آنهائی که به نام توحید با اهل توحید می جنگند

آنهائی که به نام توحید با اهل توحید می جنگند

ارائه دهنده : مجاهد

اهل توحید یعنی کسانی که به «لا اله الا الله» و رسالت محمد رسول الله صلی الله علیه وسلم اقرار کرده اند و با خواندن نماز به صورت مجمل وارد دایره ی اسلام شده اند . این مسلمین همگی در یک سطح قرار نگرفته اند و به دلایل مختلفی چون نبود حکومت یکپارچه ی اسلامی و نبود شورای واحد فقهای اسلامی و دهها دلیل دیگر  به انواع اشتباهات و آلودگی ها مبتلا شده اند اما با این وجود دارای عذرهای معتبر شرعی هستند که باعث می شوند این آلودگی ها و اشتباهات جاهلانه و غیر عمدی به اسلام آنها صدمه ای نزند و اهل سنت طی قرون متمادی با این دسته تعاملی دلسوزانه و حکیمانه داشته اند .  

اما با ظهور آل سعود دسته ای علمای نجد پدید آمده اند که به نام توحید دارند با اهل توحید می جنگند. توحیدی اختراع کرده اند همانند توحید خوارج که گناه کبیره را شرک و کفر اکبر می دانند. مگر ندیدیم که در داخل لجنه مفوضه دوله، بحث تکفیر نووی و ابن قدامه را کردند . این عقیده چرا از آنجا سر برآورد؟ و کسانی که تکفیر نمی کنند ولی معتقد هستند که درخواست دعا از میت شرک اکبر است، دچار تناقض شده اند. چون از یک طرف می گویند در شرک اکبر هیچ عذری نیست و اسم شرک بر فاعلش ثابت می شود، از طرف دیگر علمایی که به زعمشان شرک اکبر کرده اند را تکفیر نمی کنند!

و این همه تناقض ها بخاطر دور شدنشان از اهل سنت است. هزار فرقه و گروه شده اند. بخاطر همین تناقضاتشان میبینید در مساله عذر به جهل گیج و سرگردان شده اند یک عده میگویند در شرک اکبر عذر هست یه عده میگن عذر نیست یک عده قبل از اقامه تکفیر می کنند یک عده بعد از اقامه و همه اینها بخاطر سرگردان شدنشان است.  چنین کسی هنوز کیفیت شرک مشرکان را نشناخته، پس چطور می تواند موحدان را بشناسد. علمای منتسب به دعوت نجد و مشهور به سلفی، قریب به اتفاقشون چنین عقیده ای دارند.

دیدگاهتان را بنویسید