سنگرهای داغ جهاد و شکست ماشین تبلیغاتی دشمن


سنگرهای داغ جهاد و شکست ماشین تبلیغاتی دشمن

محمد داود مهاجر

با آمدن فصل بهار و وزیدن بادهای ملایم بهاری، بهار مجاهدین نیز آغاز شد و سنگرهای نیم‌گرم جهاد و مقاومت در برابر اشغالگران و رژیم فاسدِ کابل به گرمی ‌اش اضافه گردید و همانطوری که زمین الهی در فصل بهار سرسبزی و شادابی خود را گرفت و گل‌های رنگارنگ را به دید و منظر مخلوقات به نمایش گذاشت؛ به همان سطح مجاهدین امارت اسلامی نیز با روحیه ‌ای بسیار عالی و بلند، بهار خداوندی را با عملیات الفتح پیشوازی نمودند و سنگرها را به کوره‌ های آتشفشان برای مزدوران غربی و باداران ‌شان مبدل ساختند.

دشمنِ دست و پا گم کرده اگرچه بارها و بارها خواسته و می خواهد تا با داغ‌کردن ماشین تبلیغاتی خود، پلهء میزان جنگ را به نفع خود سنگین کرده و به شکست مجاهدین و عملیات آنها تعبیر کند؛ اما میدان جنگ و کشتارهای بی‌سابقه عساکر مزدور، سقوط دادن طیارات و هلی کوپتر های آنان، فتح پوسته‌ها و مناطق مهم و استراتژیک یکی پس از دیگری و فتح چندین ولسوالی در ابتدای بهار امسال، ماشین تبلیغاتی آنها را با شکستی مفتضحانه روبرو کرده است؛ همانگونه که در میدان جنگ نیز از مورالی بسیار ضعیف بهره برده و با روحیهء باخته با مجاهدین روبرو می شوند.

به درستی که الله متعال کسانی را که دینش را نصرت کنند، یاری می ‌دهد و امدادهای غیبی، ملائک جنگی و سکینهء خود را بر آنها فرود می‌آورد. چنانچه می‌فرماید : إن تنصروا الله ينصركم ويثبت أقدامكم….. چنانچه شما اگر دین الله را یاری بدهید او نیز شما را کمک می کند و پاهای شما را محکم می گرداند.

چنانچه اگر خبرهای موثق مجاهدین امارت اسلامی را دنبال کنیم مشاهده خواهیم کرد که روز بروز بر ساحات مفتوحهء مجاهدین که بنابر گفتهء محترم شيرمحمد ستانکزی نزدیک به ۷۰ فیصد است، اضافه شده، قریه‌ ها و مناطق مهمِ ولایات، بیرق‌های امارت اسلامی را بلند کرده و با تمام امکانات مردمی و مادی خود به مجاهدین تسلیم می شوند.

تعداد کشته‌های دشمن به حدی رسیده که قابل مقایسه با سال‌های قبل نیست. همین چند روز پیش در تاریخ ۷ شوال ۱۴۴۰ هق موافق با ۲۰/۳/۱۳۹۸ هش یکی از خونین ترین روزها برای دشمن بود که در طول ۲۴ ساعت همان روز در تمام ولایات کشور به اساس ارقام دقیق، ۱۳۱ تن عساکر دشمن به شمول ۴ قومندان کشته و ۵۸ تن دیگر زخمی شده اند. و همچنان در همان یک روز ۴ عسکر زنده گرفتار و ۳۱ تن دیگر خود شان را تسلیم مجاهدین کرده اند.

و در همان روز ۷ پوسته دشمن فتح شده، ۳۶ عراده تانک های هاموی و موترهای رینجر و اکمالاتی از بین رفته و ۳ موتر تریلر پر از مواد اکمالاتی بدست مجاهدین آمده است.

و در روز قبل از همان روز نیز یک هلیکوپتر نظامی دشمن مزدور در منطقه کمال کاریز ولسوالی شهرصفای ولایت زابل سرنگون گردید و در نتیجه تقریبا ۲۱ عسکر و ۵ تن عمله آن از بین رفتند.

و روز گذشته ۹/۱۰/۱۴۴۰هـ ق ۲۲/۳/۱۳۹۸هـ ش ــ ۲۰۱۹/۶/۱۲م نیز در ظرف ۲۴ ساعت، یک ولسوالی و ۷ پوسته فتح شد و ۱۵۰ عسکر کشته و زخمی شدند که در جریان عملیات های روز مذکور، به شمول ۴ قومندان، ۱ پیلوت نظامی و ۳ عسکر اشغالگر امریکایی ۱۱۱ تن عسکر، پولیس و اربکی ها کشته و به شمول ۱ قومندان و یکتن عسکر امریکایی ۳۹ عسکر دیگر زخمی شدند.

همچنان ۵ عسکر زنده گرفتار و به شمول یک قومندان ۱۶ تن دیگر خود شان به مجاهدین تسلیم شدند.

در همان روز به شمول مرکز ولسوالی خواجه غار ولایت تخار، ۷ پوسته دشمن فتح شد و در ولسوالی های بهارک، دشت قلعه و نمک آب ولایت تخار نیز حملات کاری بر ضد دشمن انجام گردید و ساحات وسیعی تصفیه شد.

در نتیجه عملیات ها، ۱۹ عراده تانک های هاموی و موترهای رینجر و اکمالاتی دشمن از بین برده شد.

و در طول این عملیاتهای موفق و منصور بهاری الفتح غنائم و اسباب آلات جنگی زیادی به تصرف مجاهدین امارت اسلامی درآمد و لله الحمد اوّلا و آخراً.

حال و روز دشمن همه روزه اینچنین است که بیان شد. این عملیات ها در حالی دشمن را زبون کرده اند که یک مقام نظامی اداره کابل لاف زده بود که در ظرف چهار ماه کمر مجاهدین را می شکند.

اما الله متعال کمر خود آنها را چنان شکسته که یارای بلند شدن و ایستادن را ندارند و به زودیِ زود ان شاءالله به سرنوشت نابودی و اضمحلال کامل روبرو خواهند شد.

@alemarah5

دیدگاهتان را بنویسید