از نمایش فیلمهای مبتذل تا توهین به شخصیتهای مورد احترام اهل سنت و ام المومنین در رسانه های رسمی ج.ا.ایران

از نمایش فیلمهای مبتذل تا توهین به شخصیتهای مورد احترام اهل سنت و ام المومنین در رسانه های رسمی ج.ا.ایران

به قلم : شیعه ی علی

مدتی پیش در یک فیلم سینمائی که از طریق شبکه ی رسمی کیش منتشر می شد مخطبین این شبکه شاهد پخش صحنه هائی از رابطه ی جنسی بودند که با واکنش سریع مسئولین صدا و سیما مواجه شد . چند روز پیش هم باز در یک برنامه ی زنده ی شبکه ی ۵ سیما مخاطبین این شبکه شاهد توهین یک مداح  به بعضی از شخصیتهای مورد احترام اهل سنت و ام المومنین عایشه بودند .

معمولا سخنان مطرح شده در برنامه ی زنده به صورت دقیق قابل کنترل نیست و تمام مسئولیت سخنانی که نشر می شود بر عهده ی  خود شخص است، چون مثل مجری ها و بازیگران نیستند که به آنها دستور داده شود که چه بگویند .

حالا اگر در این برنامه ی زنده سخنان مجرمانه ای گفته شود و مسئولین برنامه سکوت  کنند ما مسئولین را نیز شریک جرم می دانیم  اما اگر مخالفت کردند چه؟

لازم به بررسی جایگاه  و حکم قانونی نشان دادن رابطه ی جنسی در شبکه ی رسمی و حتی کانلهای اینترنتی رسمی ایران نیست چون همه می دانیم این کار بر خلاف قانون ج.ا. ایران است . اما در مورد توهین به شخصیتهای مورد احترام اهل سنت و همسر رسول الله صلی الله علیه وسلم چه؟

آیت الله خامنه ای رهبر ج.ا.ایران طی فتوائی در این زمینه ی مشخص به صورت واضح و آشکار  اعلام می کند:  ” اهانت به نمادهای برادران اهل سنت از جمله اتهام زنی به همسر پیامبر اسلام [ ام المومنین عایشه] حرام است. این موضوع شامل زنان همه پیامبران و به ویژه سید الانبیاء پیامبر اعظم -حضرت محمد(ص) -می شود.” 

پس کاری که توسط این مداح  شیعه ی انگلیسی صورت می گیرد بر خلاف قوانین و احکام  شرعی حاکم بر ایران است به همین دلیل فورا شبکه ی ۵ سیما ضمن محکوم کردن سخنان این مداح مجرم از مسلمین عذر خواهی می کند . خبرگزاری رسمی صدا و سیما در این زمینه می گوید:

 ” در پی پخش مراسم جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) در بخش کوتاهی از برنامه که به صورت زنده روی آنتن بود متاسفانه یک مداح بر خلاف سیاست های وحدت آفرین رسانه ملی عمل کرده که این رفتار به هیچ وجه مورد تایید شبکه نبوده و ضمن محکوم کردن آن شبکه پنج سیما از همه برادران و خواهران اهل سنت عذرخواهی می کند.

لازم به ذکر است برخورد قاطع با تمامی افرادی که در این اتفاق نقش داشته اند، حتما صورت می گیرد” .

 پس برادران اهل سنت باید بدانند همچنانکه پخش صحنه های رابطه ی جنسی مخالف قوانین حاکم بر جامعه صدا و سیمای ایران است توهین به این شخصیتها نیز بر خلاف قانون و غیر شرعی است و هرکسی بر خلاف قانون و  فتوای شرعی عمل کند مجرم است و ربطی به سیاستهای حاکم بر ایران ندارد .

مجرم در هر سیستم و حکومتی وجود دارد و ممکن است این مجرمین مثل منافقین و سازندگان داستان افک در زمینه ی جنگ روانی و تبلیغی عمل کنند و یا ممکن است در زمینه های دزدی و اختلاس و قتل و شراب خوری و… عمل کنند . در هر صورت مجرمین ربطی به سیاستهای حاکم بر آن جامعه و مسئولین آن جامعه ندارد .

دیدگاهتان را بنویسید