توجیهات اشتباه مقلدین علمای نجد در حمله به اماکن مذهبی نصرانی ها و کلیساها

توجیهات اشتباه مقلدین علمای نجد در حمله به اماکن مذهبی نصرانی ها و کلیساها  

به قلم : ابوابراهیم هورامی

همه می دانیم که دوله تجمعات زیادی از شیعیان و صوفی های اهل سنت و کلیساهای نصرانی را به خاک و خون کشیده و صدها نفر از زنان و کودکان و پیران و جوانان موجود در این اماکن مذهبی را قتل عام کرده اند دقیقا در مقیاس کوچکتری همان کاری است که کفار سکولار جهانی و مرتدین محلی بر سر نمازگذاران مسلمان در مساجد می آورند .

تمام توجیهات آنها به این شکل است :

  ” تغییر در حالت دار اسلام موجب می شود که احکام مربوط به  دار اسلام نیز تغییر یابد؛ اگر دار اسلام به دار کفر تبدیل شود احکامش متفاوت می گردد!  نصارا و مسیحیان و اهل ذمه که قبلا در دار اسلام زندگی می کردند و از طرف مسلمین و دولت مسلمین امان داشته اند، با تغییر دولت مسلمین به دولت مرتدین و یا دولت کفار و ملحدین، ذمه و امان آنها ملغی محسوب می گردد و از حالت اهل امان و مستامن بودن به حالت اهل حرب داخل می گردند.”

این درست است که بزرگانی چون امام کاسانی در بدائع الصنائع به همین موضوع اشاره کرده اند اما این شاگردان علمای نجد لازم است به چند نکته ی اساسی دقت کنند :

۱-         هم اکنون هیچ کشور نصرانی وجود ندارد که بر اساس نصرانیت اداره شود و قانونش بر اساس شریعت نصرانیت باشد بلکه تمام این کشورها بدون استثناء سکولار (مشرک) هستند. این یکی از همان واقعیتهائی است که این طرفداران سلفیت نجدیت که در قرون قبل از رنانس مانده اند و به امروز تعلق ندارند نمی خواهند به گوش کسی برسد.

اینها هنوز در جنگهای صلیبی مانده اند و امروز را درک نمی کنند و در برابر تمام دلایل شرعی و تاریخی و واقعیتهائی که از قانون تمام کشورها که می بینند تنها استنادشان به سخنان سکولار و مشرکی دروغگو مثل جورج بوش است که عضو انجمن شیطان پرستی استخوان و جمجمه می باشد  که گفت جنگ ما صلیبی است .

اینها درک نکردند که این شیطان پرست سکولار هدفش این بود که جنگ مسلمین را به سوی نصرانی ها هدایت کند و مسلمین از سکولاریستها و مشرکین غافل شوند و دیدیم که در مورد عده ای واقعا موفق شد. چون این عده هنوز نمی توانند درک کنند که مشرکین در قران چه کسانی هستند و این کفار مشرک چه تفاوتهائی با کفار اهل کتاب و مجوس و صابئین دارند؟!

۲-         مشکل اساسی دیگر این شاگردان و مقلدین علمای نجد در این است که هنوز نمی خواهند قبول کنند که حتی اگر نصرانی ها نیز صاحب حکومت و ارتش و نیرو بودند و با ما می جنگیدند بین مردمان موجود در کلیساها و خود کلیساها با سایر مردم فرق وجود دارد .

از همان ابتدای اجازه ی جهاد، یکی از اهداف جهاد محافظت از این اماکن مذهبی غیر مسلمین است قبل از محافظت از مساجد مسلمین که الله تعالی می فرماید: وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُمْ بِبَعْضٍ لَهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِيَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ يُذْكَرُ فِيهَا اسْمُ اللَّهِ كَثِيرًا وَلَيَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ يَنْصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ (حج/۴۰) و اگر خدا بعضى از مردم را با بعض ديگر دفع نمیکرد صومعه ‏ها و كليساها و كنيسه ‏ها و مساجدى كه نام خدا در آنها بسيار برده مى ‏شود سخت ويران مى ‏شد و قطعا خدا به كسى كه [دين] او را يارى مى ‏كند يارى مى‏ دهد چرا كه خدا سخت نيرومند شكست‏ ناپذير است

آیا مقلدین علمای نجد نمی خواهند بیدار شوند و به مسیر صحیح اهل سنت برگردند؟

دیدگاهتان را بنویسید