آسیب شناسی گروههای مسلح بلوچ (۱۱): جیش العدل و پناه بردن به قرآن خوانها جهت پوشاندن ماهیت خود و فریب افکار عمومی

  آسیب شناسی گروههای مسلح بلوچ (۱۱): جیش العدل و پناه بردن به قرآن خوانها جهت پوشاندن ماهیت خود و فریب افکار عمومی

کاتب: بِراهُندگ بلوچ

کسی که در کاری علم ندارد این شخص جاهل است هر چند که در سایر امور علم داشته باشد . یک دکتر جراح قلب که در ریخته گری و تراشکاری و … علم ندارد یک جاهل در این کارهاست و جهلش به این کارها، کاری به تخصصش در جراحی قلب ندارد، یک ملای آگاه به اداب طهارت و ازدواج و طلاق و ارث و… که به دیپلماسی انقلابی اسلام و دشمنش شناسی شرعی و درجه بندی شرعی دشمنان آگاه نیست اما جنگی را به نام قانون شریعت الله بر دشمنان قانون شریعت الله شروع می کند یک جاهل است.

اما اگر شخص یا گروهی با استفاده از ادبیات اسلامی و با آوردن آیات و احادیث برای هدفی غیر از تحکیم شریعت الله و بخصوص برای کفری چون «تثبیت دموکراسی» و دشمنی با قانون شریعت الله بجنگد، و علاوه بر آن در جنگ روانی و یا گرم بر علیه مجاهدین شریعت گرا در کنار کفار سکولار جهانی و طاغوتهای و مرتدین محلی قرار گرفته باشد، چنین شخص یا گروهی تنها جاهل نیست بلکه در پاره ای موارد جزو مرتدین و در مواردی هم جزو دارودسته ی منافقین – یکی از سرسخت ترین دشمنان داخلی مسلمین-  به شمار می رود  .  الله جل جلاله در مورد این گروه اخیر می فرماید : وَإِذَا رَأَيْتَهُمْ تُعْجِبُكَ أَجْسَامُهُمْ وَإِن يَقُولُوا تَسْمَعْ لِقَوْلِهِمْ كَأَنَّهُمْ خُشُبٌ مُّسَنَّدَةٌ يَحْسَبُونَ كُلَّ صَيْحَةٍ عَلَيْهِمْ هُمُ الْعَدُوُّ فَاحْذَرْهُمْ قَاتَلَهُمُ اللَّهُ أَنَّى يُؤْفَكُونَ ‏(منافققون/۴)

‏هنگامي كه ايشان را مي‌بيني، پيكر، و سيمايشان تو را مي‌گيرد و به شگفت مي‌آورد و هنگامي كه به سخن درمي‌آيند ( به علّت حلاوت كلامشان) به سخنانشان گوش فرا مي‌دهي . ( با وجود اين جذبه سيما و گيرائي گفتار) آنان انگار تخته‌هائي هستند كه (بر ديوار) تكيه داده شده باشند ( بي‌جان و بي‌ايمان ، هيكلهاي توخالي ، درونهاي بي‌نور و صفا، نقشهائي بر در و ديوارها ) . هر فريادي را بر ضدّ خود مي‌پندارند و هر آوازي را به زيان خويش! آنان دشمنان بشمارند و از ايشان برحذر باش . خدايشان بكُشاد ! چگونه (از حق) برگردانده مي‌شوند (و منحرف مي‌گردند ؟ !) .‏

پس اگر می بینی که گروه جیش العدل :

  • آشکارا برای تثبیت دموکراسی در ایران و فدرالیسم سکولاریستی در بلوچستان می جنگد
  • –          و آشکارا حکومتهائی چون امارت اسلامی طالبان و جماعتهای بین المللی چون القاعده را تروریست و … می داند
  • –          و در کنار کفار جهان و مرتدین محلی چون احزاب سکولار کوردی و عربی و رژیمهای فاسدی چون آل سعود و… بر علیه این مجاهدین شریعت گرا قرار گرفته است
  • و در پناه و چتر امنیتی آمریکا در نظام سکولار و مرتد پاکستان به انجام عملیاتهائی اقدام می کند
  • و هم اکنون نیز با جمع کردن چند طلبه ی تحت نام و مسمای علماء سعی دارد من و شما را گول زده و ماهیت خودش را پشت آیات و احادیث پنهان کند

ما نباید گول این دشمنان داخلی چند چهره را بخوریم که با سوء استفاده از احساسات مذهبی جوانان و محرومیتهای اقتصادی که وجود دارد  قصد خرج کردن جوانال اهل سنت در راه رسیدن به اهداف کفری دین سکولاریسم و تثبیت دموکراسی پلید  را دارند .

به کار بردن آیات و احادیث توسط این اشخاص نیزنباید ما را گول بزند، چون اینها به خاطر پایبندی دینی مردم بلوچ جرئت ندارند که رسما مثل احزاب سکولار و مرتد کوردی بگویند قانون شریعت الله را نمی خواهند، بلکه به نام دین و قرآن و سنت و اسلام مکانها و احزاب و گروههائی چون ضرار را می سازند، و حتی ممکن است مسلمین ناآگاهی چون مجمع بن جارية رضی الله عنه را نیز با شعارها و دسیسه های شبه اسلامی شان فریب دهند.

به همین دلیل است که رسول الله صلی الله علیه وسلم جهت هوشیار نمودن مسلمین از دسیسه های این افراد می فرماید : أَكْثَرُ مُنَافِقِي أُمَّتِي قُرَّاؤُهَا[۱] اکثر منافقین امت من در میان قرآن خوانهای آنها هستند .

پس بیائید ضمن ایمان و عمل به فرمان الله تعالی : وَإِذَا رَأَيْتَهُمْ تُعْجِبُكَ أَجْسَامُهُمْ وَإِن يَقُولُوا تَسْمَعْ لِقَوْلِهِمْ كَأَنَّهُمْ خُشُبٌ مُّسَنَّدَةٌ يَحْسَبُونَ كُلَّ صَيْحَةٍ عَلَيْهِمْ هُمُ الْعَدُوُّ فَاحْذَرْهُمْ قَاتَلَهُمُ اللَّهُ أَنَّى يُؤْفَكُونَ ‏(منافققون/۴) هشدار رسول الله صلی الله علیه وسلم را نیز با جان و دل قبول کنیم و اجازه ندهیم که دشمنانی داخلی چون جیش العدل که با نام اهل سنت و بلوچ برای دین سکولاریسم و دموکراسی و لیبرالیسم سکولاریستی در حال جنگ هستند و با تمام مجاهدین شریعت گرا نیز مخالف، ما را با آوردن چند شخص قرآن خوان فریب دهند و جوانان ما را در راه اهداف کفری خرج کنند .


[۱] صححه أحمد شاكر، والألباني، وشعيب الأرنؤوط بمجموع طرقه

دیدگاهتان را بنویسید