در اولین روز عملیات الفتح، ۹۳ حمله توسط طالبان در سراسر افغانستان بر دشمن انجام یافت

در اولین روز عملیات الفتح، ۹۳ حمله توسط طالبان در سراسر افغانستان بر دشمن انجام یافت

امروز عملیات بهاری الفتح از سوی امارت اسلامی اعلان شد.
این عملیات که با حمله بر میدان هوایی بگرام، لانه مهم امریکایی ها آغاز شد، تا ناوقت شام امروز در سراسر کشور بسیار موفقانه جریان داشت.
تا اکنون به اساس معلوماتی که بدست آمده است ۹۳ حملات در سراسر کشور بر دشمن اشغالگر و مزدور صورت گرفته است.
درین حملات، پوسته های زیادی دشمن فتح، راه های مواصلاتی بر روی دشمن مسدود و تحرکات و مراکز دشمن مورد حملات گوناگون مجاهدین قرار گرفته است.
اعلان عملیات الفتح در حالی صورت می گیرد که مجاهدین پس از سپری نمودن فصل زمستان، خود را تازه اکمالات کرده اند، به خطوط مختلف جنگی رسیده اند و حلقه را بر دشمن تنگ تر ساخته اند.
امریکایی های اشغالگر و عساکر اداره دست نشانده کابل از آغاز عملیات جدید هراس داشتند، لهذا تلاش دارند که این عملیات کوبنده مجاهدین را، برای مورال دادن عساکر خود بی اثر و محض تبیلغات تلقی کنند.
مقام رهبری امارت اسلامی به تمام قطعات نظامی و جهادی امر نموده است که در برابر لانهء های استخباراتی، مراکز نظامی، پوسته ها، چهرهای مهم، قومندانان و دیگر مسئولان نظامی، اهداف نظامی، راه های رسد و اکمال و تمام منابع پلان گذاری های دشمن خارجی و داخلی در هر ولایت کشور، عملیات های منظم و هماهنگ تنظیم کرده و آنرا در دوازده ماه آینده تطبیق و عملی نمایند. ان شاء الله تعالی.
امروز در اولین روز عملیات، مجموعا ۹۳ حملات در بگرام، بلخ، بغلان، شاهراه کابل – جلال آباد ، پنجشیر، قندهار، هرات، هلمند، فراه، زابل، بادغیس، خوست، لوگر، پروان، غزنی، ننگرهار، پکتیا؛ سرپل، نورستان، میدان وردک، لغمان، تخار، کنر ، فاریاب و پکتیکا بر دشمن انجام یافت و در نتیجه به شمول قومندان امنیه بغلان بیش از صد تن عساکر، پولیس و اربکی های دشمن کشته و زخمی شده اند، تعداد زیادی تانگ ها و موترهای دشمن تخریب شده است و اسلحه و مهمات زیادی را مجاهدین به غنیمت گرفته اند.
نیز شام امروز در نتیجه حملات استشهادی بر مراکز مهم دشمن در شیرزاد ننگرهار ده ها عسکر کشته و زخمی شده اند.
ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی
۷/۸/۱۴۴۰هـ ق
۲۳/۱/۱۳۹۸هـ ش ــ ۲۰۱۹/۴/۱۲م

دیدگاهتان را بنویسید