نیاز مسلمین به جبهه ی واحد رسانه ای و تمرکز بر دشمن واحد

نیاز مسلمین به جبهه ی واحد رسانه ای و تمرکز بر دشمن واحد

به قلم: کارزان شکاک

بدون شک ما هم اکنون نیازی به زنده کردن اختلافات فقهی امام احمل بن حنبل رحمه الله در برابر امام حنفی رحمه الله و یا زنده کردن نگرشهای خاص علمای حنبلی نسبت به حنفی ها و شافعی ها و یا نگرشهای خاص عده ای از حنفی ها نسبت به شافعی ها و یا نگرشهای خاص و منفی عده ای از علمایان این گروهها در برابر شیعیان نداریم  و هر کسی بخواهد این فجایع تاریخی را در میان مسلمین زنده کند یا دشمنی است آگاه یا مسلمانی است جاهل و فریب خورده .

این نگرشهای منفی و تکفیر کردنها و جنگنهای داخلی به اندازه ی کافی برای هر عاقلی درس و عبرت دارند که هر کسی که زره ای ایمان در وجودش است حاضر به تکرار این مصیبتها نگردد . بخصوص الان که کفار مشرک و سکولار جهانی به رهبری آمریکا به اصل دین اسلام حمله کرده و قصد دارند دین اسلام را از محتوا و مفاهیم چهار گانه ی دین تهی کنند که عبارتند از ۱- قدرت حاکمیت ۲- قانون و برنامه ۳- اطاعت کردن ۴- مجازات کردن و پاداش دادن .

بر این اساس در زمانی که ملت مسلمان وارد نبرد برای آزادی از سلطه­ ی استکبار  اشغالگر سکولار آمریکا شده است .. و در زمانی که فرانسه ی سکولار با هجوم خود جنگی سکولاریستی را علیه مسلمانان مالی آغاز نموده است، و در زمانی که مسلمین لیبی و تونس و سوریه و افغانستان و پاکستان و غیره توسط دشمنان سکولار خارجی و دارودسته یمرتدین و منافقین محلی در بدترین شرایط  به سر می برند به وجود آوردن جبهه ی رسانه ای واحد جهت تمرکز بر دشمن اصلی سکولار  که نماد دفاع از مسائل عادلانه­ی آن است  یک ضرورت اساسی جامعه ی کنونی است .

این جبهه ی واحد که بر دشمن اصلی تمرکز نموده و از بیان هر گونه اختلافات فقهی پرهیز می کند برای تمام مسلمانان غیور بر دین و امتشان و همچنین برای تمام آزادگانی که ظلم، بی­عدالتی و استکبار غرب سکولار و ظلم و ستم بر ملت­های ضعیف را رد نموده و برای تغییر این وضعیت فاسد در جهان سعی و تلاش می­کنند، باز است.

این جبهه ی واحد لازم است که تمام مسلمانان را فرا ­خواند که به اصل و وابستگی­شان به آنچه که الله متعال برایشان راضی است باز گردند، «الْيَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دِينَكُمْ وَأَتْمَمْتُ عَلَيْكُمْ نِعْمَتِي وَرَضِيتُ لَكُمُ الإسلام دِينا» مائده ۳ یعنی: «امروز (احكام) دين شما را برايتان كامل كردم و (با عزّت بخشيدن به شما و استوار داشتن گام­هايتان) نعمت خود را بر شما تكميل نمودم و اسلام را به عنوان آئين خداپسند برای شما برگزيدم»، آنها را به بازگشت به آن اصل و اساسی فرا خواند که استعمارگران کافر و سکولار در مدت زمانی طولانی با گردن­کشی تلاش کرده­اند آنها را از آن دور کنند.

این جبهه ی واحد باید منبری باشد برای آزادی و آزادگی .. آزادی و رهایی از تمام بندگی­ها جز بندگی الله یکتا و آزادی از تمام منهج­ها و مذهب­ها جز منهج الله سبحانه و تعالی و منهج رسول الله صلی الله علیه وسلم .. آزادی از تمام وابستگی­های جاهلیت از جمله نژاد­پرستی و تعصب­نژادی و مذهبی و نیز باطلاق ملی­­گرایی منفور و جنگهای داخلی مذهبی متعفن که استعمارگر کافر سکولار برای تفرقه اندازی میان امتی واحد که دینشان و تاریخشان یکی است، و از بین بردن درک این امت واحد، آن را بر ما تحمیل کرده است. آنگونه که خداوند سبحان ما را امر نموده است که: «إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُكُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّكُمْ فَاعْبُدُونِ» انبیا ۹۲ «اين (پيغمبران بزرگی كه بدانان اشاره شد، همگی) ملّت يگانه‌ای بوده (و آئين واحد و برنامه‌ی يكتایی دارند) و من پروردگار همه‌ی شما هستم، پس تنها مرا پرستش كنيد (چرا كه ملّت واحد، با برنامه‌ی واحد، بايد روبه خدای واحد كند)».

این جبهه یواحد که بر دشمن اصلی یعنی آمریکا و متحدین و دست نشاندگان محلی آن تمرکز نموده است .. باید تمامی مسلمانان را به سوی همکاری، کمک و نصرت دعوت ­کند همچنان که الله متعال می­فرماید «وَالْمُؤْمِنُونَ وَالْمُؤْمِنَاتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاء بَعْضٍ» توبه ۷۱ «مردان و زنان مؤمن، برخی دوستان و ياوران برخی ديگرند.»

و رسول الله صلی الله علیه وسلم می­فرماید: «الْمُؤْمِنَ لِلْمُؤْمِنِ كَالْبُنْيَانِ يَشُدُّ بَعْضُهُ بَعْضًا» به روایت بخاری
«مؤمن برای مؤمن همانند ساختمان­هایی هستند که برخی بعضی دیگر را محکم و استوار می­گردانند.»
مسلمین هم اکنون به چنین جبهه ی متحدی نیاز دارند که  کمک و یاری خود را برای پیروزی امت اسلامی به طور عام و نصرتش را برای دین و تمام مذاهب اسلامی با تمام روش­ها (دست، زبان، قلم و ..)  به عنوان یاری­دهنده­ای برای مسائل عادلانه­ ی شریعت الله تعالی به پیش برد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *