به بهانه ی ختم بخاری / عبدالحمید زاهدان اهل سنت بلوچ را با این نمایشها به کجا می کشاند؟

به بهانه ی ختم بخاری / عبدالحمید زاهدان اهل سنت بلوچ را با این نمایشها به کجا می کشاند؟

به قلم : عبدالسلام براهوئی / بلوچستان

 ما سالانه شاهد خرج مییلیاردها تومان هزینه مالی و صرف هزاران ساعت جهت اداره ی مرکزی به نام دارالعلوم زاهدان توسط عبدالمحمید ملازهی مشهور به مولوی و مولانا و حتی شیخ الاسلام هستیم .

صرف نظر از تولیدات خامی که این مرکز ارائه می دهد و هر فکر و برنامه ای می تواند از این مواد خام به نفع خودش سود ببرد، سوال هر ناظر نمایش ختم بخاری این است که اینهمه هزینه چه پاسخی برای مسائل روز مسلمین دارد یا به زبانی ساده تر: برای مشکلات فکری – عقیدتی و نیازهای امروز ما چه پاسخی دارند ؟

هم اکنون جامعه ی بلوچستان توسط سکولاریستهای مرتد در حال فاسد شدن است و انواع گروههای مسلح بلوچ با نام دین و با شعارهای شبهه اسلامی برای تثبیت دموکراسی و تشکیل جامعه ای سکولار و فدرال در حال ریختن خون اهل سنت بلوچستان و هدر دادن خون جوانان اهل سنت بلوچستان در راه اهداف کفری سکولاریستها و دموکراسی خواهان هستند.

در کنار این گروههای مسلح دموکراسی خواه ما شاهد دهها گروه مجازی سکولار و دموکراسی خواه هستیم که هماهنگ با این گروههای مسلح مشغول جنگ روانی و سرد با عقیده و منهج اهل سنت بلوچها هستند . [۱]

آقای عبدالحمید : ما انتظار داشتیم که در مورد خطرات دین سکولاریسم و سکولاریستهای مرتد و آلوده شدن عقیده و دین اهل سنت بلوچستان به انحرافات سکولاریسم و دموکراسی و دارالاسلام و دارالکفر و وظایف مسلمین نسبت به آن صحبت کنی . مگر اصلاح عقیده و دفاع از عقیده ی اهل سنت بلوچستان مهمتر است یا یک نمایش بی ثمر و تکراری برای پز دادن و… ؟

آقای عبدالحمید : جوانان اهل سنت در حال شکار شدن توسط گروههای مسلح دموکراسی خواه بلوچ هستند که در راه اهداف کفری سکولاریسم و تثبیت دموکراسی و لیبرالیسم خرج می شوند آنهم به نام دفاع از حقوق بلوچها!!!. آیا روشنگری در مورد حقوق اسلامی بلوچها و آگاه کردن بلوچها در این زمینه و محافظت از خون یک مسلمان مهمتر است یا برگذاری چنین مراسم پر زرق و برقی آنهم با آنهمه هزینه ؟

مگر نشنیده ای که رسول الله صلی الله علیه وسلم می فرماید : لهدم الكعبة أهون عند الله من سفك دم مسلم .

یا مگر نشنیده ای که رسول الله صلی الله علیه وسلم می فرماید : لزوال الدنيا أهون عند الله من قتل مؤمن بغير حق» [۲]

آقای عبدالحمید : نیاز فکری الان اهل سنت بلوچستان روشنگری در مورد انحرافات و آلودگی های سکولاریستها و دموکراسی خواهان است و اگر قرار است گردهم آئی با آنهمه هزینه برگذار شود باید در راستای این نیاز فکری و عقیدتی اهل سنت بلوچستان باشد .

آیا نپرداختن به این نیاز اصلی تعاون و همکاری در انحراف عقیدتی اهل سنت بلوچستان و تعاون در ریخته شدن خون جوانان اهل سنت نیست ؟

 اگر می دانی هست پس بدان که :  نیاز امروز اهل سنت بلوچستان از نظر عقیدتی و فکری چیز دیگری است و این دسته از گردهم آئی ها  باید در راستای این نیاز برگذار شوند تا هم طلبه ها به وظیفه ی اصلی خود آشنا شوند و هم به هدف شرعی خواسته شده برسیم .

اگر این نیاز اصلی اهل سنت بلوچستان نا دیده گرفته شود – علاوه بر هدر دادن آنهمه هزینه های مالی و زمانی – فایده ی این گردهم آئی ها تنها  پز دادن برای برگذار کنندگان و خوراک تبلیغی برای شبکه های ماهواره ای مزدور و هدر دادن جوانان اهل سنت در راه اهداف سکولاریستی و لیبرالیستی خواهد بود .

این نکته ی آخری را نیز بدانیم که سهل انگاری در برابر تبلیغات دموکراسی خواهان و سکولاریستها مقدمه بی‌اعتمادی نسبت به قانون شریعت الله و کنار زدن علماء خصوصاً بزرگان جامعه اهل سنت خواهد بود .

پس :
شایسته نیست این همه هزینه و زمانی که در اختیار داریم اینگونه هدر رود .


[۱] همین الان یکی از طلاب خواننده ی ختم بخاری در حال نصیحت کردن جوانان به استفاده ی مناسب از فضای مجازی است .. البته سرودی در مورد فضای مجازی و قهر اللهی وعشقهای خیالی و تلف کردن وقت و…. در این زمینه ارائه می دهد .

[۲] رواه ابن ماجه

2 دیدگاه در “به بهانه ی ختم بخاری / عبدالحمید زاهدان اهل سنت بلوچ را با این نمایشها به کجا می کشاند؟”

  1. السلام علیکم
    البته جالب است بدانید همین سکولاریستهای مرتد سهاب پس از مراسم بخاری و در کوچه های تنگ و خلوت اقدام به پخش اعلامیه کردند .
    آیا عبدالحمید زاهدان بیدار می شود ؟

    1. آخرش عبدالحمید زاهدان و شاگردانش و دیگران در یک جبهه قرار گرفتند و برای دموکراسی و رفراندوم و غیره جار می زنند

      مگر نمی بینیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *