مخربین عمده ی سوریه به دنبال چه هستند؟

مخربین عمده ی سوریه به دنبال چه هستند؟

به قلم : ابوبکر الخراسانی 

دو جریان را می توان نام برد که بیشترین صدمات را به مسلمین زده اند : یکی جریان سلفیت خاص نجدیت که با وجود تمام رشادتهائی که سربازان آنها انجام داده اند اما ثمره یا غیر از تفرق و جنگ داخلی و در نهایت شکست و مصیبت برای مسلمین در بر نداشته اند . این را ما در تمام گروههای قبل و بعد از گروه ابوبکر البغدادی هم دیده ایم و هم اکنون باز در یمن و ادلب سوریه و افغانستان در حال مشاهده اش هستیم.

دارودسته ی جولانی که زمانی به فتوای شرعی های خود چون زبیر الغزی و انس خطاب و ابو یقظان و چند نفر دیگر همگی متحدا جیش وطنی برای تحریر (الجبهة الوطنیة للتحریر) را شرک و ارتداد محسوب کردند با این وجود با این شرک و ارتداد در شمال حلب و شهر داره عزه و… ساختند اما با سایر گروههای اسلامی هم فکر خود هرگز نساختند .

جریان دیگر کسانی هستند که می گویند هم مسلمان هستند و هم سکولار(مشرک) و ترکیبی به نام اسلام سکولار تولید کرده اند یا مسلمان سکولار.

اینها با این منهج مشبوهی که دارند گاه برای رسیدن به اهداف مشترک خود با هر کافر خارجی و مرتد محلی اندماج می کنند . چرا؟ چون مستقل نیستند و اوامر خود را از خارج دریافت می کنند و قتال و جنگ مسلحانه ی اینها مرهون به مصلحت تراشی ها و دلار و درهم است و صرف نظر از شعارات و ادعاهای دروغینی که دارند هرگز به صورت عملی نشان نداده اند که دغدغه ی شریعت داشته باشند.

مریدان این گروههای مختلف و متفرق که استراتژیهای کلان انها توسط آمریکا و ناتو تعیین می شود و هیچ سودی برای اهل سنت سوریه نداشته و نخواهند داشت چرا از خود نمی پرسند که در این سرزمین اشغال شده توسط آمریکا و ناتو دنبال چه چیزی هستند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *