کردهای سکولار عبرتی برای مذاکره کننده های با آمریکا و قدرتهای سکولار جهانی

کردهای سکولار عبرتی برای مذاکره کننده های با آمریکا و قدرتهای سکولار جهانی

به قلم: ابوسلیمان هورامی

کردهای سکولار و مرتد بیشتر از ۷۰ سال است که در پناه کفار سکولار جهانی و با پرچم دین سکولاریسم و دموکراسی در برابر قانون شریعت الله و ملت مسلمان خود ایستاده اند . این دسته از کوردها چه زمانی که توسط قاضی محمد مرتد[۱] برای حکومت سکولار روسیه ی سوسیالیستی اداره و مدیریت می شدند و چه زمانی که توسط امثال بارزانی و اوجالان و مهتدی و قاسملو و… در راستای تامین اهداف و منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی و انگلیس و آلمان و فرانسه و…. اداره و مدیریت می شوند همیشه با یک فرمول ثابت از طرف اربابان خود مواجه شده اند : گرفتن وعده ودادن نقد .

چه روسیه ی سوسیالیستی در زمان قاضی محمد مرتد و چه آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی و آلمان و فرانسه و…با قدرت سیاسی که دارند ابتدا برای خود اهداف اصلی را کاملا مشخص می کنند و بدون اعلام آن به طرفهای مذاکره کننده و قربانی ها، در طول مذاکره و عمل با انواع چانه زنی ها و دبه در آوردنها همه ی اهداف خود را پیگیری نموده و هرگز از این اهداف خود یک قدم هم عقب نمی کشند .

با آنکه در عرف سیاسی حقیقت مذاکره «بده بستان» و داد و ستد است اما این قدرتها با پشتوانه ی قدرت نظامی، سیاسی، تبلیغاتی و مالی خود هر گونه مقاومتی در برابر اهداف خود را ناکام می گذارند .  در این صورت می توان گفت تنها کسانی چون آل سعود و کویت و بحرین و امارات و… از مذاکره و هم مسیر شدن با آمریکا سود می برند که جهت گیریها و حرکات شان در مسیر اهداف آمریکا باشد و سودی هم که از این طریق نصیب آمریکا می شود تداوم داشته باشد.

در این صورت زمانی می توان با آمریکا و امثال آمریکا گفتگو کرد که به اقدار و قدرت مورد نظر رسید و گرنه تنها مزدوری و ابزار شدن و در نهایت خرج شدن و نا امیدی و شکست برای معامله کننده های با آمریکا باقی می ماند . به عنوان مثال روسیه ی سکولار سوسیالیست در مساله ی وعده ی حمایت از قاضی محمد مرتد در برابر حکومت مرکزی ایران و وعده ی اعطای جمهوری به سبک جمهوری های خودش به او، این شخص را به اقدامات عملی و گرفتن امتیازاتی نقد وا داشت، زمانی هم که لازم بود قاضی محمد را طبق معامله ای خرج کرد . در اینجا روسیه تنها وعده داد اما در برابر نقدا منافع و امتیازات زیادی گرفت . در این معامله چه چیزی برای این کوردهای سکولار و مسلمین فریب خورده ی تحت کنترل آنها باقی ماند؟ تنها فقر و رواج انواع مفاسد اخلاقی و رفتاری . چون: الشیطان یعدکم الفقر و یامرکم بالفحشاء (بقره/۲۶۸) شیطان به شما وعده فقر و تنگدستی می دهدو شما را به بد کاری امر می کند.

همین بازی را آمریکا و رژیم صهیونیستی در سال ۹۳ بر سر بارزانی در آوردند . ابتدا کردهای سکولار را تحریک کردند که با ادعای استقلال طلبی و جدا شدن از عراق رفراندومی برگذار کنند و باز وعده دادند که از آنها حمایت کنند اما زمانی که حکومت مرکزی عراق بیشتر از ۵۰ درصد خاک تحت سلطه ی آنها را گرفت ما هیچ واکنشی از آمریکا و رژیم صهیونیستی و… که خود را حامیان این مزدوران می دانستند،  ندیدیم .

همین الان آمریکا باز از کوردهای سکولار اوجالان در خاک سوریه در همین راستا سوء استفاده می کند و از همان فرمول رایجش پیروی می کند . سبک آمریکائیان و متحدینش در برابر کسانی که حکم ابزار را دارند و باید روزی خرج شوند همین بوده است : با الفاظ ظاهرا اطمینان بخش فقط وعده دهند و از طرف  مقابل امتیازات نقد بگیرند و وعده قبول نکنند. نکته ی مهم این است که آمریکا و تمام طاغوتهای مثل آمریکا اکثرا پس از مذاکرات نیز به آسانی زیر وعده هائی که داده اند می زنند و به آنها عمل نمی کنند .

‏ وَقَالَ الشَّيْطَانُ لَمَّا قُضِيَ الأَمْرُ إِنَّ اللّهَ وَعَدَكُمْ وَعْدَ الْحَقِّ وَوَعَدتُّكُمْ فَأَخْلَفْتُكُمْ وَمَا كَانَ لِيَ عَلَيْكُم مِّن سُلْطَانٍ إِلاَّ أَن دَعَوْتُكُمْ فَاسْتَجَبْتُمْ لِي فَلاَ تَلُومُونِي وَلُومُواْ أَنفُسَكُم …. ‏(ابرهیم/۲۲)  و شیطان(سر دسته و رهبر کفار) هنگامي كه كار به پايان رسيد مي‌گويد : خداوند ( بر زبان پيغمبران ) به شما وعده راستيني داد و من به شما وعده دادم و با شما خلاف وعده كردم ( و دروغ گفتم ) و من بر شما تسلّطي نداشتم ( و كاري نكردم ) جز اين كه شما را دعوت ( به گناه و گمراهي ) نمودم و شما هم ( گول وسوسه مرا خورديد و ) دعوتم را پذيرفتيد . پس مرا سرزنش مكنيد و بلكه خويشتن را سرزنش بكنيد .


[۱]  بنیانگذار اولین حزب ارتدادی در میان کردها تحت عنوان حزب دمکرات کردستان  

1 دیدگاه دربارهٔ «کردهای سکولار عبرتی برای مذاکره کننده های با آمریکا و قدرتهای سکولار جهانی»

  1. اگر اینطور است که شما میگویید پس چرا حکومت طالبان یا دولت بدیل اسلامی شما با امریکا مذاکره می کند ؟؟؟
    قسم شما را باور کنیم یا دم خروس را ؟
    مگر اینکه بگوییم طالبان هم یک گروه منحرف هست .

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید