقب مانده است و دين آنان ديني جديدي است و بايد مسلمين همه به آن ايمان بياورند!

در پایان از شما می خواهیم صادقانه جواب دهید که این گروههای جیش العدل و الفرقان و غیره که شعارهای شبه اسلامی سر می دهند و به نفع سکولاریسم (دین مشرکین) و سکولاریستها (مشرکین)کار می کنند و باعث آنهمه خونریزی در میان بلوچها شده اند،  کارشان ربطی به اسلام دارد یا کلا بر ضد اسلام و مسلمین بلوچستان در حال فعالیتند ؟


[۱]  h􀆩ps://youtu.be/EAQcRqED2Gc

[۲]   h􀆩ps://youtu.be/ysIvTbkOE9s

دیدگاهتان را بنویسید