واکنش امارت اسلامی افغانستان در برابر اظهارات امریکایی ها در مورد عملیات بهاری ضد اشغال

واکنش امارت اسلامی افغانستان در برابر اظهارات امریکایی ها در مورد عملیات بهاری ضد اشغال

روز گذشته، امارت اسلامی عملیات بهاری خود را به هدف استقلال کامل کشور، محو اشغال و حاکمیت نظام اسلامی اعلام نمود.
سپس جنرال اسکات میلر، فرمانده نیروهای امریکایی در افغانستان و زلمی خلیلزاد، نماینده خاص وزارت خارجه امریکا واکنش تندی در برابر این اعلام امارت اسلامی نشان دادند و آنرا کار نامناسب خواندند.
آنها باید این واقعیت را درک کنند که این جنگ از سوی شما بر ما تحمیل شده است.
دفاع از جان، مال، دین، کشور و ناموس حق مسلّم هر کشور و جامعه انسانی است. به ویژه افغان ها درین کار نسبت به هر کشور دیگر بیشتر حساس هستند و حیثیت امتیازی دارند.
باید فراموش نه کرد که تیم مذاکراتی امارت اسلامی در هر یکی از پنج دوره مذاکراتی، پیشنهاد کرده است که جلو تلفات ملکی باید گرفته شود، بمباران کورکوانه و عملیات های شبانهء شما که اکثریت قربانیان آن زنان، کودکان و موسفیدان افغان می باشند، شاگردان مکاتب، مدارس و پوهنتون ها دران به شهادت می رسند و یا هم زندانی می شوند، باید متوقف گردد. اما شما هیچ اعتنای به آن نه کردید.
خلیلزاد و میلر در حالی در برابر جهاد و مقاومت ما حساسیت نشان می دهند که از اعلام عملیات اداره کابل دفاع کرده اند.
ایشان باید با درک مسئولیت خود جنایات بشری شان را متوقف بسازند، از ۹ ماه به اینسو امریکایی های اشغالگر هر شب بر حریم افغان ها تجاوز می کنند، هر شب زنان، کودکان و کلان سالان را درحالت خواب به شهادت می رسانند و یا هم دستانشانرا بسته آنها را به زندان می فرستند، هر روز مناطق مختلف کشور را بمباران و خانه ها، مساجد، مدارس، مکاتب و کلینیک ها تخریب می کنند و به اعتراف خود شان حدود ۷ هزار بمب درین مدت کوتاه بر افغانستان پرتاب کرده اند.
اصلا این جنایات جنگی و بشری، عمل بی باکانه و غیر انسانی است، نه جهاد، مبارزه و مقاومت مشروع افغان ها.
ما واکنش های میلر و خلیلزاد را تقبیح می کنیم، آن ها را به پاسخگویی جنایات خود شان متوجه می سازیم و اظهارات شان را در مورد اعلام عملیات تازه جهادی بی جا می دانیم.
این را هم واضح می سازیم که به روند جاری مذاکرات و حل صلح آمیز متعهد هستیم، اما اینچنین نمی توانیم که در برابر عملیات های نظامی و موج وحشت اشغالگران و مزدوران آنان آرام بنشینیم.
ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی
۸/۸/۱۴۴۰هـ ق
۲۴/۱/۱۳۹۸هـ ش ــ ۲۰۱۹/۴/۱۳م

دیدگاهتان را بنویسید