بیاندیش طبق فرمان الله و رسول صلی الله علیه و سلم در کدام مسیر قرار گرفته ای؟ (۲)

بیاندیش طبق فرمان الله و رسول صلی الله علیه و سلم در کدام مسیر قرار گرفته ای؟ (۲)

به قلم :کارزان شکاک

سوالی که ممکن است به ذهن همه ی  ما خطور کند این است که با اینهمه جماعتها و امتهای متفرقی که وجود دارند یا با انهمه دسیسه هائی که دارودسته ی  منافقین (سکولار زده ها) برای ایجاد تفرق میان مسلمین به وجود می آورند و حتی ممکن است مراکز و گروهها و احزابی مثل ضرار را تشکیل بدهند، تشکیل این شورای اولی الامر واحد و امت واحد و جماعت واحد مسلمین امری محال و گاه مثل خواب و خیال می ماند ؛ چون هیچ کدام از این گروهها به میل خودشان وارد این شورا نمی شوند و گاه مثل دارودسته ی منافقین (سکولار زده ها) یکی از اهداف اصلی آنها ایجاد تفرق و جلوگیری از وحدت میان مسلمین است .

این یک واقعیت است اما راه چاره چیست ؟ راه چاره در قدرت نظامی نهفته است که از این شورا و امت و جماعت واحد  و وحدت حمایت  می کند . در این صورت اگر اشخاص ، گروهها و احزاب تمایل به تفرق و تشکیل ضرارهائی داشته باشند این قدرت نظامی به شدیدترین شیوه ی  ممکن با آنها برخورد می کند . همان کاری که رسول الله صلی الله علیه وسلم با ضرار سازان کرد .  

بدون شک این قدرت نظامی بخشی از مفاهیم و محتوای دین اسلام است که در حاکمیت مسلمین جهت اجرای قوانین شریعت الله تعالی و دعوت مردم به تبعیت از این قواین و مجازات مجرمین و پاداش به مطیعان تبلور یافته است .

شیخ ابوحمزه المهاجر هورامی در این زمینه  توضیح می دهد که :

” برای جلوگیری از چنین آسیبهائی الله تعالی تنها شورای واحد و امت واحد و جماعت واحد را به رسمیت می شناسد، و پشتیبانی خودش را تنها مشمول جماعت واحد مسلمین می کند نه امتهای متعدد و جماعتهای متعدد و متفرق، و این یعنی حرکت به سمت و سوی یک سازمان منسجم و منظم وحدت گرای آگاهانه و هدفمند، برای  متمرکز کردن انرژی مبارزاتی مسلمین، و جلوگیری کردن از هدر رفتن انرژی مبارزاتی و جهادی آنها به جای آنهمه سازمانهای کوچک متفرق و متعدد ضعیف.

ما این مرحله ی تجمع تمام سازمانهای کوچک یا جمع شدن تمام شوراهای کوچک در یک سازمان و یک شورای بزرگ را اولین قدم به سمت و سوی شورای اولی الامر واحد و امت واحد و اجماع واحد و جماعت واحد می دانیم که این توانائی را دارد یا یک قدم کوچک بردارد یا یک قدم بزرگ . قدم کوچک آن تبدیل شدن این شورای واحد متشکل از جماعتهای متعدد به یک حکومت بدیل اضطراری اسلامی است و قدم بزرگتر آن تبدیل شدن آن به  خِلاَفَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ  است که غایت و هدف این تلاشها محسوب می شود .

در این صورت ما برای مقابله با دشمنانمان و برای پیش بردن جهادمان و مبارزاتمان و رسیدن به اهدافمان به سه ابزار مهم و سه کانال مهم نیازمندیم :

۱-    خِلاَفَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ که اولین و مهمترین ابزار و وسیله ست

۲-    حکومت بدیل اضطراری اسلامی که در زمان نبود خِلاَفَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ انجام وظیفه می کند

۳-    شورای واحد مجاهدین که در صورت نبود خِلاَفَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ و حکومت بدیل اضطراری اسلامی انجام وظیفه می کند .

غیر از این «سه ابزار» که همه یک رای واحدی را بر اساس اجماع واحدشان ارائه می دهند و امت واحدی را تشکیل می دهند و جماعت واحدی را تشکیل می دهند دیگر هیچ ابزار دیگری برای مسلمین وجود ندارد که بتواند به پیروزی و نصرتی که الله وعده اش را داده دست پیدا کند، و هر چه بعد از این «سه ابزار» آگاهانه، هدفمند و حرکتی وجود دارد کلا تفرق و سستی و ذلیلی و هدر رفتن انرژی مسلمین است.

زمانی که این «سه ابزار» وجود نداشتند که جماعت واحد را تشکیل بدهند و یا شما هم نتوانستید در تولید یکی از این ابزارها فعال باشید بهترین راه این است که از تمام راههای انحرافی دیگر که غیر از ذلیلی و پستی و حقارت و نابودی و شکست چیزی در بر ندارند دوری کنید تا زمانی که یکی از این «سه ابزار» که در حالتهای مختلف نمایندگی جماعت واحد مسلمین را می کنند به وجود بیایند:  رسول الله صلی الله علیه وسلم در پاسخ به سوال حذیفه رضی الله عنه در معرفی دو تا از شرهائی که دامنگیر مسلمین می شوند به دو گروه در میان مسلمین  اشاره می کند یکی «قَوْمٌ يَهْدُونَ بِغَيْرِ هَدْيِي، تَعْرِفُ مِنْهُمْ وَتُنْكِرُ» و دیگری «دُعَاةٌ عَلَى أَبْوَابِ جَهَنَّمَ» اشاره می کند .”[۱]

نکته ی  بسیار مهمی که در اینجا لازم است به آن اشاره شود این است که : این «سه ابزار» مهم نیست که مذهب آنها  کدامیک از مذاهب اسلامی باشد، مهم این است که تنها ابزارهائی هستند که آنهمه مصیبت را از مسلمین دور کرده و به مسلمین قدرت و عزت می دهند .

یعنی اگر در برابر حمله ی صلیبی ها حکومت شیعان فاطمی وجود دارد لازم است صلاح الدین ایوبی رحمه الله به مدت ۱۹ سال حتی وزارت جنگ آنها را بر عهده بگیرد، یا مثل شیخ اسامه بن لادن تقبله الله با حکومت حنفی مذهب طالبان افغانستان هم مسیر شود و بر علیه حکومت شیعه مذهب ایران هم تا آخر عمرش فتوائی ضرر رسان ندهد ، یا اگر چنین حاکمیتی هم نیست و قرار است شورائی تشکیل شود لازم است چون سید قطب رحمه الله با امثال آیت الله کاشانی و نواب صفوی و… هم مسیر و متحد گردد .

من آشکارا و به صراحت برای اولین بار به مسلمین افغانستان و ایران که دارای حکومتهای بدیل اضطراری اسلامی (طالبان و ج.ا .ایران) هستند تأکید می کنم که :

ما در برابر اتحاد فراگیر کفار سکولار جهانی و مرتدین و منافقین (سکولار زده ها) هستیم که بدترین جنایات را در حق ما مرتکب شده  و می شوند، و هم اکنون ما را با انواع جنگهای سرد و گرم و محاصرات اقتصادی و علمی و نظامی و… مورد تهدید قرار داده اند، و از هر جنایتی در حق تمام مذاهب اسلامی و بخصوص اهل سنت کوتاهی نکرده اند؛ پس هرگز از یاد نبریم که ما تنها این «سه ابزار» را برای قدرت و شوکت و عزت در اختیار داریم و هر چه غیر از این باشد تنها تفرق و فشل و سستی و بی ابهتی و ذلیلی و شکست و نا امیدی به دنبال دارد . پس تنفر از فلان تفسیر یا ذهب ما را به پیدایش آنهمه مصیبت ناشی از تفرق و محروم از آنهمه نعمت ناشی از وحدت و بخصوص ما را به نافرمانی از الله تعالی نکند که به صراحت می فرماید : ‏ یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ کُونُواْ قَوَّامِینَ لِلّهِ شُهَدَاء بِالْقِسْطِ وَلاَ یَجْرِمَنَّکُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَى أَلاَّ تَعْدِلُواْ اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى وَاتَّقُواْ اللّهَ إِنَّ اللّهَ خَبِیرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ ‏(مائده/۸)

‏ای مؤمنان ! بر ادای واجبات خدا مواظبت داشته باشید و از روی دادگری گواهی دهید، و دشمنانگی قومی شما را بر آن ندارد که ( با ایشان ) دادگری نکنید . دادگری کنید که دادگری ( به ویژه با دشمنان) به پرهیزگاری نزدیکتر ( و کوتاه‌ترین راه به تقوا و بهترین وسیله برای دوری از خشم خدا ) است . از خدا بترسید که خدا آگاه از هر آن چیزی است که انجام می‌دهید .‏


[۱] درسهای مقدماتی/درس ششم:  چه باید کرد؟ وحدت آگاهانه، هدفمند و حرکتی .ص ۴۵-۴۶

دیدگاهتان را بنویسید