در جنگ روانی و اقتصادی آمریکا بر علیه سپاه پاسداران جریانات مختلف اهل سنت در کجا می ایستند؟

در جنگ روانی و اقتصادی آمریکا بر علیه سپاه پاسداران جریانات مختلف اهل سنت در کجا می ایستند؟

به قلم : مسعود سنه ای

همه می دانیم که در سوریه غیر از جماعت دوله تمام گروههای مسلحی که به نام اهل سنت شناخته می شدند و در واقع اکثریت قاطع آنها دارای مذهب سلفیت نجدی بودند هر یک به یکی از کشورها و قدرتهای خارجی ربط داشتند . این چند گروه باقی مانده نیز باز کسی در وابسته بودن آنها به ناتو(از کانال حکومت سکولار و مرتد ترکیه یا قطر ) و آمریکا (به صورت مستقیم یا به صورت غیر مستقیم از کانال آل سعود و امارت و … ) شکی ندارد .

پس صرفنظر از دوله که حسابش در عراق و سوریه و افغانستان و یمن و… جداست و ناخواسته در مسیر اشتباه قرار گرفته،  می توان گفت که در سوریه دو نیروی بزرگ در برابر هم قرار گرفته اند : یکی آمریکا و ناتوو رژیم صهیونیستی و دیگری حکومت شیعه مذهب ایران و حکومت بشار اسد که در این میان به خاطر رقابتهای بین المللی میان روسیه – چین با آمریکا و ناتو  پای روسیه هم به این جنگ کشیده شده است همچنانکه قبلا و در زمان شیخ اسامه رحمه الله و جهاد بر علیه کومنیستهای روسیه ی سوسیالیستی پای آمریکا و ناتو و آل سعود و تمام مخالفین شوروی به این جنگ کشیده شده بود . 

درک این معادله کار سختی نیست چون کفار با آنکه ما آنها را یکدست و متحد می بینیم اما اختلافات زیادی با هم دارند چنانچه الله تعالی می فرماید :  بَأْسُهُمْ بَيْنَهُمْ شَديدٌ تَحْسَبُهُمْ جَميعاً وَ قُلُوبُهُمْ شَتَّي ذلِکَ بِأَنَّهُمْ قَوْمٌ لا يَعْقِلُونَ (حشر/۱۴) . عداوت و دشمنی در میان خودشان شدت دارد . تو ایشان را متحد می‌بینی ، ولی پراکنده دل بوده و هماهنگ نمی‌باشند . این بدان خاطر است که مردمان بیشعور و ناآگاهی هستند .‏

رسول الله صلی الله علیه وسلم از این اختلاف میان کفار نهایت استفاده را کرد و دیدیم که ابتدا با کفاریهودی مدینه پیمان مدینه را بست و بعد جهت تجزیه ی کفار مشرک (به زبان امروزین= سکولار) با مشرکین (به زبان امروزین = سکولاریستها) بنی ضمره و خزاعه پیمان بست وحتی با کفار نصرانی نجران هم پیمان عدم تجاوز بست و…  و تا آنجائی که توانست با کفار علیه دشمن اصلی یعنی کفار مشرک قریش متحد شد .

پس متحد شدن با کفار بر علیه کفار یک دیپلماسی واضح رسول الله صلی الله علیه وسلم بوده که در تمام این پیمانها رسول الله صلی الله علیه وسلم به عنوان حاکم یک حکومت اسلامی مستقل و قدرتمند با این کفار بر علیه دشمن اصلی متحد شده و هرگز نمی بینیم که در این پیمانها حکومت اسلامی مدینه وابسته یا زیر دست یا فرمانپذیر کفار و غیر مستقل بوده باشد، مثل گروههای مسلحی چون دارودسته ی  جولانی و احرار و… یا حکومتهای دست نشانده ای چون آل سعود و امارات و قطر و بحرین و کویت و افغانستان وترکیه و… که همگی دست نشانده و غیر مستقل و فرمانبردار دستورات  آمریکا و ناتو هستند . پس نمی توان گفت اینها متحد شده اند چون مستقل نیستند ،بلکه می توان گفت اینها زیر دست و فرمانبردار و درواقع کارمند این قدرتها هستند و هیچ کسی نمی تواند شخص حقوق بگیر را متحد کارفرما و سرکارگر بداند .

اگر می بینیم که در فررودین ۱۳۹۴ آل سعود، امارات، اردن، قطر، کویت، بحرین، مصر ، سودان و مراکش به صورت رسمی و اسرائیل[۱] و آمریکا و ناتو نیز به صورت غیر رسمی در این جنگ وحشیانه شرکت کرده اند درواقع فرماندهان اصلی همین آمریکا و ناتوو رژیم صهیونیستی هستند و بقیه مجری فرمانهای اینها .

حالا در جنگ آشکار  جناح حکومت مستقل شیعه مذهب ایران با آمریکا و ناتو و رژیم صهیونیستی در سوریه قدرتهائی چون روسیه و چین و… نیز جهت ضربه زدن به رقبای بین المللی خود و حفظ منافعی که درسایر نقاط جهان دارند با حکومت شیعه مذهب ایران هم مسیر شده اند، پس جنگ اصلی در سوریه جنگ بین حکومت شیعه مذهب ایران است با آمریکا و ناتو و رژیم صهیونیستی .

در این جنگ یا مثل آمریکا و ناتو علاوه بر حملات هوائی با پشتیبانی مزدوران خود به صورت زمینی و مستقیم وارد جنگ شده اند و یا اینکه مثل رژیم صهیونیستی بدون داشتن گروههای مزدور رسمی و زمینی جنگ هوائی و موشکی خود را علنی کرده اند.  چنانچه دیدیم که رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل در سخنانی اعلام کرد: اسرائیل از سال ۲۰۱۷ به بعد به هزاران هدف ایرانی در سوریه حمله کرده‌است.

