آسیب شناسی گروههای مسلح بلوچ (۱۰) : سرباز عدل الله هستی یا سرباز شیطان برای تثبیت سکولاریسم و دموکراسی کفری در میان بلوچها؟

  آسیب شناسی گروههای مسلح بلوچ (۱۰) : سرباز عدل الله هستی یا سرباز شیطان برای تثبیت سکولاریسم و دموکراسی کفری در میان بلوچها؟

کاتب: بِراهُندگ بلوچ

رسانه ی مجازی وابسته به جیش العدل بلوچستان در سناریویی ساخته شده تحت عنوان:«  🔴چرا به جیش العدل پیوستم  »  به نکات بسیار مهمی اشاره کرده است که هر مسلمان صاحب عقیده ای می تواند به سبک کار و روش این گروه درچگونگی  فریب جوانان مسلمان و استفاده ی ابزاری از دین اسلام برای اهداف دموکراسی خواهانه و سکولاریستی این گروه پی ببرد .

در این فیلمنامه و سناریو، این شخص خیالی پس از بیان مشکلاتی که در هر جامعه ای و بخصوص در اکثریت مطلق سرزمینهای مسلمان نشین مشاهده می شود می گوید :

” با بودن این همه مشکلات سیری به قرآن کریم یگانه کتاب راهنمایی بشری زدم‌ تا علاج درد ها را پیدا کنم آیات و سوره ها را تلاوت ، و ترجمه و تفسیر را می خواندم تا اینکه به آیه ای از سوره حج رسیدم که الله تعالی می فرماید أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ عَلَىٰ نَصْرِهِمْ لَقَدِيرٌ ( حج : ۳۹ ) « خدا به کسانی که به آنها حمله و تعدی می شود اجازه دفاع از خود را داده است »  و در سوره توبه می فرماید: يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا مَا لَكُمْ إِذَا قِيلَ لَكُمُ انْفِرُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ اثَّاقَلْتُمْ إِلَى الْأَرْضِ أَرَضِيتُمْ بِالْحَيَاةِ الدُّنْيَا مِنَ الْآخِرَةِ فَمَا مَتَاعُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا فِي الْآخِرَةِ إِلَّا قَلِيلٌ ( توبه : ۳۸ ) « ای مومنان ! چرا هنگامی که به شما گفته می شود ( برای جهاد ) در راه خدا حرکت کنید ، سستی می کنید و دل به دنیا می دهید . آیا به زندگی این جهان به جای زندگی ان جهان خوشنود هستید ؟ آیا سزد که چنین کنید ؟ تمتع و کالای این جهان در برابر تمتع و کالای ان جهان چیز کمی بیش نیست » . و در همین سوره در آیاتی دیگر ارشاد حق تعالی است که می فرماید : انفِرُوا خِفَافًا وَثِقَالًا وَجَاهِدُوا بِأَمْوَالِكُمْ وَأَنفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ ۚ ذَٰلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ . ( سوره توبه ۴۱ )  «ای مومنان هرگاه منادی جهاد ، شما را به جهاد ندا در داد فورا به سوی جهاد حرکت کنید سبکبار یا سنگین بار ( جوان یا پیر ، مجرد یا متاهل ، کم عائله یا پر عائله، غنی یا فقیر ،فارغ البال یا گرفتار مسلح به اسلحه سبک یا سنگین ، پیاده یا سواره و… در هر صورت و در هرحال با مال و جان در راه خدا جهاد کنید . اگر دانا باشید می دانید که این به نفع خود شما است ». 

   این فرمانهای خدای برزگ قلب کوچک و مضطرب من را آرامش داد و راه خروج را در پیش گرفتم و این را می دانم که افراد دیگری نیز هستند که حالت و وضعیت من را دارند  و منتظر فرصتی هستند تا خود را به سازمان جیش العدل برسانند .”

برادران و خواهران گرامی، همچنانکه می دانید در شماره های قبلی با سند و مدرک مطالبی از رهبران و سخنگویان این گروه آورده ام که این گروه برای «تثبیت دموکراسی» در ایران  و «فدرالیسم سکولار و دموکراسی خواه» در بلوچستان می جنگد و با هر کافر و مرتدی از کوردها و عربها و غیره نیز در جهت رسیدن به این «کفر آشکار»هم مسیر شده است پس این آیات برای خروج بر دین کفار و مبارزه بر علیه دین کفار نازل شده است نه برای دفاع از آن .

به زبان ساده یعنی اینکه : این آیات برای یک مسلمان موحد برای جنگ با مشرکین (سکولاریستها) و از میان برداشتن ظلم مشرکین یا سکولاریستها نازل شده است . این را هر طلبه ی مقدماتی نیز می داند که شان نزول این آیه برای مهاجرین در جنگ با مشرکین (سکولاریستهای) قریش بوده نه برای دفاع از مشرکین و دین دموکراسی و سکولاریسم آنها .

در اینجا واضح است که این گروه در حال بازی کردن با احساسات دینی جوانان اهل سنت بلوچ است و قصد دارد با شعارهای اسلامی و بازی با آیات و روایات و سوء استفاده از مشکلات اقتصادی و فرهنگی که در سراسر دنیا و بخصوص سرزمینهای مسلمین وجود دارد جوانان بلوچ را در راه کفری دین سکولاریسم و دموکراسی آن خرج کند .

نکته ی پایانی این سناریوی تخیلی نیز باز به نکات زیبائی اشاره می کند که ما را یاد این ضرب المثل می اندازد که : عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد  .  چون در پایان این سناریوی تخیلی آمده است :

“بعد از اینکه گزینش شدم و احساس کردم که من را قبول کردند از مسئول آنجا پرسیدم شما برای چه می جنگید با یک جواب کوتاه گفت برای دفاع از حق و حقوق مظلومان و ستمدیدگان و دفاع از عقیده می جنگیم . در دل گفتم من هم برای همین آمده ام و اکنون خوشحالم که یکی از سربازان عدل الهی هستم “

حالا سوالاتی که برای هر کدام از ما ممکن است پیش بیاید این است که :

  1. حق و حقوقی که الله تعالی به ما مسلمین داده است از طریق حکومتی اسلامی به دست می آید یا از طریق حکومتی کفری سکولاریستی و دموکراسی خواه ؟
  2. آیا ظلم و ستمی بالاتر از این وجود دارد که قانون و شریعت الله تعالی را کنار بزنی و قانون بشری سکولاریستی و دموکراسی را جایگزنش کنی، و یا به جای تلاش برای تحکیم شریعت الله جل جلاله برای تحکیم دین کفری سکولاریستها و دموکراسی خواهان بجنگی؟
  3. آیا ظلم و ستمی بالاتر از این وجود دارد که با تمام کفار و مرتدین منطقه ای و جهانی برای رسیدن به اهداف سکولاریستی و دموکراسی خواهانه متحد شوی در حالی که در مذهب امام حنفی رحمه الله این کار کفر محض است؟
  4. آیا دفاع از مشرکین و تبلیغ برای دین مشرکین(سکولاریستها) و متحد شدن با کفار و مرتدین عرب و عجم جهت رسیدن به این هدف کفری عقیده ی شماست؟ آیا شما از چنین عقیده ی کفری دفاع می کنید یا از عقیده ی  اسلامی بلوچها ؟
  5. در پایان باید از جوانان بلوچ و غیر بلوچ پرسید اگر شما به این گروه پیوستید آیا برای عدل الله تعالی که در شریعتش است می جنگید یا برای برای کفر آشکاری که به سبک شیطان قصد دارد عدل را اجراء کند؟

بله، برادران و خواهران گرامی، به همین سادگی می توان با چند سوال ساده به ماهیت و شعارهای عوام فریبانه ی این گروه پی برد و اجازه نداد شیطان و یارانش با شعارهای فریبنده ما را به مسیری بکشانند که می خواهند .

در اینجا نیز برای چندمین بار تکارا می کنم که  : حالا که با چشم سر این واقعیتها را می بینی باید برایت واضح شده باشد که این گروه دموکراسی خواه هر چند شعارهای اسلامی سر می دهد و از ادبیات اسلامی هم استفاده می کند اما هیچ ربطی به اسلام و قانون شریعت الله ندارد، و دارد در مسیر طاغوت و سهیم شدن در قدرت از کانال دموکراسی برای تاراج مسلمین می جنگد نه در مسیر الله تعالی و تطبیق قانون شریعت الله . و بدانید که جنگجوها دو گروه هستند که سومی ندارد . همچنانکه الله تعالی می فرماید : 

الَّذينَ آمَنُوا يُقاتِلُونَ في‏ سَبيلِ اللَّهِ وَ الَّذينَ کَفَرُوا يُقاتِلُونَ في‏ سَبيلِ الطَّاغُوتِ فَقاتِلُوا أَوْلِياءَ الشَّيْطانِ إِنَّ کَيْدَ الشَّيْطانِ کانَ ضَعيفاً  (نساء/۷۶) کسانى که ایمان آورده اند، در راه خدا پیکار مى کنند و کسانى که کافر شده اند، در راه طاغوت مى جنگند، پس با دوستان شیطان پیکار کنید که قطعاً نیرنگ شیطان سست است.

در این صورت نگاه کن با دست و زبان و قلبت در کدام طرف هستی و آخرتت را به این سادگی و بی ارزشی نفروش؛ چون رسول الله صلی الله علیه وسلم می فرماید : الْمَرْءُ مَعَ مَنْ أَحَبَّ [۱] انسان همراه کسی است که او را دوست دارد.

.


[۱]  رواه بخاری  و مسلم

دیدگاهتان را بنویسید