در تکفیر نابجای اهل قبله برادران دوله صادقند یا سلفی های مخالف آنها ؟

   در تکفیر نابجای اهل قبله برادران دوله صادقند یا سلفی های مخالف آنها ؟

به قلم : ابوعایشه مریوانی

با شناختی که از مسلمین سراسر جهان داریم می دانیم اکثریت مطلق این مسلمین به شیوه های مختلفی و با تاویلاتی که دارند احترام خاصی برای قبور کسانی قائل هستند که یا در منطقه و روستای آنها جزو بزرگان و خادمین دین شمره می شوند یا در میان تمام مسلمین جزو بزرگان دین به شمار می روند .

 این مسلمین گاه به دلایل مختلفی چون نبود حکومت یکپارچه ی اسلامی و نرسیدن حقایق از طریق دعوتگران شورای اولی الامر این حکومت  و… دچار اشتباهات غیر عمدی می شوند . سلفیت خاص نجدیت بدون در نظر گرفتن عذرهای معتبر شرعی برای مسلمین فورا سراغ تکفیر این مسلمین می روند که بیشتر از ۹۰ درصد مسلمین جهان را تشکیل می دهند .

در کتاب الدرر السنیه می خوانیم :   قال جماعة من أئمة الدعوة -رحمهم الله-:”‏لا تصح إمامة من لا يكفر الجهمية، والقبوريين، أو يشك في تكفيرهم”

 دسته‌ای از پیشوایان دعوت -رحمهم الله- می گویند: “امامت (پیش نمازی) کسی که جهمیه و قبر پرستان را تکفیر نکند، یا در تکفیرشان شک دارد، صحیح نیست”

دقت کردید چه شد؟ اینها به همین راحتی به اتهام قبوری بودن اینهمه مسلمان را تکفیر می کنند و بعد هر کسی هم که در تکفیر اینهمه مسلمان شک کند پشت سرش نماز نمی خوانند و امامتش را صحیح نمی دانند .

این است سلفیت خاص نجدیتی که در گروههای مختلف خودشان را موحد و اهل توحید می دانند انگار که دیگران اهل شرک و بدعت و … هستند .

 پس زمانی که برادران دوله به صراحت دست به تکفیر می شوند و مسلمین را به جرم صوفی بودن و مشرک بودن و قبرپرست بودن و… می کشند در واقع دارند به مبانی اصلی سلفیت خاص نجدیت عمل می کنند و در این مسیرِ عمل به سلفیت خاص نجدیت انسانهائی صادق و بی ریا هستند .

بقیه ی کسانی که ادعای سلفیت خاص نجدی را دارند اما دوله را خوارج و اهل تکفیر می دانند که مسلمین را می کشد باید بدانند که خودشان یا جاهل به سلفیت نجدی هستند که پذیرفته اند یا ریاکاران و حقه بازان نان به نرخ روز خوری هستند که عقاید اصلی خود را پنهان نموده و تنها به خاطر قدرت و حسادت و حسابات دنیوی با دوله مخالفند نه چیز دیگری .

دیدگاهتان را بنویسید