پس واضح است که جنگی روانی و گرم از جانب آمریکاو ناتو و رژیم صهیونیستی بر حکومت شیعه مذهب ایران و کل مجاهدین شریعت گرای اهل سنت در سراسر سرزمینهای مسلمان نشین تحمیل شده است . در این صورت اینها دشمنان مشترک ما هستند به نحوی که امام شهید باذن الله سید قطب رحمه الله آمریکا را دشمن اصلی و شیطان بزرگ می نامید و شیخ اسامه بن لادن تقبله الله نیز باز آمریکا را دشمن اصلی می دانست . چون آمریکا پرچمدار کفار مشرک (سکولار) جهان و قریش زمان است و نمایندگی تمام کفار دیگر را در جنگ با قانون شریعت الله و مجاهدین شریعت گرای تمام فرق و تفاسیر و مذاهب اسلامی بر عهده گرفته است .

اگر کسی چون امام شهید سید قطب با امثال آیت الله کاشانی مکاتبه می کند حتی او را امام خطاب می کند و یا با امثال نواب صفوی تئوریسین حکومت اسلامی و رهبر فدائیان اسلام در ایران ارتباط برقرار می کند و خواهان تشکیل جبهه ی مشترکی بر علیه این دشمن اصلی می شود، یا کسی چون شیخ اسامه بن لادن تقبله الله با تمرکز جنگ بر علیه آمریکا به عنوان دشمن اصلی هرگز بر علیه حکومت شیعه مذهب ایران فتوا صادر نمی کند بلکه در زمان حمله ی آمریکا به امارت اسلامی افغانستان خانواده ی  خود را به ایران می فرستد و… این یعنی برخورداری از دشمن شناسی شرعی و درک ساده ی این آیه : لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِّلَّذِینَ آمَنُواْ الْیَهُودَ وَالَّذِینَ أَشْرَکُواْ (مائده/۸۲)خواهی دید که دشمن‌ترین مردم برای مؤمنان ، یهودیان و مشرکانند.   بله ،دشمن اصلی و درجه یک ما یهودیان و مشرکین (سکولاریستها) هستند که رژیم صهیونیستی و آمریکا پرچمدار آنها شده اند . 

حالا ما با پیروی از این آیه  در کجا ایستاده ایم که می فرماید : یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ کُونُواْ قَوَّامِینَ لِلّهِ شُهَدَاء بِالْقِسْطِ وَلاَ یَجْرِمَنَّکُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَى أَلاَّ تَعْدِلُواْ اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى وَاتَّقُواْ اللّهَ إِنَّ اللّهَ خَبِیرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ ‏(مائده/۸) ای مؤمنان ! بر ادای واجبات خدا مواظبت داشته باشید و از روی دادگری گواهی دهید ، و دشمنانگی قومی شما را بر آن ندارد که ( با ایشان ) دادگری نکنید . دادگری کنید که دادگری ( به ویژه با دشمنان ) به پرهیزگاری نزدیکتر ( و کوتاه‌ترین راه به تقوا و بهترین وسیله برای دوری از خشم خدا ) است . از خدا بترسید که خدا آگاه از هر آن چیزی است که انجام می‌دهید .‏

دیدیم که ابن تیمیه رحمه الله در زمان حمله ی مشرکین مغول در کنار حکومت اهل بدعت ایستاد و صلاح الدین ایوبی هم در زمان خطرات نصرانی ها در کنار حکومت شیعیان هفت امامی مصر ایستاد و ۱۹ سال وزارت آنها را بر عهده گرفت و سید قطب و شیخ اسامه تقبلهما الله نیز عملا در کنار شیعیان ۱۲ امامی بر علیه آمریکا ایستادند، حالا سوال اینجاست که در این جنگ آشکار  کفار سکولار جهانی به رهبری آمریکا و با این دشمن مشترک، اهل سنت واقعا باید در کجا بایستد؟

ما در این اقدام جدید آمریکا در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی واکنشهای مختلفی از جانب اهل سنت ایران مشاهد کردیم . در داخل ایران کسانی چون دارودسته ی سکولار زده ی پیرانی به این دلیل با اقدام آمریکا در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران مخالفت کردند چون این کار آمریکا مخالف قوانین سکولاریستی خود کفار می دانستند. چون هیچ حکومتی نمی تواند یک نهاد حکومتی و بخشی از حکومت دیگری را تروریست و محروم از امتیازات بین المللی و منطقه ای بداند .

در برابر این گروه سکولار زده ما شاهد افرادی چون عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه ی اهل سنت زاهدان و گرگیچ امام جمعه ی آزادشهر و صدها امام جمعه ی دیگر اهل سنت بودیم که این اقدام را به سبک خودشان محکوم کردند. این ائمه ی جماعات بیشترین تعداد اهل سنت ایران را پوشش می دهند .

 سوال نهائی اینجاست که اگر شما به عنوان یک مجاهد آگاه در جایگاه شیخ الاسلام ابن تیمیه رحمه الله یا صلاح الدین ایوبی رحمه الله یا امام شهید باذن الله سید قطب تقبله الله یا شیخ اسامه بن لادن تقبله الله یا شیخ ابوانس شامی تقبله و امثالهم قرار داشتید در برابر جنگ روانی و اقتصادی و گرم آمریکا بر علیه حکومت شیعه مذهب ایران  کدام یک را محکوم می کردید؟ 


[۱] http://www.veteranstoday.com/2015/03/27/israeli-fighter-jets-join-saudi-arabia-in-war-on-yemen/

دیدگاهتان را بنویسید